30.08.2024
Комунальні афери
Як медицина Харкова потерпає від корупції Терехова та його заступників
Минулого року Харківською міською радою було ухвалено рішення про реорганізацію Міської клінічної лікарні№14 ім. проф. Л.Л. Гіршмана. Нині продовжується процес її поступового приєднання до складу КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17», а отже, залишення міста без ще одного закладу, який надавав би медичну допомогу харківʼянам.
Питання розподілу майна лікарні все ще лишається відкритим. З наших джерел стало відомо, що головний корпус закладу вже пригледів для себе міський голова Терехов, який є володільцем мережі OnClinic. Інші ж землі лікарні планується віддати під забудову. Тому вказане питання вже перебуває під особистим контролем заступника мера та, за сумісництвом, куратора містобудівних питань – Кузьміна. Останній в інтересах проросійського олігарха Абрамовича вже заволодів не однією ділянкою та видав не один дозвіл на оренду, продаж та користування комунальними землями.
Попри, здавалось би, вже вирішену долю Лікарні № 14, СВ Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом Київської окружної прокуратури врешті розпочали досліджувати те, про що ми писали ще 2 роки тому. Тепер, правоохоронці просять слідчого суддю Київського районного суду надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження №42022222010000084, розпочатого 03.08.2022 за ч. 5 ст. 191 КК України.
Тоді, ми повідомляли про те, що на базі Лікарні функціонує підконтрольна керівництву, в тому числі Ковтуну, аптека, зареєстрована як ФОП Триняк В.Ю. В її межах пацієнти сплачують кошти за виписані лікарями медичні препарати, ліки, інструменти та засоби, які, фактично, покупцям не надаються. Замість цього, останні отримують товарний нефіскальний чек, в подальшому -передають лікарям перед проведенням операцій. При цьому, пацієнти мають купувати перелічені товари лише у зазначеній аптеці. Вказане відбувається з метою заохочення подальшого маніпулювання та отримання тіньового прибутку.
Крім того, було встановлено, що у зазначеній аптеці, здійснювався незаконний продаж медичних препаратів, інструментів та засобів, наданих в якості гуманітарної допомоги від міжнародних організацій-партнерів, а також ліків, наданих державою за програмою для безоплатного забезпечення потребуючих громадян.
Але і це не кінець. Проаналізувавши публічні закупівлі Лікарні нам стало відомо, що переможцями на таких майже завжди ставали підконтрольні Ковтуну юридичні особи. Мова йде про ТОВ “Альвіс-М”, ТОВ «БМУ БУРСПЕЦСТРОЙМОНТАЖ», ФОП МУХОПАД ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ, ТОВ «СТАН» та інші.
Завдяки такій співпраці лише за 2022 рік дослідження втрати бюджету склали 10 млн грн – все це за рахунок формування штучного податкового кредиту у реальному секторі економіки.
Численні маніпуляції відбувались і з придбанням та продажем медичного обладнання, наприклад Системи офтальмологічної ексимерної лазерної ALLEGRETTO (приблизна вартість 300 тис євро) або ж ультразвукового приладу для видалення катаракти та операцій на сітчатці Alcon Constellation Vison System (США), мікроскопу виробництва Германія Moller Wedal (США) та інших. Обладнанням активно користувались у лікарні, проте, пізніше, за сприянням керівництва в особі Ковтуна, його було продано підконтрольним юр особам за заниженою вартістю. Наприклад, за одну із вже названих систем отримано 300 тис грн, замість 300 тис євро.
Все це зробило із раніше провідної офтальмологічної лікарні звичайний розграбований мед заклад.
Як йдеться в матеріалах справи, під час дослідження вказаного правоохоронцями було направлено вимоги до Лікарні № 14, з метою витребування документів, що підтверджують чи спростовують інформацію, на що отримано однозначний лист-відмову. Тому тепер, доступ відкриватиме ухвала суду.
Цікаво, чи доведуть правоохоронці справу до кінця? Враховуючи особисте сприяння Терехова та його помічника – адвоката Меніва у повній реорганізації мед закладу. Памʼятаємо, як ще кілька років тому мер говорив про те, що допомагатиме у боротьбі із корупцією та незаконним збагаченням Ковтуна, а тепер, виходить, сам став на його бік. То Терехов продав власні інтереси в обмін на нове місце для OnClinic?
Маємо питання і стосовно того, як один із найбільш затребуваних ексімерних лазерів для корекції зору з Офтальміки за сприяння Ковтуна було вивезено за півроку до вторгнення через Сумську область до росії ? Чому Спеціалізована прокуратура у сфері оборони все ще не досліджує вказаний факт?
Тож, підведемо підсумки ситуації довкола Лікарні № 14 : Ковтун, покинувши Лікарню № 14 ім. пр. Гіршмана не залишив ані сліду від “Міжнародного Медичного Центру Офтальміка”, до якого де-юре не був причетний з 2005 (рік створення) до 2017 року. Будучи частиною мед закладу він зробив собі багатомільйонний стан, але, як бачимо, і цього йому виявилось мало.
Тепер за сприянням Ковтуна та потуранням його діяльності міською верхівкою, Харків лишився найстарішої лікарні в Україні та “Міжнародного медичного центру Офтальміка”, який спеціалізувався на лікуванні зору. Фото наслідків діяльності Ковтуна нижче.
Більше про те, як продаються інтереси міста та розкрадаються ключові сфери (освіта, медицина).
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків