05.12.2024
Відмивання коштів
Як БЕБ та правоохоронці приховують злочини депутата Шапрана та допомагають оминати санкції
18 березня 2024 року в Україні було зроблено кілька кроків, які ставлять під питання ефективність боротьби з корупцією.
Голова Держгеонадра, Роман Опимах підписав наказ про поновлення спецдозволів на видобуток корисних копалин для кар’єрів, що входять до складу підсанкційної компанії «Юнігран». Цій компанії, раніше контрольовану російським бізнесменом Ігорем Наумцем, вдалося обійти санкції завдяки схемам за участю таких осіб, як Сергій Шапран.
Підприємства, такі як АО «Малинський каменедробильний завод», АО «Коростенський кар’єр» та ЧАО «Пинязевицький кар’єр», опинилися під загрозою санкційних обмежень, зокрема на спецдозволи на видобуток корисних копалин.
Однак, коли ситуація для Наумця стала критичною, він «переписав» свої активи на новоутворені компанії, а контроль над ними поділив з Шапраном — партнером з сумнівною репутацією. Тепер ці фірми продовжують вести видобуток, а частина активів, загальна вартість яких, за попередньою оцінкою, становить 4 мільярди гривень, фактично вийшла з-під санкційного контролю.
Хто такий Сергій Шапран?
Це бізнесмен із кримінальним минулим, ексдепутат, який отримав контроль над мільярдними активами, в тому числі піщаними кар’єрами. Використовуючи корупційні зв’язки, він:
- Маніпулює судовими процесами, зокрема у справі “Цитрус”.
- Володіє офшорними компаніями по типу ALUMETA Group, які постачають продукцію навіть до країн-союзників рф. До речі, на вказаний офшор зареєстровано Броварський алюмінієвий завод.
- Виграє державні тендери, попри багатомільйонні борги. Для довідки, наразі сума боргу складає 440 млн грн.
Раніше Шапран уже потрапляв у поле зору правоохоронців через приховування майна на 9 млн грн. Попри це, він залишається власником елітної яхти “Принцеса Вікторія”, а також відомий рейдерським тиском на конкуренти в Броварах.
А ще, протягом 8 років Шапран отримав 34 кредити на 878 млн грн від одного банку – «АСВІО Банк», що належить братам Супруненкам – колишнім «регіоналам» із численними корупційними звинуваченнями. Такі позики можуть бути способом штучного збільшення боргу, щоб уникати сплати податків.
Шапран має довгий шлейф криміналу за власними плечима. А ще активно користується укриттям з боку правоохоронних органів. БЕБ тисне на бізнес в інтересах ексдепутата. А інші органи умисно затягують слідство, ухиляючись вид обовʼязку притягнути Шапрана до відповідальності. За нашими матеріалами Оболонська окружна прокуратура м. Києва внесла відомості до ЄРДР за № 42024102050000187 за ч. 1 ст. 212 КК України та № 42024102050000188 за ч. 1 ст. 258-5 КК України. Але чи будуть розслідуватись провадження?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Січня 2025Розслідування
-
9 Січня 2025Відмивання коштів
-
7 Січня 2025Комунальні афери Харків
-
4 Січня 2025Відмивання коштів
-
2 Січня 2025Відмивання коштів
-
31 Грудня 2024Розслідування Свавілля суддів
-
27 Грудня 2024Відмивання коштів
-
25 Грудня 2024Екологія Окупантський бізнес Свавілля суддів Цифрові злочини
-
23 Грудня 2024Відмивання коштів
-
19 Грудня 2024Публічні закупівлі (тендери)