19.02.2025 Відмивання коштів Свавілля суддів

Хрещений батько контрабанди Альперін та блокування зернового коридору

Вадим Альперін – одесит, якого часто називають «хрещеним батьком контрабанди». Чоловік є бенефіціаром одеського тютюнового угрупування та особою, яка вміє домовлятись, навіть із найбільш престижними та непідкупними антикорупційними органами України. Президент України особисто оголошував винагороду за надання відомостей про місцезнаходження Альперіна. Проте, як бачимо, чоловік і досі оминає покарання. 

Чому Альперіна кличуть «хрещеним батьком» контрабанди?

Однією із головних схем заробітку Альперіна є контрабанда підакцизних товарів, зокрема тютюнових виробів. Керуючи компаніями «ОРІОН ТОБАККО»«САМЕРСТОН ТАБАКО»«ТЮТЮНОВА КОМПАНІЯ „ПІВДЕННА“», Альперін займається виробництвом контрафактних тютюнових виробів, які потім реалізовуються без сплати акцизів.

Через фіктивні підприємства виготовляються підроблені акцизні марки, які наклеюються на контрафактну продукцію. Тютюнові вироби реалізовуються через нелегальні торгові точки, де товар продається за готівку без сплати податків. Продукція вивозиться через Одеську область на територію Європейського Союзу, обходячи митний контроль та інші перевірки. Отримані від продажу контрафакту кошти через фінансові установи, криптовалютні біржі та дроп-сервіси надходять до Альперіна та його спільників.

Як судді та чиновники допомагають великим тютюновим мафіям обходити закон?

У 2022 році на одному з найбільших виробничих підприємств тютюнової галузі ТОВ «ОРІОН ТОБАККО», відбулись масштабні обшуки. Під час розслідування, правоохоронці вилучили не лише обладнання для виготовлення сигарет, а й близько мільйона пачок підроблених тютюнових виробів – серед яких “Золота марка Оригінал”, “Zapal jazz”. 

Злочинне підприємство не лише виробляло фальсифікат, а й активно ухилялося від відповідальності. Після вилучення доказів, директор компанії Павло Кулагін, який був на той час під слідством, втік. Проте, його вдалося затримати, і він був поміщений в СІЗО. 

У січні 2024 року стало відомо, що суддя Шевченківського районного суду, Віталій Циктіч скасував арешт на вилучене обладнання, яке поверталось назад до компанії ТОВ «ДАВОС ГРУПП», котра, як виявилося, на той час належала кримінальному авторитету Альперіну.

Тютюнові лінії знову почали працювати на підроблену продукцію, і схема злочинного виробництва поновилася. Проте, суддя Циктіч, замість того, щоб відстоювати інтереси держави, неодноразово відкладав засідання, що дозволяло Альперіну та його структурам й надалі працювати у звичному ритмі.

До того ж, саме після таких дій, на початку травня 2024 року, співробітники Бюро економічної безпеки провели нові обшуки на всіх тютюнових фабриках, у результаті яких встановлено, що державі було завдано збитків на суму 127 млн. грн. Замість того, щоб одразу накласти арешт на майно та зупинити діяльність злочинної організації, суддя Циктіч знову уникав прийняття рішення.

Діяльність Альперіна була б неможлива без підтримки посадових осіб органів державної влади. БЕБ, Державна податкова служба, Державна митна та прикордонна служби роками допомагають структурам контрабандиста обходити законодавство: підробляти документи і сертифікати, безперешкодно перетинати кордон та уникати відповідальності, навіть, після обшуків. 

Україна пронизана корупційними схемами, і, навіть, санкції РНБО та заклики Президента не можуть спинити їх реалізацію. 

Тому, зрозумілими стають причини невжиття заходів з боку правоохоронців, які хоч і формально розпочали кримінальні провадження, проте, так і не провели належних слідчих дій в межах таких. Питання до Офісу Генпрокурора ( № 42024000000001122 ч. 1 ст. 376-1 КК України.), ТУ БЕБ в Одеській області (№ 72024171100000002 ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України), Київської міської прокуратури (№ 42025100000000023 за ч. 1 ст. 376-1 КК України), ТУ ДБР у м. Києві (№ 62024100110000186 ч. 1 ст. 204 КК України). 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини