20.05.2024 ІПСО

Волонтери-розкрадачі гуманітарки та донатів на ЗСУ. Замовні медіавійни від ображених чиновників

Відомі своєю «криштально чистою репутацією» (ні) медіаресурси (якщо їх можна так назвати) поширили приголомшливе викриття діяльності активіста й очільника ГО «НОН-СТОП» Кирила Яковця та його дружини. Йшлося про розкрадання гуманітарної допомоги у Харкові та області, збору донатів для ЗСУ та подальшу витрату таких коштів на «розкішне життя».  

У відео було використано особисті фото із соц мереж та елементи стеження за подружжям. 

Розслідувачів та викривачів НОН-СТОП вистачило лише на створення 1-хвилинного відео. Певно, більше нісенітниці вигадати вже не змогли.

Переглянувши коротеньке відео стає очевидним замовний характер такого. Жодних фактів, підтверджень, окрім нечіткого закадрового голосу, промову якого місцями невдало підкореговано. 

Що цікавого?

Головною родзинкою відео стала інформація про те, що Кирил Яковець разом із дружиною займається розкраданням гуманітарної допомоги в особливо великих розмірах. Проте, автори не врахували декілька АЛЕ. Наприклад, що активіст дійсно вів активну волонтерську діяльність, проте лише у перші місяці з початку повномасштабного вторгнення. У час, коли місцеві чиновники Терехов  та Синєгубов боязливо відсиджувались у бомбосховищах, подекуди виїжджаючи у метро для зустрічі із харківʼянами та самопіару.

Після того, як волонтерство стало «трендом» та виявом хайпу й піару, Яковець зупинив волонтерський напрям та повернувся до правозахисної діяльності. Тому зараз активіст зосереджений на боротьбі із можновладцями та корупцією, а ніяк не на власному привласненні гуманітарки.

Псевдо-журналістами було, навіть, проведено стеження, зафільмовано кадри особистого життя подружжя Яковця. Молодці, в пусту витратили день власного життя, замість того, аби реально продуктивно та корисно провести час. Краще б виявили та зафільмували хто спочатку пошкодив, а після підпалив авто активіста. У такому випадку і ми б віддячили за цінну інформацію. 

Коментар від НОН-СТОП

Така увага від ЗМІ , хоч і не дуже популярних та цікавих, є неабияк приємною для нас. Безкоштовна реклама порадує кожного, особливо, коли знаєш який бюджет було витрачено суперником. Що ж, дякуємо за такий вияв уваги. Черговий сигнал, що ми рухаємось у правильному напрямку. 

До речі, одним із поширювачів інформації про активіста став анонімний телеграм-канал «Шептун». Раніше вказаний ресурс також публікував інформацію про «НОН-СТОП», що містила цілковитий бруд не підтверджений жодними даними. Між іншим,  Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони закликав не довіряти інформації з каналу “Шептун”, який маскується під патріотичний ресурс, та не поширювати її. За даними ЦПД, цей телеграм-канал є частиною мережі поширення російської пропаганди. 

Як йдеться в одному із матеріалів: «Понад рік тому СБУ встановила, що “Шептун” адміністрував колабораціоніст А. Давидченко, який згодом переховувався від українського слідства в невизнаному Придністров’ї. Після публічного викриття адміністратора та його зв’язків з рф канал продовжив вести свою діяльність, змішуючи нейтральні публікації з проросійськими.»

То чи варто вірити «першоджерелу» усього бруду?

Замовники «голої правди»

НОН-СТОП не має точної інформації щодо ініціатора медіавійни, проте деякі припущення все ж є. Наприклад, видніється почерк однієї із харківських екс-чиновниць та подруг мера Терехова. Тієї, що за час війни придбала будинок в Іспанії та корпоративні права в ряді юридичних осіб Польщі. 

Із Анною Кузнецовою представники НОН-СТОП знайомі особисто та знають багато цікавої інформації. Проте, навіщо розголошувати конфіденційне? Та  Анна, мабуть, перебуваючи на відстані від рідних місцин все ж втратила хватку та холодний розум й вирішила помститись за публікацію офіційної декларації. Яку кожен може побачити на порталі НАЗК. 

Та це лише наші здогадки, які мають право на життя…

Детальніше про багатства оточення Терехова під час війни дивіться у відео.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини