07.07.2024 Звіти

Звіт діяльності ГО “НОН-СТОП” 01.07-07.07

Юридичний напрям

За тиждень 01.07. – 07.07. нами подано 7 заяв до правоохоронних органів та 11 скарг, 3 з яких від громадян у рамках юридичної клініки. Зокрема:

▪️01.07. подано заяву щодо Авторської Школи Бойко, яка  продовжує здійснювати оф-лайн навчальний процес у місті Харкові після початку повномасштабного вторгнення рф, незважаючи на постійні обстріли, нехтуючи безпекою учнів та дітей в садочку.

Жодний з закладів немає належного укриття, або воно неналежно обладнане, що є небезпечним для дітей.

▪️01.07. заяву щодо незаконної торгівлі підакцизними товарами, тютюновими виробами підприємствами Козловського – екс-депутата Львівської обласної ради.

▪️03.07. подано заяву щодо обману інвесторів ЖК «Варшавський», люди купили квартири і залишилися без житла. Забудовник Stolitsa Group, що належить Молчановій.

▪️03.07. заява щодо незаконного будівництва забудовником Stolitsa Group ЖК Н2О на території екологічного парку «Оскорки» та продовження будівництва ЖК Аркада з порушенням законодавства;

▪️03.07. подано заяву щодо реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі у Києві. КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд в м. Києві» весело шкоду державі у розмірі 73 млн грн

▪️04.07. подано заяву щодо незаконних дій у Харківському авіаційному інституті (НАУ ім. Жуковського М.Є. «ХАІ»). Керівництво Нечипорук, Павліков, Бугаєнко один з одним підписали завідомо підготовлені контракти, в котрих прописали собі завідомо завищені заробітні плати та премії у найближчі 5 років, що призводить до розкрадання та привласнення бюджетних коштів. Більше у наступних дописах.

▪️05.07. заява щодо незаконних дій Артура Гранца – громадянина Республіка Білорусь.

Підконтрольні, Гранцу Артуру, юридичні особи, незаконно здійснюють, продаж, у підконтрольних магазинах безмитної торгівлі (дьюті-фрі), тютюнових виробів та алкогольних напоїв, оформлюючи по документах, начеб то це закуповують пасажири аеропортів. 

В свою чергу, за документами, вказані тютюнові вироби та алкогольні напої, були продані пасажирам, а фактично ж вони транспортуються до нелегальних торгових точок, в яких в подальшому і реалізуються, в тому числі на території ЄС, на яку вони потрапляють внаслідок контрабанди.

Юридична клініка – безкоштовно допомагаємо громадянам

▪️До нас звернулися громадяни щодо незаконного використання земельних ділянок Державного біотехнологічного університету.

Керівник Андрій Одарченко використовує землі ВНЗ, що мають використовуватися у навчальній меті задля особистого збагачення. Схема працює шляхом передання земель в оренду, за ціною нижче ринкової, тим самим виводячи кошти з незаконної  реалізації землі до конвертаційних центрів, аби в подальшому легалізувати їх  та розподілити між членами організованої злочинної групи. 

Передання земельних ділянок державної/комунальної власності відбувається без аукціонів та маскується під виглядом фіктивних договорів для ведення спільної діяльності тим самим порушується чинне Земельне законодавство.

▪️Скарга від 04.07. щодо незаконних дій екс-голови ХОВА Добкіна, колишнього голови Антимонопольного комітету Цушко та Президента групи Development Construction Holding – Олександра Ярославського.

ТОВ “DCH” придбати контрольний пакет акцій Мереф’янського скляного заводу. У вересні 2010 року дозвіл на купівлю контрольного пакета (понад 50% статутного фонду) отримала голландська компанія «Balsand B.V.», що діяла на користь турецької компанії “Anadolu Cam Sanayii» і власником заводу стала турецька група компаній «Sisecam». Ціна 32 млн грн частина яких розійшлася по карманам ОЗУ. Як наслідок, скляний завод націоналізовано. Наразі він не функціонує.

▪️Скарга від 05.07.2024 щодо порушення законодавства:  на території України групою осіб було створено злочинне угрупування, метою діяльності якого є взяття під контроль зернового коридору, розкрадання державного майна підприємств, що є до нього дотичними і подальша легалізації коштів, отриманих внаслідок їх протиправної діяльності. До ОЗУ входять Арахамія, Столар, Абрамович та Вязьмікін.

Результати діяльності

З 01.07. по 07.07 ми отримали 17 витягів з ЄРДР про початок досудового розслідування. Кримінальне провадження відкрито щодо:

▪️ТОВ «НАН» – підрядника, що будує дорогу Т-21-04 Харків – Вовчанськ – КПП «Чугунівка» біля російського кордону та на території вкладення бойових дій, йдеться про нецільове використання та розкрадання 370 млн грн з бюджету

ТУ БЕБ у Львівській області внесено до ЄРДР 72024142100000017 за ч. 2 ст. 364 КК України

▪️Заволодіння землею через створення ОК «ЖБК «Відродження-Л». Кооперативу було надано земельну ділянку для добудови зупиненого незавершеного будівництва під житловий будинок у м. Харкові, вул. Шевченка 331-А. Будівництво є фіктивним, бюджетні кошти розкрадаються

Офіс Генерального прокурора внесено до ЄРДР 42024000000000852 за ч. 2 ст. 364 КК України

▪️ Діяльності КП «ХТМ» та КП «Харківводоканал». Компанії використовують своє монопольне становище для нав’язування необґрунтованих тарифів на обслуговування лічильників.

СУ ГУНП в Харківській області внесено до ЄРДР 42024222010000031 за ч. 4 ст. 191 КК України

▪️ Діяльність незаконних колцентрів, що ошукують людей та розташовані у Солом’янському районі Києва, контрольовані родиною Коноваленко.

ТУ БЕБ у м. Києві внесено до ЄРДР 72024102400000049 за ч.4 ст.190 КК України

▪️АТ «Фармак» – фармацевтична компанія, що вивозить ліки через треті країни прямісінько до рф, ЛДНР та реалізовує їх там.

ТУ ДБР  у м. Києві внесено до ЄРДР 62024100110000132 за ч. 4 ст. 111-1 КК України

▪️Схема по відмиванню коштів на побудові укриття для школи відбулася у Вишневій сільській раді, де виділили 169 млн грн, ціни на будівництво завищені у декілька разів

Київська обласна прокуратура внесено до ЄРДР 42024112200000038 за ч. 5 ст. 191 КК України 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини