08.08.2024
Комунальні афери
Харків
Обшуки в міській лікарні №14 імені проф. Гіршмана
Джерела повідомляють: правоохоронці проводять обшук у міській лікарні №14 імені професора Гіршмана. Такі дії поліції міста не можуть не тішити, адже ми вже 2 роки поспіль повідомляємо про корупцію, що розпліднилась на теренах Лікарні, в тому числі, за сприяння керівника Ковтуна, міського голови Терехова, його заступника Кузьміна, а також правої руки Меніва. Ми проводили мітинги та подавали матеріали до правоохоронців, ініціювали перевірки МОЗ, але врешті – результати є.
Згідно отриманої інформації, обшуки проводяться в межах розпочатого кримінального провадження. Причина внесення даних до ЄРДР – заява цивільних пацієнтів про те, що в них брали гроші за проведення операцій на кришталику, хоча всі витрати на такого типу операції покриваються з державного бюджету.
Відтак, на теренах Лікарні вже давно функціонувала підконтрольна аптека, зареєстрована як ФОП Триняк В.Ю. з метою уникнення бухгалтерського та податкового обліку, маскування невідповідності приходу та розходу товарно-матеріальних цінностей та ухилення від сплати податків. Саме в ній лікарі за вказівкою Ковтуна часто зобовʼязували пацієнтів купувати медичні препарати.
Крім того, у зазначеній аптеці, розташованій в приміщенні Лікарні, здійснювався незаконний продаж медичних препаратів, інструментів та засобів, наданих в якості гуманітарної допомоги від міжнародних організацій-партнерів, а також ліків, наданих державою за програмою для безоплатного забезпечення потребуючих громадян.
При цьому, особам, які звертаються до Лікарні, умисно, з корисливих мотивів, не надавали план, згідно з яким здійснюватиметься лікування та список-перелік медичних засобів, що забезпечуються державою та є безоплатними для пацієнтів. Адже вказане перешкодило б процесу придбання препаратів у потрібній аптеці.
При аналізі системи «Прозоро» тоді ми також виявили, що заклад охорони здоровʼя встиг укласти 556 договорів на суму трохи більше 83 млн грн. При цьому, вагома кількість угод мали досить спірних постатей в якості контрагентів. Для прикладу ТОВ «Альвіс-М» використовувала тіньові схеми формування штучного податкового кредиту на загальну суму майже 1.5 млн грн. Так само, як і ТОВ «БМУ БУРСПЕЦСТРОЙМОНТАЖ» та ТОВ «АЛЬВІС», які, на пару утримали потайки від держави понад 3 млн грн.
Крім того, звернути увагу слід і на деяких із «партнерів»-надавачів послуг Міській лікарні ім. Гіршмана, що неочікувано повʼязані із директором – Ковтуном. Мова йде про ТОВ «ВЕНТА ЛТД», ФОП “СБОЄВА МАРИНА ВАСИЛІВНА”, ФОП МУХОПАД ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ. Перемоги у публічних закупівлях яких були очевидними, адже напряму повʼязані із керівництвом Комунальної лікарні.
Протягом лише одного року втрати бюджету через перелічених юридичних осіб склали 10 млн грн за рахунок формування штучного податкового кредиту у реальному секторі економіки.
Хто відповідальний за такі зловживання, окрім вищого керівництва лікарні? Довірена особа харківського мера – Олексій Менів. Саме він відповідає за закупівлі препаратів та обладнання для закладів охорони здоровʼя, а отже, добре обізнаний про справи кожного із них.
За нашої ініціативи, слідчим суддею Печерського райсуду м. Києва (ухвала від 11.04.2023 у справі № 757/12461/23-к) було зобовʼязано ГСУ Нацполу розпочати розслідування.
На вказане ми звертали увагу не лише силовиків та місцевих контролерів, але і МОЗ. Нами, навіть, було ініційовано перевірку, опісля якої Міністр Віктор Ляшко заявив: “Не можна так неефективно використовувати (точніше сказати зовсім не використовувати) кошти з програми медичних гарантій. Маючи на рахунках понад 100 мільйонів (при місячному фонді оплати праці не більше 10 мільйонів), пацієнтам виписують “рецепти” на клаптиках паперу та використовують каталки напевно ще з минулого століття. Наступного тижня буде серйозна розмова з мером. Так бути не повинно”.
Чи була така розмова з мером – питання риторичне. Адже, з огляду на сьогоднішній обшук – зловживання та внутрішня корупція продовжились. Мер Ігор Терехов, скоріш більш зацікавлений у захопленні приміщення Лікарні аби перетворити таку в чергову OnClinic.
Раніше ми особисто звертались до міського голови, у відповідь на що він запевнив, що повалить імперію хабарництва Ковтуна. Але, певно, чоловіки знайшли спільні інтереси, тому вказану обіцянку Терехов не реалізував. Проте втілив у життя дещо інше.
Минулого року депутатами Харківської міської ради одноголосно (за винятком 3 депутатів, що утримались) схвалено рішення стосовно реорганізації КП «Міська клінічна лікарня №14 ім. Гіршмана» та приєднання до 17 багатопрофільної лікарні. Майно ж лікарні «пропорційно» розподілили – частину передали для облаштування мережі OnClinic Терехова, іншу – залишили для торгів (раніше ми висували припущення, що на її місці зʼявиться «Офтальміка» Ковтуна). За земельні питання Харкова відповідає Кузьмін, тому відслідковуємо і його причетність до справи.
Більше про кругову поруку на знищення Лікарні № 14
Фактично, медична установа, яка понад 20 років допомагала харківʼянам лікувати зір стала малесеньким відділенням на декілька палат у складі іншого закладу. То може МОЗ варто припинити формальності та провести реальні заходи контролю й нагляду?
І знову історія про неефективність правоохоронців. Хоча Київська окружна прокуратура м. Харкова внесла відомості до ЄРДР 42024222010000037 ст. 364 ч 1 ККУ, але на цьому ініціативність закінчилась.
То у кого чекати наступні обшуки, можливо у Харківській міській раді – у кабінеті мера Терехова та його заступника Кузьміна?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків