24.06.2024 Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків

Харківська поліклініка витратила 11 млн грн на ремонт за завищеними цінами

Сфера охорони здоровʼя у прифронтовому Харкові є особливо болісною. Враховуючи, що місцеві спеціалізовані комунальні установи замість придбання нового обладнання, покращення умов пацієнтів та удосконалення надання медичних послуг обирає придбання одягу, взуття та дорогих вазонів за завищеною у рази вартістю. 

Як Поліклініка № 24 купувала футболки по 5 тис грн за штуку

Влітку минулого року стало відомо про те, що КНП «Міська поліклініка № 24» Харківської міської ради уклала декілька угод, зокрема: щодо придбання чотирьох футболок Polo по 5184 грн (трирозміром XXL та одна розміром XL) за кожну. В той час, як ринкова вартість таких коливалась від 400 до максимум 2000 грн. Договір було укладено з ФОП Клименко Артемом Вікторовичем. Цей підприємець не вперше здійснювавдивні закупівлі для поліклініки. За весь період співпраці Поліклініка № 24 заплатила Артему Клименку понад десять мільйонів гривень за 578 контрактами.

Зазначений ФОП майже не укладає договори з іншими суб’єктами через систему Prozorro. Важливо зазначити, що угоди укладаються без проведення торгів, тобто поліклініка сама обирає цього підприємця та погоджується на його ціни.

10 червня 2022 року було придбано зелений мох площею 2,2 квадратних метра за майже 50 тисгрн. Проте, за ціною 4000 гривень за квадратний метр можна було придбати скандинавський мох Ягелю. Крім того, Поліклініка купила й квітку в вазоні за 18 850 гривень у ФОП Зубара Всеволода Владиславовича. Крім квітки у вазоні були придбані дві квітки різної висоти: Сансевьера Laurentii d27/h105 по 3900 грн. за штуку та Сансевьера Laurentii d14/h50 за 1600 грн.

Навіщо звичайній харківській поліклініці такі дороговартісні квітки та брендовані футболки? Як заявив представник установи, речі купувались для лікарів. Можливо речі і дійсно були необхідними для представників мед закладу, проте переплата на таких є очевидною. То куди ж зникав залишок?

Після оприлюднення цих фактів керівника медичного закладу Максима Бабака відсторонили і призначили перевірку закупівель, але, фактично, він продовжує керувати поліклінікою.

Капітальний ремонт Поліклініки за 11 млн грн

Зі сплином року опісля перших скандальних закупівель, харківська Поліклініка № 14 оголосила нові – цього разу вже в частині капітального ремонту. 

КНП “Міська поліклініка №24” уклала дві угоди на ремонт п’ятого поверху на загальну суму понад 10 млн грн. Після підписання договору поліклініка уклала додаткову угоду, за якою вартість ремонту зменшилась на пів мільйона гривень.

За результатами торгів, підряд в частині ремонту правого крила отримав ФОП Зайцев Володимир Олександрович (вартість 6,46 млн грн), та на ремонт лівого крила вартістю 4,51 млн грн з ФОП Резнік Юлія Михайлівна. 

ФОП Зайцев подав кошторис, у якому передбачено закупівлю 250 тисяч дюбелів (кріпильний виріб) на суму понад півмільйона гривень. Цю кількість зазначено як у відомості ресурсів, так і в локальних кошторисах на роботи.

Існують два можливих пояснення: або це помилка кошторисника, або спроба підрядника завищити вартість робіт щонайменше на півмільйона гривень. Адже в кошторисі на ремонт частини четвертого поверху та другого крила п’ятого поверху кількість дюбелів у сто разів менша.

Ціна одного дюбеля також завищена — у будівельних магазинах вони коштують 1,1-1,5 гривні за штуку. Зазвичай упаковка зі ста штук продається за 100 гривень.

Безпороговий металопластиковий блок розміром 900х1200 Зайцев оцінив у кошторисі в 14 742 гривні, тоді як у договорі, укладеному поліклінікою на початку року, такі блоки коштували менше 8 тис грн. Також, порівняно з початком року, подорожчали змішувачі для умивальників — з 1500 до 2500 гривень за одиницю.

В обох кошторисах вартість лінолеуму становить близько 700 гривень за квадратний метр, що в півтора рази перевищує середню ціну на нього. 

Щодо стельових плит «Армстронг», то у Юлії Резник вартість квадратного метра становить 600 гривень, а у ФОП Зайцева — 833 гривні за квадратний метр. При цьому в кошторисі зазначені конкретні плити BIOGUARD ACOUSTIC. Наприклад, у магазині «Атлант» вартість квадратного метра цих плит становить 522 гривні.

В обох підрядників удвічі завищені ціни на електропровід. За товар, який у магазині «Епіцентр» коштує 28 гривень за погонний метр, планують платити 65 гривень. Обидва підрядники вказали самовирівнювальну суміш у кошторисі з ціною, що втричі перевищує магазинну. У магазині вона коштує 14,4 гривні за кілограм, тоді як у кошторисі зазначена по 41,17 гривні за кілограм.

То навіщо переплачувати на марно витрачати бюджет? Цікаво, як прокоментує ситуацію новопризначений директор Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Ігор Кулик?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини