31.05.2024 Мобілізація

Всі будуть воювати. Маніпуляції із бронюванням від мобілізації

В Офісі президента України відмовилися від ідеї так званого “економічного бронювання” від мобілізації. Очікуване підвищення податків певною мірою вплинуло на те, що ця ідея не буде реалізована.

Джерела пишуть і про те, що відмовитись від такої ідеї було вирішено через те, що Генштаб побоюється, що “економічне бронювання” не розв’яже проблему з нестачею кадрів, буде сприйнято як офіційний відкуп від мобілізації і лише спричинить негативну реакцію в армії.

Передумови

Не так давно Гетманцев (Голова фінансового комітету ВРУ) заявляв про відкриття можливостей для «білих підприємств» – бронювання військовозобовʼязаних співробітників. 

За його словами, відбір до «Клубу білого бізнесу» мав би виключно субʼєктивний характер та залежав би від відсоткового податкового навантаження, винагороди працівників та відсутності податкових правопорушень.

Що тепер?

Думки представників бізнесу щодо критеріїв відбору «білих підприємств»:

«Із рубрики очікування/реальність або крик душі. Нерви вже просто не витримують. Просто в кожному слові відверта брехня.

  1. Щодо того, що «білий бізнес» має мати відсоткове податкове навантаження на рівні або вище середнього по галузі. Про таке поняття як галузь можна забути. Це поняття практично відсутнє зараз, у порівнянні із мирним часом. Швидше імпорт/виробництво тут. І витрати самі розуміємо, де вище. Деяка продукція взагалі до початку війни в Україні не вироблялася, довелося освоювати. Власним коштом і самотужки. розуміємо про терміни доставки з Китаю аналогічної продукції або що раніше вона приїжджала з росії.
  2. За кодами квед бронювання співробітників здійснити неможливо, бо стрибками верблюдів (бажано в бродячому цирку) не займаємося, саме вони головний двигун нашої економіки.
  3. Щодо того, що зарплатня має бути не нижче середньої по галузі в регіоні. Зарплата робітників звичайно на рівні, бо працюють всі і всі працівники бачать і розуміють складності краще ніж ці дива з новин. + Багато родичів робітників служать. 
  4. Відсутність податкових порушень? Це пропуск через камеральну перевірку та хабарі? Коли звіти здані вчасно, пдв весь рік, ні на день реєстрацію не пропустили, сидячи без світла? Як бути з податком на землю та нерухомість? У Харкові земля вже стільки не коштує, скасовують на квартал і всі мають радіти. А то могли попилити бюджет, а вас – громадян пощадили, радійте. За інших витрат і в наших реаліях так працювати просто неможливо. Реально у великих дядьків, суми яких можуть зацікавити найвищих персонажів податкової. Ще більше підозр викликає вказане на тлі нещодавнього візиту ДБР та хабара однієї з ключових осіб у Харківській податковій. 50 $ хабаря за зняття з ризиків є, ДБР є, новин немає. Все пройшло тихо, перетасували потяг і далі. На заставу. До речі, 3 млн знайшлося швидко. 
  5. Про складнощі роботи з нашим ТЦК, де всі придатні, на день проходить в районі по 5-7 осіб зі списком у зошиті. Крім «бусів», там 40 людей за годину проходять. До речі, запис у нас уже всього на середину червня, оперативно. У 3 рази довше, ніж отримати готову продукцію після замовлення на моєму підприємстві.

І я чудово розумію як вирішували питання щодо бронювання Фавбет, Глово, там зрозуміло. Але як бути дрібним підприємствам так і не зрозуміло. Ваша прозорість упреться в перший розбір, ваше податкове навантаження упреться в перевазі імпорту і тотальному знищенні виробництв складніших, ніж «качай газ/роби сигарети-плати акциз». Ну або кілька нових аспірантур організують під себе, там можливості є. І немає розуміння процесів. Спасибі якщо прочитали цей лонгрід, навряд він щось змінить, але з такими новинами сил з кожним днем ​​все менше. Можете засуджувати, розповідати про іпсо. Якщо йде війна – хотілося б розуміти, що ворог зі сходу, а не з усіх боків.»

Без зміни системи бронювання хиткий баланс між потребами армії в людях та бюджету в коштах руйнується. Ховаючись від мобілізації, чоловіки розривають офіційні трудові відносини. Як наслідок, обсяги податкових надходжень падають. Держава програє двічі: втрачає кошти на утримання армії і не може поповнити її новобранцями.

Такі тенденції бізнес уже спостерігає. 

Імовірність мобілізації впливає на роботу підприємств. Багато військовозобов’язаних працівників готові звільнитися, а нові – офіційно не працевлаштовуватися, оскільки офіційний статус збільшує шанси для мобілізації.

А як ви ставитесь до ідеї економічного бронювання від мобілізації?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини