15.06.2024 Відмивання коштів Харків

Замість захисту Харкова – мільярди для коханої Терехова

Компанії, підконтрольні особам із близького оточення мера Харкова Терехова отримують мільйони бюджету на публічних закупівлях із різноманітних предметів. Наприклад, маловідома компанія з продажу палива, яка не користувалася великим попитом, після початку війни стала ринковим гігантом. Власник цієї компанії – кум Ганни Кузнецової. Тієї самої жінки, з якою Терехов має дуже близькі стосунки.

Секрет успіху Кузнецової

Ганна Кузнецова – обраниця мера Харкова Терехова, яку останній не приховує вже більш ніж 3 роки. Ганна – колишня депутат Харківської обласної ради, секретар постійної комісії з питань регламенту, етики, депутатської діяльності та контролю за виконанням рішень обласної ради, а також екс-заступниця директора комунального підприємства  “Газета “Харьковские известия” Харківської міської ради”.

Напередодні вторгнення (січень-лютий 2022 року) «Харьковские известия» підписало два договори на суму 100 тис грн із ФОП Кузнецова Ганна Вікторівна із предметом – телевізійні послуги. При чому, аукціона проведено не було, так само, як і не було суперників для отримання бюджетних коштів.

Із головних досягнень пані Ганни – останнє інтервʼю біглого Януковича перед втечею до рф, ну і дружні відносини із харківським головою – Тереховим. 

Наразі під контролем Кузнецової знаходиться широкий перелік юридичних осіб: ТОВ «МЦ БРІЮТ», ТОВ «МЕДІКАЛ РЕЙ», ТОВ «МЦ ОН КЛІНІК ХАРКІВ ПС», ТОВ «МЕДІКАЛ АДВАНСТ», ТОВ «САТЕК», ТОВ «МЦ ОН КЛІНІК ЕДВАНСТ», АТ «ЗНВКІФ „ХІЛАЗОН ШОВАВ“», ГО «МІСЬКА ВАРТА», ТОВ «ТРИ ВІСІМ НУЛЬ», а також новостворені закордонні АТ “ЗНВКІФ”ХІЛАЗОН ШОВАВ”, ЛІМІТЕД ЛІАБІЛІТІ КОМПАНІ “ДОКТОРПРО ВРОЦЛАВ”, ЛІМІТЕД ЛІАБІЛІТІ КОМПАНІ “ДОКТОРПРО ПОЛЬЩА”, ЛІМІТЕД ЛІАБІЛІТІ КОМПАНІ “ТРІ ЕЙТ ЗЕРО”.

Цікавою є і декларація обраниці Терехова: три автівки (Volkswagen Touareg 2021 року випуску, Porsche Cayman 2019-го та Volvo XC90 2018-го), земельні ділянки, квартири та житловий будинок. Останній розташований в Іспанії та був придбаний вже під час війни – у 2023 році. Площа – 137,46, вартість (згідно декларації) – 5 872 500 грн. 

Чи було придбано будинок за отриманий дохід від часток в українських та іноземних бізнесах (медичні центри “ОН Клінік Харків”, Doctorpro в Польщі та Словаччині), які коштують мільйони євро та генерують мільйони гривень доходу? Або ж приятель Терехов допоміг перебратись до Іспанії? Питання риторичне. 

Тотожні інвестування в нерухомість, придбання часток в юридичних особах на території ЄС можуть демонструвати спосіб легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом з боку Кузнецової та самого Терехова. Саме ці факти тепер і буде досліджувати НАБУ, адже ВАКС ухвалою від 16.05.2024 (справа № 991/4022/24) зобовʼязав детективів розпочати досудове розслідування та притягнути до відповідальності винних. Крім того, іншими ухвалами столичних судів було зобовʼязано і ДБР, і СБУ зайнятись справою Терехова (Шевченківський районних суд м. Києва справа №761/17579/24, №761/17576/24З). При цьому, реакція харківських судів виявилась абсолютно протилежною.

Понад рік ми розповідаємо історію «Бабради Терехова» – Кузнецової та Цибульник, проте, жінки лише продовжують багатіти: купувати будинки в Іспанії, корпоративні права в іноземних юр особах та все у цьому дусі.

То коли правоохоронці реально зацікавляться оточенням чинного мера ПРИФРОНТОВОГО Харкова?

Стало відомо й про те, що компанія наближених до Терехова осіб – ТОВ «Золотий стандарт К» отримує найбільші паливні контракти міста. Більше подробиць у наступній частині.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини