14.05.2024 Відмивання коштів

Нажива на захисниках України

Схеми діяльності “фіктивних імпортерів”, зареєстрованих на підставних осіб, за використання реєстраційних даних яких здійснюється імпорт в значних обсягах різноманітних споживчих товарів (одяг, взуття, трикотаж, білизна) – так звана в народі “БАЗАРНА ГРУПА” – нині є досить поширеним явищем. 

Очевидно, що в подальшому абсолютно увесь товар продається за готівку – звичайно ж без сплати податків. При цьому, використовуючи реквізити даних суб’єктів, здійснюється незаконний вивід закордон отриманих готівкових та трансформованих в безготівкові коштів під приводом розрахунків з нерезидентами за імпортований товар.

Компаній, що працюють за такою схемою сотні (якщо не тисячі). Тому, поговоримо про деякі з них.

Сумська “базарна група”

ТОВ “ЕКОЛЮКС ПРО” напевно одне із найуспішніших підприємств Сумської області. Імпортер – рекордсмен якому вдалося за кілька місяців, фактично, без будь-якої допоміжної діяльності, без найманих працівників, транспорту, складських приміщень організувати рекордний імпорт турецьких базарних товарів на суму близько 200 млн грн.

Що цікаво, ЕКОЛЮКС ПРО в лютому 2024 року співпрацювало із Базою забезпечення Національної гвардії України, постачаючи бахіли утеплені на 95 млн грн та ковдру напіввовняну вартістю понад 4 млн грн. Порівнюючи пропозиції аналізованого товариства, можемо говорити про підозріло низькі ціни. В порівнянні із іншими учасниками закупівель, послуги та товари ЕКОЛЮКС ПРО вартують, іноді на 1 млн грн дешевше.

“Успішна” та прибуткова діяльність ЕКОЛЮКС ПРО ніяк позитивно не вплинула на державний бюджет. Мова йде про сотні тисяч податків, які так і не було сплачено до скарбниці. Дивно, що керівництво Сумської податкової та врешті ДПС України абсолютно не помічають дій «Еколюкс». Вочевидь байдуже і місцевим правоохоронцям. 

Розуміючи абсурдність накопичення таких шалених залишків на 1 підприємстві спритні «сумські ділки» відобразили часткову реалізацію (обсягом близько 100 млн грн.) з ТОВ “ЕКОЛЮКС ПРО” попередньо імпортованих товарів на другу пусту фіктивну фірму з реєстрацією в м. Суми – ТОВ “СЕТКОЛ”. 

На що ж чекають правоохоронці та податківці? Чому таким підприємствам дозволено постачати товари для українських бійців?

Закликаємо компетентні органи врешті звернути увагу на діяльність товариства по типу ЕКОЛЮКС ПРО.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини