05.02.2025
Екологія
Трамп заявив про передачу надер України США в обмін на допомогу

Як стратегічні активи України монополізовано олігархатом
Президент США Дональд Трамп заявив, що намагається знайти спосіб для обміну рідкісноземельних металів України на американську допомогу.
«Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкоземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкоземельні метали», — Трамп.
Ця заява американського президенту є доволі логічною, Україна дійсно володіє значними запасами рідкісноземельних металів, які є основою для виробництва електроніки, технологій відновлювальної енергетики та навіть військової техніки. Проте, є декілька але. Наприклад, що більшість з цих металів вже давно знаходяться не у власності громадян та, ба більше, держави, а в руках приватних осіб та офшорних компаній. Вони виводять ці ресурси за межі країни, що позбавляє Україну реальних можливостей на економічну вигоду від своїх природних багатств.
Берилій під контролем «групи АТБ» Буткевича та Якименко
Видобуток берилію на Пержанському родовищі, що на Житомирщині вже давно віддано в руки олігарху – власнику «імперії АТБ» Буткевичу та його партнерам Якименкам.
Історія привласнення родовища почалася 1 листопада 2019 року, коли між Державною службою геології та надр України та ТОВ «Пержанська рудна компанія» було укладено угоду №6383 про видобуток берилієвих руд на Пержанському родовищі. Тоді товариство отримало спеціальний дозвіл на користування надрами.
За умовами угоди, видобуток мав розпочатися у 3 кварталі 2021 року і завершитися до 4 кварталу 2024 року. Але, як виявилось, ТОВ «Пержанська рудна компанія» вже завчасно почала видобуток, порушуючи умови угоди та чинне законодавство.
До слова, засновниками ТОВ «Пержанська рудна компанія» є Компанія «БІ ДЖИ ВІ ГРУП ЛІМІТЕД» із країною реєстрації Кіпр, Якименко Віталій Дмитрович, Настенко Олександр Миколайович.
Віталій Якименко – батько народного депутата від «Слуга народу» – Павла. Останній є Головою Підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр. Тому не виникає питань, що дозволило «Пержанській рудній компанії» уникнути конкуренції на аукціоні, занизити реальну вартість дозволу та навіть ігнорувати необхідність дотримання екологічних стандартів.
Після публікації нашого дослідження стосовно захоплення берилію на родовищі Житомирщини, Якименко розпочав кампанію погроз та залякувань: телефонував спільним знайомим та вимагав зупинити розслідування та розголос. Проте, чоловік так і не наважився особисто поспілкуватись із представниками «НОН-СТОП» та висловити усі незгоди особисто. Певно, з такими успіхами, Якименко варто звертатись до представників США, наприклад, Ілона Маска, який також використовує метали при будівництві космічних кораблів SpaceX.
Нині «Пержанська рудна компанія» систематично занижує обсяги видобутку берилієвих руд, що дозволяє їй ухилятися від сплати рентних платежів до державного бюджету. У цьому випадку йдеться не про незначні порушення, а про десятки мільйонів доларів, які могли б потрапити в бюджет, але замість цього – потрапляють у кишені олігархів.
За оцінками експертів, Пержанське родовище має поклади берилію на суму близько 80-100 мільярдів доларів США. При цьому, «Пержанська рудна компанія» не лише занижує обсяги видобутку, а й активно ухиляється від податків, що призводить до колосальних фінансових втрат для держави.
Повертаючись до слів Трампа, уявіть, скільки допомоги для ЗСУ Україна могла б отримати лише з видобутку берилію.
При цьому, ані судді, ані правоохоронці не надають належної реакції. Вони просто ігнорують наші матеріали сприяючи системній монополізації стратегічних активів України. Шевченківський та Печерський районні суди Києва відхиляють будь-які скарги, діючи в інтересах впливових олігархів, а не народу України.
Газові родовища під контролем групи «Приват» Коломойського та Хомутинніка
Під контролем олігархату опинилось і Сахалінське родовище, розташоване на Харківщині, – одне з найбільших газових родовищ в Україні. Напередодні війни, виручка від видобутку на ньому становила 13 млрд грн на рік. Родовище вже тривалий час знаходиться в монопольних руках «Укрнафтобуріння», що через офшори належить Коломойському, Хомутинніку та Боголюбову.
І хоча за нашими матеріалами низка правоохоронних органів вже розпочали кримінальні провадження, справа і досі не рухається. Наврядчи олігархат так просто погодиться на віддачу ключових джерел заробітку, навіть, на прохання американських партнерів.
Таким чином, спостерігаємо за тим, як найцінніші активи – надра країни вже перебувають в руках «еліти». То що Україна може відповісти на заяви Трампа? І чи не краще передати тоді активи родинам захисників, що дійсно ризикують власним життям заради України, а не олігархам, що переховуються на сонячних курортах і згадують про країну лише в бізнесовом сенсі?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
23 Березня 2025Київ Публічні закупівлі (тендери)
-
17 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
13 Березня 2025Велике Будівництво Харків
-
7 Березня 2025Публічні закупівлі (тендери)
-
5 Березня 2025Цифрові злочини
-
3 Березня 2025Розслідування Харків