25.10.2024
Окупантський бізнес
Свавілля суддів
Окупантський бізнес всередині України – автодилер «Соллі-Плюс» : співпраця із рф та рейдерство
Холдинг «Соллі-Плюс» – офіційний дилер автомобільних брендів «ГАЗ» і «МАЗ» в Україні, має численні філії по всій країні. Така розгалужена структура може використовуватись для фіктивного дроблення доходів, що дозволяє ухилятись від сплати податків.
За 2022 рік дохід «Соллі-Плюс» становив 56,5 млн грн, а на веб-сайті компанії тривалий час можна було знайти згадку про обслуговування та продаж запчастин для ГАЗ і МАЗ. Після публікації журналістських розслідувань, інформацію швидко видалили, але залишилися скріншоти, які свідчать про можливі продовження співпраці з агресорами.
Управління холдингом здійснює Костянтин Токарєв, відомий не тільки як двічі депутат Харківської міськради від «Партії регіонів», а й як почесний консул Литви у Харкові.
Нині правоохоронні органи активно вивчають діяльність компанії на підставі ч.4 ст. 111-1 КК України, що стосується колабораціонізму. Крім того, розслідуванням здійснюють:
- ТУ БЕБ у м. Києві – провадження № 72024102100000026 (ч.5 ст. 191 КК України)
- СУ ГУНП в Харківській області – № 42024220000000210 ч. 1 ст. 364 КК України
- Шевченківська окружна прокуратура м. Харкова – № № 42024222060000195 (ч.1 ст. 364 КК України)
За даними силовиків, «Соллі-Плюс» може бути причетний не лише до фінансових злочинів, але і незаконного транспортування запчастин та автомобільної продукції через білорусько-український кордон.
Історія рейдерства від «Соллі»
Сім років інвестицій і понад 200 млн грн в будівництво — і що? Втрата майна через рішення суду у звʼязку із бажанням відомого автодилера «Соллі» рейдернути майно.
В чому справа? У 2012 році ВК ТОВ «Соллі» продало ділянку на вул. Академіка Павлова, 323-А (територія нинішньої Салтівки, яка тоді ще належала до села Циркуни) компанії «Безант». Пізніше – остання ліквідувалась, перепродавши землю «Поліфарм».
Згодом, у 2017 році, новим і законним власником землі стає ТОВ «Бріан», яка інвестувала понад 200 млн грн у розвиток території, побудувавши торговий комплекс із автостанцією.
Але все змінилося через 11 років. У 2023 році співвласник «Соллі», Олександр Гапон, звернувся до Господарського суду Харківської області з вимогою визнати угоду 2012 року недійсною, аргументуючи це тим, що просто не знав про продаж. На його думку, правління «Соллі» не мало права продавати ділянку. А він, став жертвою обставин, який дізнався про порушення власних прав лише через десяток років.
Розгляд справи завершився одіозним рішенням: суддя Євген Жиляєв задовольнив позовні вимоги Гапона у повному обсязі, визнавши первинний договір купівлі-продажу недійсним. А у квітні 2024 року суддя Наталія Кухар ухвалює нове рішення: витребувати землю у сумлінного власника ТОВ «Бріан», фактично залишивши компанію без права на ділянку, в яку вже були вкладені мільйони.
Судовий процес викликає багато питань. Наприклад, чому Господарський суд Харківської області задовольнив позов Гапона без участі законного власника ділянки (фактично – відповідача) – ТОВ «Бріан»?
Розглянемо маніпуляції, що мали місце в процесі розгляду справи судом першої інстанції
Схема “міжсобойчика”: Як вже зазначалось раніше, позов було подано не до «Бріан» – законного власника, а до компанії «Соллі» — структури, де Гапон сам має частку. «Соллі» навіть не заперечувала в суді, що строк давності давно минув. Представники компанії також не відвідували засідання. Відсутність такої юридичної особи як ТОВ «Безант» (компанію ліквідовано), що була першим покупцем ділянки, теж не зупинила суд. Тому справа розглядалась без участі реального власника.
Інший аспект – Гапон стверджує, що не мав інформації про те, хто зараз володіє ділянкою. Однак доступ до інформації про власників майна є відкритим, і отримати її не складно. Це ставить під сумнів об’єктивність суду, який проігнорував прямий обов’язок залучити у справу реального власника, тобто ТОВ «Бріан».
Судовий процес: частина 2
На деякий час усі забули про винесене суддею Євгеном Жиляєвим рішення «про порушення прав Гапона». Та вже через пів року, опісля офіційного набуття рішенням сили та закінчення строку апеляційного оскарження – розпочалась друга частина судових баталій.
Представники «Соллі» знову звернулися до Господарського суду з вимогою витребувати ділянку вже на підставі попереднього рішення. Суддя Наталія Кухар, використовуючи як аргумент рішення колеги, ухвалила: витребувати ділянку на користь «Соллі». У цьому процесі знову не було представників законного власника — компанії «Бріан».
Що цікаво, Гапон та «Соллі», навіть, не намагались приховувати власний звʼязок. У двох процесах адвокат Швець представляв різні сторони – спершу Гапона, а потім «Соллі».
Цікаво, що змусило суддів Господарського суду Харківської області заплющити очі на позицію Верховного Суду? Зокрема, у частині виконання рішення. Згідно практики: “судове рішення, ухвалене у справі, за жодних обставин не може бути протиставлене особі, яка не брала участі в даній справі. Судове рішення про задоволення позову стосується лише тих осіб, щодо яких ухвалено це рішення, але в жодному разі не визначає права та обов’язки інших осіб.”
Можливо грошовий інтерес? Або ж це звичайна некомпетентність та незнання практики і її застосування? Як думаєте?
До речі, чоловік судді Кухар – Олександр є екс-заступником прокурора Харківської області та чинним депутатом Харківської обласної ради. Крім того, він є пенсіонером, що за минулий рік отримав вид Пенсійного фонду 1 262 400 грн. Кухар входить до складу Kомісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків, а отже є особливо наближеним до земельних питань регіону, що відкриває широке поле для маніпуляцій.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування