05.08.2024
Київ
Комунальні афери
Корупція
Публічні закупівлі (тендери)
Як Кличко, Хомутиннік та ОЗУ «Монаківці» розграбили Київ?
Будівництво метро на Виноградар заблоковано – вже остаточно. Ціна такої заморозки – 6 млрд гривень. На фоні цих новин столична влада вирішує провести масштабну перевірку тунелів КП «Київській метрополітен» з очікуваною вартістю у понад 13 млн грн. Але знову віддає бюджет в руки «своїх людей». То хто ж стоїть за системною розтратою коштів столиці та міжнародних партнерів?
Обстеження тунелів підставною фірмою
Весною цього року стало відомо про те, що роботи з позапланового обстеження тунелів виконуватиме ТОВ «Архбудзем» – сумнівна компанія з крихітним капіталом.
Компанію зареєстровано у селі Буки Житомирської області, і за деякими ознаками це – підставна компанія, головною функцією якої є не допустити до тендера справжніх учасників чи скомпроментувати закупівлі взагалі.
На тендері, що оголосили ще 10 квітня, перемогло ТОВ “Архбудзем”. При цьому, за очікуваної вартості у 13,1 млн грн, встановленої самим КП “Київський метрополітен”, ця компанія запропонувала зробити обстеження лише за 3,4 млн грн. Втричі менша сума може мати декілька пояснень – або її співробітники готові працювати майже задарма, або йдеться про хитромудру схему, що має на меті не допустити завершення тендеру.
“Архбудзем” брав участь у 8 закупівлях: дві з них стосувалися метро (обстеження, і обидві на однаковій стадії), ще одна від КП “Міські дороги” у Одесі, далі АТ “Полтаваобленерго” на невелику суму, центр гуманітарного розмінування ДСНС також на дріб’язкове обстеження нежитилової будівлі. З серйозних проєктів – обстеження техстану будівель на Південноукраїнській АЕС, у якому також перемогло ТОВ “Архбудзем” (ціна питання – 710 тис грн), аналогічні роботи для лікарні на Львівщині (725 тис), і ще на чверть мільйони – роботи для ДП “Український держцентр радіочастот”. Капітал ТОВ складає лише 1 тис грн.
Після шквалу критики тендерні процедури були зупинені, а сама закупівля “зависла” на етапі кваліфікації переможця. Тому пропонуємо проаналізувати ще одну юридичну особу, яка була допущена до закупівлі.
ФОП МОЛОДІД ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ – спеціалізується на багатьох напрямках діяльності, які не взаємопов’язані, неодноразово приймав участь в тендерних закупівлях, з маленьким обсягом.
ФОП ніколи не отримував суми вище 200 тис гривень, а тому мільйонна закупівля вид КП «Київський метрополітен» – це щось зовсім новеньке та неочікуване.
З оголошеного тендеру вбачається, що наразі на розгляді переможця перебуває саме ФОП МОЛОДІД ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ, тобто ймовірно він отримає перемогу та буде здійснювати обстеження тунелів метрополітену, однак слід наголосити, що цей підрядник раніше не мав досвіду у виконанні таких робіт.
Ми вже привертали увагу правоохоронців до можливої розтрати бюджету столиці з боку посадових осіб КП «Київський Метрополітен», КМДА та її профільних департаментів. Відтак, НАБУ внесено відомості до ЄРДР №42019000000002358 за ч.5 ст.191 КК України та долучено до головної справи за іншими фактами. Але чому мільйонний тендер знову планується віддати сумнівній фірмі?
Хомутиннік та блокування метро на Виноградар
Екс-нардепа Віталія Хомутинніка вже тривалий час підозрюють у крадіжці щонайменше 530 млн грн на столичному метро.
Правоохоронці з’ясували: Київський метрополітен заплатив близько 4 млрд гривень нібито за будівельні роботи. Проте самі роботи провели лише частково, а мільйони гривень через фіктивні компанії вивели та розтратили. Наприклад, за 9,8 млн грн купили Mercedes-Maybach S 580 4MATIC.
Відтак, підконтрольний Хомутинніку «Київметробуд» лише створював вигляд проведення робіт, натомість реальні суми виводились через треті – фіктивні юридичні особи, як «Позитив-В», «Київметротонельбуд» та інші.
Правоохоронці з’ясували, що всі компанії, які отримували перекази вид фірми Хомутинніка є фіктивними: вони оформлені на українців, які за гроші дозволили використовувати свої паспортні дані. До того ж, наприклад, “ТРК ТЕХ”, отримавши від “Позитив-В” грошовий переказ, купило Mercedes-Maybach S 580 4MATIC за 9,8 млн грн.
Поліція провела 34 обшуки в офісних приміщеннях десятків компаній, через які вивели понад 500 млн. грн. Також прийшли і до заступника директора “Київметробуду” Ігоря Газіна. Виявилося, що Газін живе в будинку Хомутинніка (у Голосіївському районі Києва). Ба більше, Хомутиннік 27 жовтня, одразу після переказу грошей з рахунків “Київметргобуду”, оформив на нього довіреність поповнювати свої банківські рахунки.
Санкції проти ОЗУ «Монаківці»
Схоже, на кожного із екс-нардепів, повʼязаних із корупційними справами чекають міжнародні санкціх та кримінальні провадження. Вказане стосується не лише Хомутинніка, але й Ігоря Абрамовича, що входить в ОЗУ «Монакійці», яке заправляє корупційними схемами в податковій службі.
Абрамович, проживаючи в Монако через своїх «фунтів» займається масштабним грабунком як внутрішнього українського бюджету, так і грошей, що потрапляють в нашу державу у вигляді міжнародної допомоги.
Щодо податкової, то мова йде про блокування/розблокування податкових накладних з метою отримання «відкату», про схеми з контрабандою; сюди ж входить торгівля підакцизними товарами в обхід законодавства, і ще цілий ряд інших грубих порушень законів.
Абрамович причетний і до одного з найбільших розкрадань за часи Незалежності України. Абсолютно не таємниця, що він разом з поплічниками розікрали 8 млрд грн на будівництві гілки київського метрополітену на Виноградар.
То чи не причетний до цих дій і мер Кличко? Який безпосередньо віддає закупівлі колегам чи то поплічникам?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків