14.06.2024 ІПСО

Як ЗМІ відпрацьовують російські гроші та інтереси ОПЗЖ

Вплив телеграм-каналів на життя українців із початком війни збільшився у рази. Вони стали чи не найпопулярнішим джерелом інформації серед українців.

Проте, все частіше телеграм-канали з мільйонними аудиторіями поширюють неперевірену, замовну або й взагалі вигадану інформацію (яку потім спростовують лише через UPD або взагалі й не спростовують). Вони грають на емоціях, публікують проплачений контент тощо. 

Що цікаво, більшість із таких каналів залишаються абсолютно анонімними. Тому і виникає ряд запитань щодо того, чий же кошт настільки активно відпрацьовують деякі з таких. Пропонуємо проаналізувати деякі з найбільших телеграм-каналів та їх звʼязки із російською елітою й ОПЗЖ.

«Инсайдер» та ІПСО за російські гроші

Инсайдер UA (1,3 млн) – канал з абсолютною анонімною історією, втім з контактами для реклами. Залученість аудиторії становить 38%. І типово, що саме за добу 24 лютого аудиторія каналу зросла на 220 тис. підписників. 

У моніторинговий період зафіксовано 6% постів з ознаками джинси із загальної кількості постів. На каналі було виявлено матеріали з ознаками чорного піару. 

На каналі часто розміщуються роздуми такого собі «експерта» Олега Постернака. Останній був помічений у піар-матеріалах на користь: Рабіновича, Віктора Медведчука, Віталія Кличка, Олександра Вілкула, Юлії Тимошенко, Анатолія Шарія та його партії. 

Серед інших, зафіксовано рекламні пости представників ігрового бізнесу “Паріматч”, “Фавбет”.  На темі війні та допомоги також піарився дистриб’юторський тютюновий бізнес “Тедіс”, а компанія “Лореаль Україна” розмістила пост з ознаками джинси щодо премії, якою вона планує нагородити жінок у науці.

І як родзинка – Инсайдер UA потрапив до переліку каналів, що розповсюджують російські наративи. Тому не дивно, що сьогодні там було опубліковано допис, де в черговий раз критикується діяльність ГО «НОН-СТОП» та її очільника Кирила Яковця.

Що найцікавіше, реклама зовсім не окупилась замовникам. Адже замість хейту, бруду та кенсиленгу активіста, підписники Инсайдер UA особливо активно підтримали громадську організацію та її очільника. Лише деякі спеціально створені канали – боти одноденки із 3 підписниками почали писати дурниці. Мабуть, Инсайдер UA вирішив «по повній» відпрацювати замовлення. Тому і підключив накрутку переглядів, коментарів та реакцій від ботів.

Чергова невдача для ОПЗЖ , для яких ми вже тривалий час як «кістка в горлі». Та чудова реклама для ГО «НОН-СТОП», дякуємо за активну та безкоштовну аудиторію!

Ще одним поширювачем російських наративів є знову анонімний канал «Шептун». Пише він здебільшого про політику, публікує інсайди, неперевірену інформацію та активно цитує прокремлівських пропагандистів. Шептун вже більше 2 років входить до списку Центру протидії дезінформації при РНБО, як такий, що  маскується під патріотичний ресурс задля поширення пропаганди рф. Проте, це не зупиняє канал видавати порції ІПСО та ще й брати гроші за такі дописи. 

ОПЗЖ та російська пропаганда в українських медіаресурсах 

Очевидними замовниками чорної піар-кампанії ГО «НОН-СТОП» та її очільника є члени «батальйону Монако» та колишнього ОПЗЖ – екс-депутати Столар й Абрамович. Зрозумівши, що ані побиття авто, ані його підпал не допомогли закрити нам рота та змусити не згадувати про них у соціальних мережах, олігархи вдались до інформаційної атаки. Яку абсолютно провалили. 

Шкода лише, що гроші було витрачено в пусту. При чому, піар-відділ ОПЗЖ міг обрати й не настільки очевидно замовні канали. Можливо тоді хоча б одна людини повірила у ці казки…  Схоже, Столара й Абрамовича просто «розводять» на гроші.

Наша порада: якщо наступного разу вирішите запустити тотожну піар-кампанію, то вигадайте більш цікаві наративи. Ну і бажано продемонструвати хоча б одне підтвердження власних слів, а не просто вигадувати інформацію «з неба». 

Чи зможете продемострувати хоча б один доказ того, що Кирило Яковець та ГО «НОН-СТОП» пропагували ухилення від мобілізації та поширювали рашистські наративи?

Повернення ОПЗЖ в Україну?

Для чого ж відбуваються такі медіавійни? Причин багато. Проте, припускаємо, що головною із таких є бажання Столара й Абрамовича повернутись до управлінського крісла України. Вони хочуть зайти із криштально чистою репутацією благодійників та волонтерів. 

Наприклад, БФ «Вадима Столара» вже давно піарить імʼя шефа допомагаючи українцям, навіть під окупацією. Лишень цікаво, як їм вдається безперешкодно потрапляти на контрольовані рф території. 

А ще Столар тріумфально повертається до будівельних справ столиці, де його місце вже посів наближений до мера Кличка Комарницький. Столар претендує й на частки в інвестиційних фондах Медведчука та ЖК, які фінансують останні.

То чи вдасться Вадиму Столару та його приятелю Ігорю Абрамовичу настільки легко повернути втрачений вплив? І як на такі зміни відреагує народ ?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини