17.05.2024 Відмивання коштів Комунальні афери Харків

Корупційне кодло Абрамовича-Кузьміна захопило Харків

Головні герої

Сергій Сергійович Кузьмін – один із заступників Харківського міського голови Ігоря Терехова, що згідно веб-сайту: «забезпечує реалізацію державної та формування місцевої політики у сфері цифровізації, цифрового розвитку, цифрових інновацій, створення умов для забезпечення прав членів територіальної громади міста на користування мережами телекомунікацій та зв’язку.»

Насправді ж, на плечах Кузьміна лежить складне завдання – вирішення земельних, будівельних питань міста. Саме Сергію Сергійовичу та контрольованим йому особам у грошовій формі «дякують» місцеві підприємці за встановлення МАФів, виділу ділянок. Адже лише Кузьмін в змозі начхати на містобудівні норми, дозволи на провадження підприємницької діяльності. В той час, як ніби-то головний управитель містом – Ігор Терехов виявляється безсильним перед впливом харизми власного заступника.

Ну і не лише заступника. Адже всім давно відомо в інтересах кого настільки старанно Кузьмін перебирає ковдру управління. Саме до Ігоря Абрамовича Кузьмін минулого року літав до Вени, аби відзвітувати про справи у місті. І саме Абрамовича є «батьком» грошових схем Харкова. Тільки ось мер Терехов (який також підконтрольний олігарху «Монако») і досі не може змиритись із таким розподілом ролей.

Не так давно ми писали про рішення Кузьміна покинути Харків. Цього разу чиновник не просто подорожуватиме до Вени. Сергій заявив про переїзд до Києва, де вже має підготовлене місце. 

У «прощальній промові» Кузьмін запевнив підлеглих у «безсильності Терехова», назвав його «ніхто» та зазначив про мізерну долю у прийнятті управлінських рішень. Натомість Сергій Сергійович також попередив, що «його люди» (Шевченко, Сом, Пазіменко, Швидкий) все ще лишатимуться у Харкові. Ну не може ж він покинути місто (тим паче доволі прибуткове) без контролю. 

Як Кузьміни виводять гроші до рф

І поки один Кузьмін розпліднює корупцію у Харкові, інший взяв у кайдани Київ та метрополітен. 

Корупційний тандем громадянина росії Сергія Кузьміна та Германа Блінова за роки своєї роботи через дві підставні фірми ТОВ “Спецпроект-Інвест” та ТОВ “Київметротонельбуд” вкрали мільярди грн. Гроші, зокрема, виводилися у росію, чим активно займався власник роспаспорта Сергій Вікторович Кузьмін, про що неодноразово писали ЗМІ.

Найскандальнішою з афер стало так зване будівництво лінії метро на Виноградар, де, за інформацією Bihus.info, компанія Кузьміна-Блінова “Київметротунельбуд” разом з іншими у 2022 році вкрала близько 350 млн грн. Через цю ж фірму також були вкрадені кошти, що мали піти на будівництво лінії від станції “Сирець” на Виноградар. Тоді з міського бюджету було виділено 4 млрд грн, однак роботи виконали лише на 60%. Гроші мали піти на купівлю матеріалів для будівництва вітки метро, але, виявляється, компанія перерахувала гроші у якості безвідсоткової допомоги низці фірм-прокладок. 

Правоохоронці переконані, що переказ коштів на рахунки підставних фірм “Київметротунельбуд”, “Спецпроект-Інвест” та інших, що входять до тандему Кузьміна-Блінова, а також подальший перевід їх у готівку відбувся з метою їх розподілення між учасниками схеми.

Яблуко від яблуні

Як бачимо, оточення Кузьміна подібне до нього самого. Батько та ліпший друг розорюють столичний бюджет, тому не дивно, чому і молодший із родини вирішив перебратись до столиці.

Що ж з приводу таких дій підлеглого думає сам мер Терехов ? 

Більше про корупційне кодло Харкова дивіться у наших відео.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини