29.04.2024 Відмивання коштів Комунальні афери Корупція Публічні закупівлі (тендери) Харків

Як Синєгубов, Харківська ОВА та Найєм знищили енвергосистему Харківщини та залишили Харківську область без світла, води та тепла

Ворог продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру Харківщини. Наприклад, в результаті атаки 22 березня зруйновану Зміївську ТЕС, яка була найбільшою станцією у в області. За словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова: «Інфраструктура на Харківщині зруйнована серйозно, проте постійно тривають відновлювальні роботи». 

В той самий час, протягом 2023 року, екс-директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА Сергій Магдисюк неодноразово заявляв про активну підготовку обʼєктів інфраструктури до можливих обстрілів, говорячи: «Ми розуміємо, що ворога цікавить, де він завдаватиме ударів. Накопичуємо аварійні запаси, матеріали, техніку, щоб усувати швидко пошкодження. Ми підготували аварійні джерела електропостачання: це бензинові й дизельні генератори на випадок вимкнень, щоб можна відразу перемкнути, і люди не відчули, що в них послуга пропала, наприклад, вода».

Наполеонські плани Магдисюка демонструє і статистика витрат. Зокрема, Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА у 2023 році  оголосив торгів на суму понад 70 мільйонів гривень для відновлення критичної інфраструктури. Все це, аби хоч якось покращити ситуацію із енергетикою у регіоні. Та чи всі кошти йдуть за призначенням?

Роль «Харківобленерго»

1 серпня 2023 року Акціонерне товариство «Харківобленерго» опублікувало черговий тендер. Стосувався такий аварійно – відновлювальних робіт, зокрема реконструкції необхідного обладнання електромереж у місті Харків. Очікувана вартість становила трохи більше 19 млн грн. Що цікаво, Замовник обрав наступний порядок оплати договору: 50% від суми у якості авансу та 50 – післяплати. 

Торги не проводились, адже в аукціоні взяла участь єдина юридична особа – ТОВ «ПСК Енергобуд». Товариство було засновано у 2009 році у місті Харків. Основний вид діяльності – електромонтажні роботи. Власником Енергобуду є Криничанський Юрій, а ось керівником із обмеженнями – його дружина Ганна. Співпрацює компанія переважно із комунальними установами, як от КП «Харківводоканал», «Центральний парт», Департамент ЖКГ ХОДА. За усю діяльність Енергобуду кількість співпраць із АТ «Харківобленерго» вилилась у понад 151 млн грн бюджету. До речі, за часів Януковича компанія активно вигравала тендери у енергетиків.

Що цікаво, харківські правоохоронці вже підозрювали службових осіб  Енергобуд у завищенні обсягів виконаних робіт. Тоді, мова йшла про змову компанії із керівництвом «Харківобленерго» та чиновниками ДП «Укренерго», яка призвела до втрати бюджету на понад 120 тис грн. У суді правоохоронці намагалися отримати доступ до документів по модернізації декількох об’єктів «Харківобленерго», роботи по яким виконувало «ПСК Енергобуд».

Тоді, на думку слідчих, група з метою привласнення державних та бюджетних коштів протягом тривалого часу вносили до актів приймання виконаних робіт неправдиві відомості щодо обсягів фактично виконаних робіт та вартості матеріалів. Після чого, перераховували залишок бюджетних коштів на розрахункові рахунки «прокладок»: ТОВ «Техно-Спецальянс», ТОВ «Транслем», ТОВ «НВП «ВІЛЛОН» та інші. Це дозволило «конвертували» виведені гроші в готівку та привласнити їх. 

Крім того, Департамент ЖКГ Харківської ОВА уклав дві угоди щодо ремонту підстанцій та заміни трансформаторів з ТОВ “ПСК Енергобуд” на загальну суму 24 млн грн. То розкрадання на відновленні критичної інфраструктури лише починаються?

Як бачимо, досвід нічому не вчить, а в руках підконтрольної юридичної особи знову опиняються бюджетні мільйони. Куди ж дивляться наші правоохоронці, Держаудитслужба, яким вочевидь байдуже на компанії із чорним минулим. Так само, як і Олегу Синєгубову – очільнику ХОВА, який виконує роль головного лобіста розкрадань та пішки «смотрящого» Романа Ярового.

Цікаво, а що із вказаного приводу думає Мустафа Найємякий, в тому числі мав забезпечити захис обʼєктів інфраструктури Харківщини?

Продовжуємо аналізувати та відправляти матеріали правоохоронним та іншим компетентним органам. 

Закликаємо і вас долучатись до боротьби. За ефективну співпрацю, допомогу у викритті схем та надання цінної інформації обіцяємо винагороду. Анонімність гарантуємо.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини