21.02.2025 Розслідування

Як міністерка юстиції прикриває злиття бюджету та бусифікацію ТЦК

«Слуга народу» Стефанішина підтримала рейди ТЦК. За словами міністра юстиції, це виглядає як справедливість. Що ж, а чи є справедливістю призначення до одного із керівних міністерств в умовах війни особу, яка вже є фігурантом кримінального провадження за корупційний злочин?

Мова про ту саму Ольгу Стефанішину, яка обіймала посаду у Мінʼюсті ще за часів Віктора Януковича, під керівництвом Олени Лукаш. Чинна міністерка стала однією з посадовців, які безпосередньо займалися організацією тендерів на проведення порівняльних досліджень українського законодавства з європейським. 

У 2015 році журналісти виявили, що кожна сторінка аналізу коштувала від 1,4 тисячі до 4,5 тисяч гривень. І це при тому, що більшість документів були просто переписаними шаблонами, в яких часто зустрічалися емоційні коментарі на кшталт “Бред” або “Мысль отсутсвует”.

Та найбільше занепокоєння викликала саме якість роботи, що була на порядок нижче за заявлену. Це була очевидна спроба вивести державні кошти в корупційні схеми. 

В жовтні 2019 року, Стефанішина отримала підозру у причетності до корупційної діяльності. Проте спроби приховати справжні обставини справи продовжувалися. Лише нещодавно, в 2024 році, ВАКС провів перше засідання по її справі. Але засідання ні до чого не призвело і навряд чи розгляд завершиться реальним притягненням до відповідальності винних. 

Тому Слуга Стефанішина продовжує контролювати справи у Мінʼюсті, розпліднюючи зелену корупцію та зловживання. Здається, нового міністра призначили з умовою беззаперечної підтримки будь-якого свавілля, а не для захисту прав громадян.

Вказане ми відчули і на власній діяльності. Відтак, за лобізму Стефанішиної ГО «НОН-СТОП» було рейдерський перереєстровано на невідомих осіб. При чому, напередодні було 2 невдалі спроби, які в кінцевому проміжку все ж завершились успіхом. 

Таким чином, реєстратор Центрального міжрегіонального управління Мін’юсту у м. Київ Лопоцюк прийняла підроблені документи та ухвалила рішення про перереєстрацію «НОН-СТОП». 

У відповідь на такі дії ми подали скарги на діяльність кожного із відповідальних посадовців Мінʼюсту: від самої міністерки та її заступників, наприклад, Кучерявенко до чиновників «на місцях» Лопоцюк та її керівництва. 

Крім того, нами було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення та в подальшому – скарги до слідчих суддів, аби зобовʼязати правоохоронців не ігнорувати вимоги та дослідити справу. 

Як і очікувалось, велика кількість суддів стали на бік Стефанішиної, відмовивши у стимулюванні силовиків до початку розслідування.

Наприклад, ухвалою слідчого судді Однолько Ю.С. Шевченківського райсуду Києва відмовлено у зобовʼязанні БЕБ України внести відомості до ЄРДР (№ 761/3147/25). Тотожне рішення було ухвалено і Печерським райсудом Києва (Романенко Ю.О.) щодо ГСУ Національної поліції України (№ 757/4140/25-к), а також Корольовським райсудом Житомира щодо Житомирської обласної прокуратури (Пшегалінська К.В. (№ 296/623/25). 

Таким чином, бачимо, як судді різних судів ставляться до рейдерства та свавілля всередині Мінʼюсту під керівництвом Слуги Стефанішиної. Тож, йдемо далі. Оскаржуватимемо кожне рішення, та доведемо, що правда на нашому боці.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини