11.05.2024 Будівельна корупція Київ Комунальні афери

Київміськбуд під контролем Комарницького та Кличка

Лютий 2024 року став вирішальним у реформаціях скандального Київміськбуд. Новий голова та топ-менеджмент поставили крапки у закріпленні Комарницького за титулом «смотрящого». 

Передісторія

Приватне акціонерне товариство “Холдингова компанія “Київміськбуд” є власністю міста Києва. До компанії входить 38 організацій, а 80% акцій компанії належить територіальній громаді міста Києва. Правління як і саму компанію з 2014 року контролює мер міста Києва Віталій Кличко.

“Київміськбуд” є одним з найбільших забудовників столиці, а в поєднанні із фірмами Комарницького становитиме справжню будівельну імперію, яка суттєво збільшить вплив на ринок з можливістю тиску на ціноутворення житла. 

Нагадаємо: Київміськбуд має «у роботі» майже 1,5 млн кв. м житла – 22 житлових комплекси більш ніж на 100 будинків різного ступеня готовності. До цього переліку входить і «спадщина» «Укрбуду», отримана за ініціативою КМБ. При цьому «касовий розрив» холдингу станом на тепер становить орієнтовно 6 млрд грн. Тобто, уявіть ʼ число інвесторів, які досі очікують на власні квартири.

У 2023 році стало відомо про елітну нерухомість та мільйонні витрати на відпочинок тодішнього гендиректора Кушніра, який опісля здійняття резонансу був змушений написати заяву про звільнення. Тепер же, його місце у топ-менеджменті посіли люди «смотрящого» за Києвом Дениса Комарницького. 

Смотрящий Комарницький повертається у гру 

“Смотрящий” Комарницький контролює декілька груп майже в усіх фракціях Київради. Його влада базується на корупції в сфері землі та будівництва. Для цього у міськраді було залишено місця для особистих фунтів забудовника.

Останні, разом із куратором Комарницьким увʼязали в земельну і цифрову корупцію самого Кличка, що забезпечує їм покровительство і протекцію чемпіона. Інакше кажучи, колишній боксер просто кришує незаконну діяльність бізнес-структур Дениса Сергійовича перед правоохоронцями. 

До того ж, мер міста, який має одну з найбільших фракцій в Київраді всіляко допомагає Комарницькому реалізовувати бюджетні інтереси, звісно, не без власної вигоди. Таким чином, підконтрольне «смотрящому» «Еко-Буд-Трейд» ще у 2017 році без тендеру отримала з київського бюджету 6 млрд грн на добудову Подільського мосту, роботи на якому досі не є завершеними. При чому, опісля, першого «траншу» КМДА декілька разів підвищувала вартість мостового переходу : спергу до 11.2 млрд грн, а після – 19.9 млрд. 

То що там із Київміськбудом?

Скоріш за все, інвесторам не варто радіти зміни у топ-керівництві КМБ. Навпаки, під егідою відновлення будівництва ситуація в котрий раз повториться, проте цього разу увесь бюджет прямуватиме прямо до кишені Комарницького та його приятеля Кличка, який дозволяє реалізувати усі схеми.

І хоча Печерською окружною прокуратурою і досі проводиться розслідування дій керівництва КМБ у справі № 42023102060000233 за ч. 4 ст. 191, а ухвалою Шевченківського райсуду у справі 761/38344/23 від 08.11 зобовʼязано ДБР вчиняти активне сприяння та дослідження фактів злочину, маємо що маємо.

Правоохоронці не бажають розслідувати діяння «підмазаних» осіб. Тому ми продовжуємо далі. Незабаром масштабне продовження розслідування столичних схем КМДА та смотрящих.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини