17.07.2024 Будівельна корупція Київ

Маніпуляції із активами Медведчука та Столара. Хто із топ-влади та СБУ допомагає зрадникам впливати на процеси в Україні

Не до кінця арештовані активи зрадника та кума Путіна Віктора Медведчука раптово перейшли до рук двох іноземців та київського бізнесмена Валерія Міщенко. Мова йде про компанії «Академ-Клуб», «Осокорки 7» і «Орєст». Кожна із них мали довгострокові договори оренди на великі земельні ділянки на березі Дніпра в Києві та повинні були бути арештовані ще у 2022 році, однак правоохоронці так і не звернулися до державного реєстратора, і на цих землях вже будується новий житловий комплекс.

Що відомо про компанії Медведчука?

У 2005-2006 роках Київрада передала ТОВ “Академ-Клуб” в оренду на 25 років дві ділянки загальною площею 40,24 га в Дарницькому районі Києва, на території мікрорайону Осокорки. 

У 2019 році підписантом ТОВ “Академ-Клуб” став Ян Марченко — помічник нардепа Тараса Козака, соратника Віктора Медведчука.

У 2015 році договори оренди з “Академ-Клубом” хотіли розірвати через суд і повернути ділянки 40,24 га загальною вартістю 150 млн грн Київраді через порушення у сплаті орендної плати та використання ділянок не за цільовим призначенням.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій у задоволенні позову прокуратурі відмовили.

У липні 2022 року Личаківський суд райсуд міста Львів наклав арешт на 3 компанії “Академ-Клуб”, “Осокорки-7” і “Орєст”.

Тоді суд довів прямий зв’язок компаній “Академ-клуб”, “Орєст” і “Осокорки-7” з підозрюваним у держзраді екс-нардепом Віктором Медведчуком через кіпрську структуру Pilawer Limited. Але, фактично, арешту так і не відбулося, адже прокурори вирішили не звертатись до державного реєстратора, аби внести відповідні відомості до реєстру.

Роль Столара у активах Медведчука

Окрім того, що у власній декларації екс-нардеп Вадим Столар “засвітив” кіпрську Viemar Holding LTD, яка володіє ТОВ “Академ-клуб”, є ще дещо, що демонструє тісний взаємозвʼязок «смотрящого за Києвом» та зрадника Медведчука.

Наприклад, через декілька місяців після оприлюднення судового рішення про арешт “Академ-клуб”, “Орєст” і “Осокорки-7”, у кожній із компаній змінився склад власників. Першою пішкою у грі маріонеток став Олександр Білявський із Херсонської області. Чому маріонеток? Адже всі ці дії із заміни складу власників – звичайні маніпуляції для відведення уваги правоохоронців та створення вигляду відокремлення від активів зрадника Медведчука та його однопартійця Столара. 

Ось як, Білявський, що був охоронцем Столара та виконував роль його підставної особи.

Наприкінці 2022-го нові чергові власники компаній не лише відібрали у Білявського частку, але і «викинули» зі складу фірм колишні частки Медведчука, а ще й «прибрали» звідти Столара.

Нові обличчя та старі схеми

Новим управлінцем «Академ-Клубу» став Петрос Тограмаджян, що проживає у Болгарії і може навіть не підозрювати, що володіє такими значними активами у Києві. За інформацією ЗМІ, чоловік має кримінальне минуле, а його батько дуже любить російського президента путіна. Нагадаємо, чоловік отримав у компанії і частку Медведчука, і частку Столара.

Частку в “Осокорки 7” переписали на латвійця Вадима Іванова. Інші компанії («Орєст», «Вікторія»), що належали депутатам із ОПЗЖ перейшли до рук Валерія Міщенка. До речі, на ділянках, що перебувають в розпорядженні «Вікторії» наразі активно зводиться житловий комплекс. При чому власнику такої вдалося змінити цільове призначення ділянки як “технічну помилку”.

Схоже на чергові маніпуляції, де нові власники компаній є підставними особами минулих.

Звісно, такі обертання не були б можливими без безпосередньої участі владної верхівки, у тому числі, правоохоронних органів. Відтак, отримавши інформацію віджурналістів, Офіс генерального прокурора звернувся в Міністерство юстиції, де у жовтні 2023 року скасували реєстраційні дії з новими власниками і повернули усе на момент арешту.

Цей наказ Мінʼюсту болгарин Тограмаджян, латвієць Іванов і українець Міщенко змогли оскаржити у Господарському суді Києва і в такий спосіб повернули собі компанії.

У суді довели, що Офіс генпрокурора мав би знати про проблему з переписуванням ще до повідомлення журналістів, а отже там пропустили двомісячний термін з моменту, коли дізналися до моменту, коли повинні були оскаржити через Мінʼюст.

Що тепер?

Гадаємо, тепер нас чекає хвиля резонансу, який спаде так само швидко, як і розпочнеться. Що дивує, нами вже неодноразово подавались матеріали у формі скарг та заяв до усіх можливих ланок правоохоронних та контролюючих органів України, у частині здочинної діяльності бізнес-структур Медведчука на території України. 

Наприклад, через фонд «Ево Інвест», кінцевим бенефіціаром та власником якого є естонський бізнесмен Олексій Чулець, тісно повʼязаний із Медведчуком та Столаром, і досі виводяться кошти українських інвесторів, що купують право вимоги у забудовника ENSO. Фактично, гроші громадян виводяться до офшорних рахунків зрадника, а проєкти так і залишаються у незмінному стані «заморозки». 

З приводу діяльності «Ево Інвест», Печерська окружна прокуратура м. Києва навіть розпочала розслідування у провадженні 42024102060000071 за ч. 1 ст. 364 КК України, а Голосіївська окружна прокуратура внесла відомості до ЄРДР 42024102010000033 за 4 ст. 190 ч. 5 КК. Але сенсу?

Медведчуком та Столаром і досі контролюються й інші інвестиційні фонди, зокрема: АТ “ЗНВКІФ “Стрім Інвестмент”, АТ “ЗНВКІФ “Астера”, АТ “ЗНВКІФ “Скілінг“”, ТОВ “КУА “Ессетс Файненшл Груп”.

Нами було проведено дослідження діяльності кожного із них на предмет дотримання законодавства України, інформацію щодо фінансування девелоперських компаній та розпочатих кримінальних проваджень щодо таких. Зокрема, при аналізі  АТ “ЗНВКІФ “Стрім Інвестмент” стало відомо, що кінцевим бенефіціарним власником останнього є Майструк Інна – тепер вже колишня дружина Столара. При цьому, “Стрім Інвестмент” виступав активним

інвестором в будівництво усіх трьох ЖК (ЖК Fjord, ЖК Poetica, ЖК Diadans) від девелоперської компанії ENSO, яка, нагадаємо, належить до орбіти Медведчука. 

За нашою ініціативою тепер у провадженні СВ Шевченківського УП ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР  42022000000001382 за ч. 2 ст. 364 КК України. Але чи дасть вказане реального результату? І знову безліч запитань.

Навіть після відʼїзду з України Столар та Медведчук все ще мають вплив на будівельний бізнес столиці. І, припускаємо, допомагає у невтручанні у такий екс-ОПЗЖникам хтось із вищих ешелонів влади та правоохоронної системи. Наприклад, Давид Арахамія, що вже не одноразово демонстрував прихильність до проросійських політиків, а також силовики із СБУ до спеціалізації яких якраз і відноситься дослідження та зупинення діяльності таких осіб як Медведчук та Столар. 

Більше про вплив ОПЗЖ Столара й Медведчука на будівельний бізнес столиці у відео.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини