13.02.2025
Свавілля суддів
Енергетика України в окупації мільярдних схем Міненергетики, Укренерго та «Оператор ГТС України». Дайджест продажності суддів Шевченківського районного суду м. Київ

Енергетика України продовжує страждати від атак ворога. Росіяни знищують наші ТЕС, ГЕС, а олігархи, що мають звʼязки із рф вже давно монополізували родовища із стратегічними активами. Але і це не все. Державні підприємства, що відповідають за відновлення, реконструкцію, захист енергообʼєктів та відведений їм бюджет стали обʼєктом збагачення українських чиновників з Міненергетики, Кабміну та інших центральних органів влади.
У відповідь на це, замість реальних дій, судді центральних судів, в тому числі, Шевченківського районного суду м. Києва, займаються укриттям та лобізмом розкрадань та «добивання» енергетики України в умовах війни.
Пропонуємо проаналізувати найбільш резонансні справи, повʼязані із заробітком на енергетиці та реакцію суддів на такі.
Як Зміївська та Трипільська ТЕС стали майданчиками корупційних схем Центренерго
Зацікавлені особи ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» , зокрема директор Євген Гаркавий і голова Наглядової ради Андрій Гота, за допомогою ухвалених рішень сприяли фальшивим перемогам на тендерах, під виглядом “ремонтних” робіт.
В ході таких псевдопідрядники отримують підряди, ціна яких на порядок вища ринкової. Замість справжніх робіт, кошти йдуть на гаманці фіктивних компаній, що розподіляють їх між собою та високопосадовцями. Реальні роботи не виконуються, а вугільні контракти замінюються на фіктивні угоди з сумнівними постачальниками.
За даними «Prozzoro», відкатні схеми включають обов’язкові “внески” для компаній, що бажають брати участь у тендерах. Ці “внески” становлять до 30% від вартості контракту й є класичним хабарем. Мова йде про 4,3 мільярда гривень, розподілених між підприємствами, що знаходяться під контролем злочинної групи.
Серед фігурантів цієї корупційної схеми не лише бізнесмени, а й представники найвищих органів влади. Директор ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» та Голова Наглядової ради взаємодіють з представниками Кабміну, Міненерго та інших державних структур для організації механізмів розкрадання. Так, кошти за контрактами, що мали б йти на енергетичні потреби, фактично осідають у кишенях організаторів корупційних угод.
З огляду на вказані відомості ухвалою слідчого судді Чайка О.С. Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/457/25 відмовлено в зобовʼязанні Шевченківської окружної прокуратури м. Києва провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.
Мільйонні схеми Енергоатому під час блек-ауту
У листопад 2024 року АТ «НАЕК «Енергоатом» оголосив тендер на закупівлю вогнезахисних матеріалів. У результаті, ТОВ «АТОМЕНЕРГОРЕСУРС» стало єдиним учасником тендеру, вигравши контракт на постачання вогнезахисних матеріалів на суму понад 52 мільйони гривень. Вартість одиничних товарів була суттєво завищена, а сам тендер викликав сумніви через відсутність конкуренції.
Відповідно до документації, поставка товарів мала бути здійснена протягом 5 днів. Важливо зазначити, що ціни значно перевищували ринкові пропозиції, а компанія-постачальник є афілійованою з самим «Енергоатомом».
До слова, ТОВ «АТОМЕНЕРГОРЕСУРС» була заснована у 2020 році та належить Олегу Рудченку, а керівником є Віталій Бурда. За 5 років фірма уклала угод на 413 млн грн, переважно на постачання матеріалів Pyro-Safe для атомних станцій. У травні 2024 року “Енергоатом” замовив у компанії підвищення пожежної безпеки на Південноукраїнській АЕС за 279 млн грн, але договір розірвали через фінансові проблеми.
Окрім проаналізованої закупівлі, ТОВ «АТОМЕНЕРГОРЕСУРС» також отримала перемогу і на низці інших. Зокрема, щодо постачання мастик, шпаклівок для ВП «Рівненська АЕС» на майже 900 тис грн. При цьому, у кожній із закупівель компанія виступала в ролі єдиного учасника, що вже порушує антимонопольне законодавство.
Важливим аспектом є те, що АТ «НАЕК «Енергоатом» та керівництво, зокрема Світлана Орлянська(уповноважена особа з проведення закупівлі), проігнорували запити та зауваження щодо завищеної вартості тендеру, підтверджуючи власну причетність та лобізм діяльності ТОВ «АТОМЕНЕРГОРЕСУРС».
Ми також звертались до слідчих суддів, аби ті зобовʼязали правоохоронців розпочати досудові розслідування. У відповідь на це, ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/2218/25 отримали відмову від судді Трубніков А.В. Тому СУ ГУНП у Київській області не буде розслідувати заробіток на енергетиці та схеми «Енергоатом» під час війни.
«Оператор ГТС України» віддали мільярди на реконструкцію компанії з розслідувань НАБУ
У грудні 2024 року “Оператор ГТС України” уклав контракт на реконструкцію компресорної станції та монтаж газових турбінних установок із ТОВ “КБ Теплоенергоавтоматика” на суму 1,5 млрд грн. Ці гроші мали б йти на підтримку обороноздатності та стратегічно важливі об’єкти, але, фактично, вони потрапили до компанії, яка вже неодноразово виявлялася в епіцентрі корупційних скандалів.
Деталі проекту залишаються засекреченим через «загрози безпеці», однак сама угода викликає чимало запитань щодо прозорості.
Підозри викликають й інші факти, наприклад, що у тендері могли брати участь лише кілька великих компаній, що значно обмежує конкуренцію. Крім того, кошторис містив завищені на 20-30% порівняно з реальними ринковими вартостями ціни.
А фірма “КБ Теплоенергоавтоматика”, яка отримала контракт, має зв’язки з колишнім керівником Київського метрополітену Віктором Брагінським, що в минулому працював у структурах НАК «Нафтогаз».
До того ж, “КБ Теплоенергоавтоматика” неодноразово потрапляла в центр корупційних скандалів. У 2023 році компанія потрапила під розслідування НАБУ та Нацполіції через незаконне збагачення й завищення цін на ремонт «червоної гілки» метро на 1,5 млрд грн.
І тепер компанії доручено мільярди стратегічного підприємства, що відповідає за газ України.
Проте, суддям байдуже на викладені факти, тож ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва слідчого судді Трубніков А.В.у справі № 761/2613/25 нам відмовлено в зобовʼязанні Шевченківської окружної прокуратури м. Києва провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
23 Березня 2025Київ Публічні закупівлі (тендери)
-
17 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
13 Березня 2025Велике Будівництво Харків
-
7 Березня 2025Публічні закупівлі (тендери)
-
5 Березня 2025Цифрові злочини
-
3 Березня 2025Розслідування Харків