09.07.2024 Окупантський бізнес

Як нафта та газ України опинились в руках любителів «руського миру» Кацуб ? Видобуток газу та нафти на Луганщині та Полтавщині

Кацуби – відома родина політиків та бізнесменів часів Януковича. Їх прізвище і досі асоціюються із найбільш гучними скандалами: махінації на мільярди гривень у «Нафтогаз», спонсорство пропагандиста Шарія, видобуток газу та нафти у Луганській області, заклики до прицняття окупантської влади та дружба із найбільш одіозними постаттями рф. 

Як відомо, кожен із родини Кацуб знайшов покликання душі. Старший – Володимир після невдалої спроби потрапити до Верховної Ради України очолив Харківську районну раду. Молодші – Сергій та Олександр побудували успішні карʼєрні шляхи у «Нафтогаз», куди були відправлені для реалізації корупційних схем “гаманця” сім’ї – президента Олександра Курченка. 

Пізніше, правоохоронцями було встановлено, що Нафтогаз закупив у Курченка бензин за завищеними на 449,9 млн грн цінами. Більше того, фактичне постачання бензину за контрактами з Газ Україна-2020 не відбулося. При цьому, за кожним із засвідчених документів стояли брати Кацуби, які невдовзі були затримані.

Як ви розумієте, жодних результатів слідчі дії та розслідування правоохоронців не дали, тому брати легко виїхали закордон та продовжили реалізувати старі-нові схеми на Батьківщині. 

Як Кацуби захопили газовий бізнес України

І якщо молодший Кацуба після ряду скандал та звинувачень покинув газовий бізнес, то його екс-дружина навпаки – розвінчує усі стереотипи та набирає оберти у зазначеній галузі.

Тетяна Гузенко є не лише блогером, яка активно транслює власне життя у соціальних мережах, але і успішною бізнес-леді, якою стала відразу після одруження із Кацубою-молодшим. 

Відтак, Тетяна Гузенко разом з батьком Олександром у 2020 році стали власниками фірми біглого олігарха Олександра Онищенка – ТОВ “Надра-Геоінвест”, що розробляє Скоробагатьківське нафтогазоконденсатне родовище в Полтавській області. 

До речі, сам Онищенко нині переховується за кордоном, Національне антикорупційне бюро України підозрює його в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу державного АТ «Укргазвидобування».

У 2021 році Гузенко придбала ще одну фірму Онищенка — ПАТ «Пласт». Компанія була перейменована на ТОВ “Стратум Україна”. А володіє така спеціальними дозволами на геологічні дослідження та дослідно-промислову розвідку Західно- та Східно-Євсугської газових площ.

У січні 2022 року, за місяць до початку війни, Державна служба геології та надр погодила видачу без аукціону ТОВ «Стратум Україна» спеціального дозволу на видобуток нафти і газу в Луганській області.

І хоча сам Олександр вже неодноразово зазначав про розлучення із дружиною, проте, мало хто вірить у такий розподіл справ. Про фейковість розлучення свідчать і соціальні мережі Гузенко, де жінка демонструє спільний відпочинок, а для конспірації встановлює смайлики замість обличчя Кацуби. 

Як зазначається у одному із матеріалів, пара подала на фіктивне розлучення, аби уникнути конфіскації активів, пов’язаних з кримінальними процесами проти Олександра.

Стратегічні активи в руках прихильника «руського миру» Кацуби

Старший Кацуба – Володимир також не полишив справи в Україні. Чоловік і досі контролює стратегічне у воєнний час підприємство на території Харківського регіону – ПрАТ «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат». 

Сировина, видобута та збагачена на потужностях підприємства використовується для виготовлення оптичного, хвилевого, художнього і медичного скла, сортового посуду, вітринного, світлотехнічного і сигнального скла та скловиробів з широким спектром застосування в машино- і приладобудуванні тощо. 

Нами було направлено інформаційні запити з метою отримання інформації щодо законності діяльності та виявлення порушень під час функціонування такого. Відтак, Державна екологічна інспекція України у відповіді від 18.06.2024 зазначила наступне: «З метою виконання Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2021 рік, затвердженого наказом Держекоінспекції від 27.11.2020 № 454, Інспекцією в період з 14.06.2021 по 29.06.2021 здійснено плановий захід державного нагляду (контролю) Приватного акціонерного товариства «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Під час позапланової перевірки встановлено наступні порушення вимог природоохоронного законодавства:

  • паспорти на установки очистки газу на джерелах викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря №№ 7, 29 не розроблені;
  • інструкції з експлуатації установок очистки газу не розроблені та не затверджені;
  • інструментально-лабораторні вимірювання параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел не забезпечуються;
  • зберігання та видалення відходів не здійснюється відповідно до вимог екологічної безпеки, а саме: зафіксовано змішування відходів у баках для сміття;
  • не забезпечується професійна підготовка, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері поводження з відходами;
  • дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами відсутній;
  • не проведено коригування реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів від 30.12.2020 № 1013;
  • виявлено 4 факти розміщення відходів поліетилену, скла, ТПВ у несанкціонованих місцях на земельних ділянках з твердим покриттям на території підприємства.

За фактами виявлених порушень до адміністративної відповідальності (за частиною другою статті 79, статтями 82 та 824 Кодексу України про адміністративні правопорушення) притягнуто 4 посадові особи Приватного акціонерного товариства «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат», у вигляді штрафів на загальну суму 3400 грн, які сплачено добровільно у повному обсязі.»

Виходить, Кацуби не лише заволодівають бюджетом та стратегічними активами, надрами та підприємствами України, але і провокують екологічну катастрофу?

Продовжуємо досліджувати отримані відповіді контролюючих органів, в тому числі, і на предмет наявності корупційної змови. За нашими матеріалами ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 24.06.2024 р. (справа №  554/6381/24) зобовʼязано службових осіб Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтава дослідити викладені у заяви факти та розпочати розслідування. 

А поки, закликаємо повідомляти про відомі вам махінації родини Кацуб, а також будь-які інші екологічні злочини, що вчиняються у вашому регіоні. Для співпраці пишіть у чат бот або на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com .

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини