19.12.2024
Публічні закупівлі (тендери)
Держава під час війни втратить 64 млн грн. через невідомого постачальників пального
Державне підприємство «Ліси України» планує закупити 21,2 млн літрів пального за найвищими цінами серед усіх учасників тендеру. Переможцем стала маловідома компанія ТОВ «Карпатська паливна компанія», яка запропонувала дизель за 48,24 грн/л і бензин А-95 за 50,04 грн/л. Це рішення викликає обурення та підозри у маніпуляціях.
Щодо учасників
«Люкс Країна» запропонувала найдешевші ціни, але її пропозицію відхилили через технічні помилки, серед яких відсутність номера телефону та арифметична похибка в 1 копійку.
«Укрнафта», найбільший постачальник пального в Україні, дискваліфікували через сумнівну невідповідність сертифікатів пального умовам тендеру.
У результаті перемогу отримала «Карпатська паливна компанія», хоча її ціни були найвищими.
Хто така «Карпатська паливна компанія»?
ТОВ «Карпатська паливна компанія», зареєстрована у 2022 році зі статутним капіталом усього 100 тис. грн, вже отримувала тендери від «Лісів України». Компанія раніше перемогла у закупівлі 343 тис. літрів бензину, де також запропонувала найдорожчу вартість.
За даними Консалтингової групи «А-95», цього року компанія імпортувала:
- 300 т бензину,
- 500 т дизельного пального,
- 400 т скрапленого газу.
Цікаво, що її практично не знають на ринку пального, і вся діяльність обмежується контрактами з держструктурами.
Отже, насторожують ряд факторів: маловідома компанія з мінімальним досвідом отримує масштабні контракти, учасники з нижчими цінами дискваліфікуються через формальні причини, а ТОВ «КПК» виглядає як компанія, спеціально створена для обслуговування конкретного замовника.
З огляду на вказане, необхідно максимально швидко:
- Провести аудит тендерної процедури та перевірити, чи не було упередженості.
- Посилити контроль за державними закупівлями, щоб виключити участь сумнівних компаній.
- Притягнути до відповідальності осіб, причетних до можливих корупційних схем.
Не дивно, що тотожні маніпуляції реалізуються на теренах ДП «Ліси України». Нагадаємо, за допомогою узгоджених дій із головою Держлісагентства Віктором Смаль, керівник держ підприємства Юрій Болоховець нажив мільйонні статки, використовуючи будівництво фортифікацій у східних та південних регіонах України як прикриття для масштабних махінацій.
Наприклад, вже більш ніж 2 роки деяке ТОВ «ТЕД» є головним постачальником лісоматеріалів для фортифікаційних споруд в Україні. Ця компанія є постійним переможцем у тендерах державних підприємств, зокрема в зоні проведення бойових дій на Донеччині. Однак за цією активністю стоїть ціла система розкрадання бюджетних коштів та ухилення від податків.
ТОВ «ТЕД» закуповує деревину за заниженими цінами у державних підприємств, зокрема в ДП «Ліси України»та інших підконтрольних лісгоспів. Після перемоги на тендерах «ТЕД» постачає ті ж самі лісоматеріали за значно завищеними цінами державним підприємствам.
Отримані кошти – виводить через підставні компанії та фізичних осіб-підприємців. У схемах використовуються фіктивні договори на надання транспортних чи інших послуг, які насправді не виконуються.
З огляду на перелік головних постачальників «ТЕД» стає ясно, що за діяльністю компанії стоять вже згадані Болоховець, Смаль та колишній Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Стрілець.
Крім того, «Ліси України» продовжують під виглядом санітарної рубки здійснювати масштабне вирубування дерев, яке фактично є незаконним. В подальшому, отримана деревина перепродується через підставні компанії за завищеними цінами. Це дозволяє приховати реальне походження та вартість лісоматеріалів.
Лісоматеріали, вже з легалізованими документами, виставляються на публічні закупівлі. У рамках цих тендерів продукти продаються державі за значно завищеною ціною, нібито для будівництва фортифікаційних споруд.
За нашими матеріалами Чернігівська обласна прокуратура тоді внесла відомості до ЄРДР за №42024270000000035 за ч.2 ст.364 КК України, а Офіс Генерального прокурора за Nº 42024000000001264 ч . 4 ст.189 КК України.
Проте, як бачимо, внесення відомостей до ЄРДР не змінило абсолютно нічого. Тендери за завищеними цінами і досі укладаються у невимовних масштабах.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Січня 2025Розслідування
-
9 Січня 2025Відмивання коштів
-
7 Січня 2025Комунальні афери Харків
-
4 Січня 2025Відмивання коштів
-
2 Січня 2025Відмивання коштів
-
31 Грудня 2024Розслідування Свавілля суддів
-
27 Грудня 2024Відмивання коштів
-
25 Грудня 2024Екологія Окупантський бізнес Свавілля суддів Цифрові злочини
-
23 Грудня 2024Відмивання коштів
-
19 Грудня 2024Публічні закупівлі (тендери)