19.03.2025
Розслідування
На чому заробляє МВС в умовах війни?

Міністерство внутрішніх справ – одне із керівних відомств в умовах війни. МВС підпорядковує собі цілий перелік державних органів, серед яких: Національна поліція, Державна прикордонна служба, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба, Національна гвардія. Вказане відкриває Міністерству поле для влади та… зловживань, що присутні у діяльності майже кожної контрольованої служби.
При цьому, найбільш суперечливим є функціонування представників Національної поліції. Саме до прозорості їх роботи у громадян найчастіше виникають питання, особливо в умовах воєнного стану.
Зокрема, нагадаємо, що Міністр МВС Клименко заявив, що поліцейські не підготовлені для ведення бойових дій в окопах. Їх навчають застосовувати силу лише у стосунках зі злочинцями, а не у військових умовах. Тому він ухвалив рішення про бронювання 90% особового складу Нацполіції та ДСНС.
Тож, пропонуємо проаналізувати діяльність ключових структур МВС та відповісти на питання чому центральним органам необхідно звернути увагу на діяльність Клименка.
Національна поліція : непідготовлені для війни бійці чи надійний захист цивільних громадян?
На одному з інтервʼю Міністр зазначив: «А чим хлопці в поліції відрізняються від тих, хто в народному господарстві працюють? Вони що, мають досвід бойових дій? Здебільшого ні.»
Вказаним Клименко поставив крапку у питанні мобілізації правоохоронців, попри осуд українців. Тож, згідно рішення, 90% поліцейських є заброньованими, решта 10% можуть бути призвані до бригади Національної поліції “Лють” або до інших додатково створених 3 бригад Нацполу.
Бронювання представників поліції надало їм ще більше можливостей для реалізації старих схем, використовуючи службове становище. Наприклад, керівники за грошову винагороду продовжують видавати звання учасника бойових дій (УБД) особам, які фактично ніколи не брали участі в реальних бойових діях.
Окремої уваги заслуговують замовчування та покривання Національною поліцією корупційних схем.
Відтак, минулого року, у зв’язку з численними порушеннями в Лозівській громаді, УВБ в Харківській області отримала від нас інформацію про злочинну діяльність, зокрема про корупційні схеми, виготовлення та збут наркотичних речовин та реалізацію контрафактного алкоголю. Влітку 2023 року правоохоронці вирушили до Лозівського РВП ГУНП у Харківській області з метою проведення перевірки.
Проте замість того, щоб розслідувати злочини, силовики отримали відкат від місцевих укривачів, зокрема від поліцейського Глущенка та його колег, на суму 50 000 доларів. Після цього перевірки були припинені, а до відповідальності, звісно, нікого не притягнено.
Наразі покривання злочинної діяльності стало регулярною практикою. Правоохоронці не проводять перевірки, бо отримують від місцевих злочинців певну суму щомісячних “платежів” за бездіяльність. Замість того, щоб активно боротися маючи підтверджуючі матеріали, правоохоронці просто “закривають очі” на ці злочини. І все це — завдяки безкарності та підтримці на найвищому рівні.
Зокрема, відомо, що діяльність «Монаківців», які підпорядкували собі схеми з незаконного виготовлення, контрабанди та вивезення цигарок до ЄС, зерновий коридор, у правоохоронній системі захищається чинним очільником ДСР Рубелем та колишнім силовиком, що тепер відсиджується в Монако Вязьмікіним.
Схеми захисту контрабанди
Корупційними послугами поліцейських та прикордонників особливо активно користуються власники відомих мереж, що займаються продажем техніки – iPeople, Ябко, Авік.
Зокрема, за винагороду посадовці разом із представниками Державної митної служби закривають очі на підроблені митні декларації. Таким чином, шляхом порушення митного декларування, власники мережі зменшують митну вартість товарів та уникають оподаткування.
Крім того, підконтрольні, контрабандисту Артуру Гранцу, юридичні особи, незаконно здійснюють продаж у підконтрольних магазинах безмитної торгівлі (дьюті-фрі), тютюнових виробів та алкогольних напоїв, оформлюючи такі, як придбані особами, що перетинають кордон.
Прикордонники вже неодноразово були затримані і на спробах переправлення осіб через державний кордон поза межами пунктів пропуску через лісосмугу. Як відомо, вартість такої послуги раніше становила від 10 до 15 тис. доларів з особи. Проте, схоже, з огляду на арешти та викриття, прайс міг зрости.
Таким чином, Державна митна та прикордонна служби роками допомагають структурам контрабандистів Гранца, Альперіна, Кауфмана, Козловського, Монаківців обходити законодавство: підробляти документи і сертифікати, безперешкодно перетинати кордон та уникати відповідальності, навіть, після обшуків.
Співробітники митної служби та правоохоронні органи отримують незаконну винагороду за приховування діяльності, не вживають заходів щодо запобігання злочинам та заробляють на чергові розкішні будинки й авто, поки прості громадяни виживають в умовах війни.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Квітня 2025Корупція Розслідування Цифрові злочини
-
9 Квітня 2025Відмивання коштів Окупантський бізнес
-
7 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини
-
30 Березня 2025Цифрові злочини
-
27 Березня 2025Окупантський бізнес
-
26 Березня 2025Агробізнес