17.06.2024 Харків

Як Слуга народу захопив державні землі та здавав Харків росії

На 3 рік повномасштабного вторгнення стало ясно, що не всі нардепи є справжніми «слугами народу». Війна відкрила вікно до розкрадань в особливо великих розмірах. Фортифікація, відбудова та укриття стали топ-напрямками на яких вище політичне коло вже встигло позичити не один мільйон. 

Андрій Одарченко – «Слуга народу», який виявився не таким вже й слугою. Нардеп говорив про «здачу» Харкова росіянам та абсолютну непотрібність міста, як і «Донецькі, Луганські, і Крим». Минулого року його було викрито на спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. Таким чином, Одарченко просив посприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. При чому, вперше в історії України було запропоновано хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч дол. США.

І попри не лише корупційний злочин, але і рашистську пропаганду та наративи, суд призначив Одарченку заставу у 15 млн грн, яку нардеп швидко сплатив та вийшов на волю заробляти біткоїни. 

Що відомо про Одарченка?

Був деканом факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю Харківського державного університету харчування та торгівлі, а також був обраний ректором Державного біотехнологічного університету. При чому, в складі останнього Одарченко опинився вже після отримання депутатського мандату, що вже суперечить законодавству. І хоча формально функції ректора здійснював виконуючий обовʼязків – реальне управління справами залишалось за Слугою. 

За сприянням Одарченко Державний біотехнологічний університет віддав новоствореній фірмі 600 тис за створення сайту. Йшлось про розробку технічного завдання для створення сайту на 120 тис грн, розробку дизайну на майже 80 тис за та розробку безпосередньо інтернет-порталу за 374 тис грн.

Нардеп тривалий час незаконно передавав земельні ділянки ВНЗ в оренду за вартістю, в рази дешевшою ринкової. В подальшому ж – усі кошти благополучно легалізував та виводив через ряд підконтрольних родині конвертаційних центрів. Аби після – купити чергове елітне майно десь на території ЄС або США, як це полюбляють робити тамтешні посадовці. 

23 листопада 2023 року фракція партії “Слуга народу” призупинила членство та виключила зі свого складу Андрія Одарченка на час проведення розслідування НАБУ. Це рішення підтримали усі члени партії. Дивно, що слуги отямились лише після набуття справою публічності і оприлюднення аудіозапису, де Одарченко запевняє, що «не вірить у Харків».

Більше про Одарченка та схеми розподілу земель ДБУ у відео.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини