01.07.2024 Київ Комунальні афери

Київ перетворили у місто наливайок! Як Кличко роздав землі Києва власному оточенню

Комунальні землі Києва на острові Муромець, що знаходиться між Оболонню та Троєщиною незаконно та безоплатно використовуються оточенням мера Віталія Кличка. Останні встигли перетворити острів у вигідний бізнес – встановити ресторани, бари та наливайки. 

Як о.Муромець перетворився у місце наливайок?

30 жовтня 2015 року між Департаментом економіки та інвестицій (організатор конкурсу), Департаментом культури (замовник здійснення заходів) виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та ТОВ «ІННОВАЦІЙНИЙ СПОРТИВНИЙ ПАРК» (інвестор здійснення заходів) було укладено Інвестиційний договір від 30 жовтня 2015 року № 050-13/і/155 на облаштування спортивного парку на території парку культури і відпочинку «Дружби народів» у Деснянському районі м. Києва.

За вказаним договором 36 га земель острову Муромець без будь-якої орендної плати було віддано підконтрольній компанії. Найбільша їх частина (26 га) – це землі “Всеукраїнського парку борців за свободу та незалежність України” (кадастровий номер ділянки 8000000000:62:206:0085).  Інші ж відносяться до земель «Київавтодор» та КП УЗН Деснянського району КО “Київзеленбуд”.

ТОВ «Інноваційний спортивний парк» було засновано спеціально під створення Х-парку наближеними до мера особами, а саме радником мера Києва та колишнім бізнес-партнером брата мера – Юрієм Зозулею, а також гендиректором ПрАТ АК “Київводоканал” Олегом Лисюком.  До речі, останній розпочав свій шлях ще за часів Януковича та «Партії регіонів», будучи наближеним до сина втікача.

Маючи привілейовані посади у столиці та козир – знайомство із міським головою Кличко, чоловіки отримали плацдарм для розвитку бізнесу та перетворення мальовничої частини столиці у наливайку. Що найприємніше – абсолютно безкоштовно. Адже за увесь час користування землями острову вони сплатили лише одноразовий платіж – 1.2 млн грн. Мільйон за майже 10 років. 

Інший момент – як використовує острів «Інноваційний спортивний парк» зараз. Як йдеться в одному із матеріалів: «Від компанії-інвестора вимагалось створити на острові спортивний парк із збірно-розбірних конструкцій, вкласти в це свої чи залучені гроші, але не будувати нічого капітального (тобто без фундаментів), щоб всі споруди за добу можна було розібрати та привести ділянку в первісний стан. Так вимагає діюче законодавство.»

Натомість, те що ми маємо наразі є абсолютно протилежним. Ба більше, зведені будівлі запросто здають в оренду, щомісячна вартість користування якими складає від 15 до 20 тис грн.  Тепер ви можете легко порахувати маленьку частину місячного заробітку Зозулі, Лисюка та, звісно, Кличка. А також скільки коштів столичний бюджет вже втратив. 

За отриманою інформацією, щорічний заробіток Зозулі та його соратників завдячуючи парку становить від 50 до 100 млн грн.

Що найбільш цікаво, за вказаними фактами Державним бюро розслідувань було розпочато досудове розслідування, в рамках якого – проведені обшуки на території парку та Департаменту культури КМДА. Водночас, з 2022 року і досі жодних інших слідчих дій проведено не було, процесуальних рішень не приймалося. Чи може вказане свідчити про покривання Віталієм Кличко інтересів друзів – очевидно, що так. 

До речі, чому ж замість «спортивного парку» маємо ресторани, бари, генделі? Або ж алкоголь, їжа привертає більше уваги відвідувачів, аніж тринажери? 

Ми вирішили також дослідити питання причетності Кличка та його оточення до перетворення острову у Києві у місце наливайок та прискорити правоохоронців у доведенні справи до кінця. За нашою ініціативою ухвалою Деснянського районного суда м. Києва від 26.06.2024 у справі №  754/9034/24 зобовʼязано уповноважених осіб Деснянського УП ГУ НП в м. Києві розпочати реальні слідчі дії. Побачимо, як швидко буде просуватись слідство цього разу.

Кияни, а чи відвідували ви острів Муромець та які враження мали після цього?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини