24.08.2024
Корупція
Корупційні схеми Інституту судових експертиз Бокаріуса та заробіток на підробці результатів досліджень
Сьогодні судові експерти відіграють одну із ключових ролей в житті нашої держави. Наприклад, вони проводять товарознавчі експертизи під час обрання переможців на публічних закупівлях, аби витратити бюджет якнайбільш раціонально. Проте, чи завжди експерти зацікавлені у наданні правильних висновків?
Наприклад, експерти Національного наукового центру «Інститут судових експертиз» ім. засл. проф. М. Бокаріуса» Міністерства юстиції України (ННЦ ІСЕ) вже підозрювались у підробці результатів дослідження на користь третьої сторони – визначеного учасника публічної закупівлі. Відтак, у 2023 році розгорівся скандал щодо відмивання грошей на харчуванні для ЗСУ. Тоді, стало відомо, що перед тим, як укласти той самий тендер із яйцями по 17 грн, Міноборони запитувало дослідження від ННЦ ІСЕ ім. Бокаріуса. Останні звітували про те, що ринкова ціна одного яйця становить 9 грн за шт, при реальній значно нижчій.
Після цього керівництво Інституту змінилось. Експерти самого наукового центру були в захваті від нового керівництва, але згодом стало зрозуміло, що зі зміною кадрів, глобальних нововведень не відбулося. Корупційні схеми які працювали до новацій так і залишилися працювати після.
Стало відомо, що зараз у ННЦ ІСЕ діють «класичні» схеми незаконного збагачення, а саме:
- списання паливно-мастильних матеріалів (тільки за останній рік згідно відкритих даних сайту публічних закупівель “Prozorro” ННЦ ІСЕ було придбано палива у талонах на 2 050 000 грн)
- та придбання орг.техніки за завищеними цінами (за останній рік придбано комп’ютерної техніки на 4 400 000 грн.).
У кожній із цих закупівель беруть участь одні й ті ж учасники. Конкуренції не має, а отже про торги, аукціони мова не йде. Переможець завжди очевидний.
При чому, можемо лише здогадуватись розмір сум нелегального кешу, який проходить через ННЦ ІСЕ під час проведення тотожних закупівель та підробки результатів експертиз.
Та кому до цього є діло. Правоохоронні органи і досі не помічають сумнівну діяльність керівництва ННЦ ІСЕ, або просто не хочуть помічати.
Тому ми вже готуємо відповідні матеріали в межах яких вимагаимемо від силовиків розпочати кримінальні провадження за вказаними фактами, провести реальні слідчі дії та притягнути до відповідальності кожного причетного.
Нагадаємо, що не лише на теренах ННЦ ІСЕ ім. Бокаріуса розквітають корупційні схеми. Раніше ми писали про те, що Міністерством юстиції України серед службовців підпорядкованої установи – Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (очолює Рувін Олександр Григорович), було виявлено судового експерта, який не має навіть фахової вищої освіти.
Натомість, він вільно складає експертні висновки щодо проектної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості об’єктів будівництва з класом наслідків СС1, тобто щодо об’єктів у яких постійно або тимчасово перебувають люди і стан цих об’єктів за висновками “горе експерта” може коштувати їм життя.
Сам очільник Інституту Рувін також має корупційний шлейф за собою.
Крім того, пізніше, виявилось, що пасинку головного судексперта КНІДСЕ Рувіна – Назару Шептицькому детективи НАБУ повідомили про підозру стосовно торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби.
За нашими матеріалами слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва ухвалою №761/27115/24 від 07.08.2024 року було зобовʼязано уповноважених осіб СБУ внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Але, запевнимо, це ще не кінець.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків