08.06.2024 Будівельна корупція Київ

Люди без житла, а Кличко в долі. Як Київміськбуд опинився під контролем Комарницького й Молчанової

Викрито нову схему: злочинна група заволоділа нерухомістю «Київміськбуду» на понад 282 млн грн. Як повідомляють правоохоронці, серед фігурантів – власник групи товариств, який є організатором, директор одного з цих товариств, службовець Державної податкової служби, а також керівник управління одного з відділень банку. 

Діяли фігуранти за наступною схемою: спершу без відома забудовника за підробленими документами продали майнові права на об’єкти нерухомості в чергах будівництва, а надалі продали ці права підконтрольним особам. Своєю чергою, працівник податкової служби та керівник управління одного з відділень держбанку надали службову інформацію, яка допомогла провернути аферу. 

Таким чином, група отримала у розпорядження майна на понад 282 млн грн. Організатор – власник групи товариств вже перебуває під вартою. Крім того, суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення 282 500 000 грн застави. Дивно, що цього разу застава виявилась пропорційною сумі награбованого, адже, як показує практика, судді полюбляють встановлювати мізерну суму, яку підозрювані в змозі сплатити за 1 день.

Коротко про Київміськбуд

На рахунку забудовника 22 недобудованих ЖК у Києві та понад 20 тисяч ошуканих інвесторів, які чекають на своє житло. Крім того, Київміськбуд взяв на себе зобовʼязання добудувати обʼєкти «Укрбуд», чим погіршив ситуацію на будівельному ринку у рази. 

Комісія з порятунку КМБ запропонувала КМДА виділити з бюджету 2 млрд грн, які будуть спрямовані на добудову обʼєктів – а точніше, реалізацію тотожних схем, як ту, що було викрито нещодавно.

А ще, “Тимчасова контрольна комісія Київради рекомендувала КМДА та її структурним підрозділам здійснювати закупівлю об’єктів нерухомого майна, зокрема житла та об’єктів соціальної інфраструктури у ПрАТ “ХК “Київміськбуд” в обсягах, передбачених основними результатами фінансового прогнозування, а також розглянути можливість докапіталізації компанії”.

Нагадаємо: 80% акцій компанії належить територіальній громаді міста Києва. Правління як і саму компанію з 2014 року контролює мер міста Києва Віталій Кличко.

Новим очільником забудовника, після звільнення Ігоря Кушніра, став Василь Олійник – особа із оточення «королеви київської нерухомості» – Влади Молчанової. Крім того, топ-менеджмент Київміськбуд тепер перебуває під повним контролем «сірого кардиналу» Дениса Комарницького. 

Ми вже писали про те, що Молчанова та Комарницький створили власний будівельний картель на території столиці. В той час, як Київміськбуд став прикладом злагодженої співпраці із заволодіння бюджету міста між девелоперами. Більше про Київміськбуд та «смотрящих» за Києвом розповімо у прийдешньому розслідуванні. 

Аналіз діяльності Київміськбуд

Витрати. Всього ПрАТ «ХК» «Київміськбуд» за період 2022 – 2023 років отримали 4530 послуг від 131 фірм на загальну суму 844 151 593,3 грн. Серед найбільших контрагентів: 

  1. Дочірнє підприємство Медичне науково-практичне об’єднання “Медбуд” ПрАТ “ХК “Київміськбуд” – 2 угоди щодо надання послуг з внесення плати за землю та оренди загальну суму: 1 361 464,13 грн.
  2. Акціонерне товариство “Проектно-технологічний інститут “Київоргбуд” – 34 угоди щодо надання послуг з відшкодування витрат водопостачання та каналізації, оренда приміщення на загальну суму: 125 686,4 грн.
  3. Акціонерне товариство “Завод залізобетонних конструкцій ім.Світлани Ковальської” – 2 угоди щодо надання послуг з товарно-транспортних витрат, з продажу бетонної суміші на загальну суму: 745 077,92 грн.

Щодо доходів, то за період 2022 – 2023 років Київміськбуд надав 7638 послуг: собі – неплатнику податків та ще 75 підприємствам на загальну суму 4 944 457 618 грн., серед яких:

  1. Неплатник податків – 6270 угод щодо квартплати за гуртожиток, компенсації витрат (нерухомість), виготовлення техпаспортів, оренди приміщення на загальну суму: 4 100 141 551 грн.
  2. ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ХОЛДИНГОВА КОМПАНІЯ “КИЇВМІСЬКБУД” – 452 угоди щодо квартир, комор, апартаментів та приміщень для велотранспорту на загальну суму: 72 852 964,03 грн.
  3. ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ХОЛДИНГОВА КОМПАНІЯ “КИЇВМІСЬКБУД” – 5 угод щодо квартир на загальну суму: 4 673 417,47 грн.
  4. ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “МЕДИЧНЕ НАУКОВО-ПРАКТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “МЕДБУД” ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ХОЛДИНГОВА КОМПАНІЯ “КИЇВМІСЬКБУД” – 8 угод щодо оренди приміщення на загальну суму: 211 804,8 грн.

Нами було надіслано детальну аналітику до правоохоронних та контролюючих органів. Крім того, складено й направлено скарги до банківських установ, серед яких: Національний банк України, ПАТ “УКРСОЦБАНК”, АБ “УКРГАЗБАНК”, КМФ ПАТ “УСБ”М.КИЇВ, ПАТ “КРИСТАЛБАНК”, АТ “УкрСиббанк”, ПАТ “АСВІО БАНК”.

Як результат : Печерською окружною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за № 42023102060000233, ч. 4 ст. 191 КК України.

Продовжуємо далі. Працюємо над тим, аби інвестори отримали власне житло, на яке чекають не один рік. 

Що ж з приводу діяльності Київміськбуд думає «головний контролер» мер Кличко? 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини