16.07.2024
Окупантський бізнес
Харків
Депутат із оточення Терехова сплачує податки у рф
На третій рік війни влада прифронтового Харкова продовжує показувати справжнє обличчя. Тепер, стало відомо, що депутат Харківської міської ради із оточення мера Терехова від Політичної партії «Блок Кернеса – успішний Харків» та його бізнес-партнер після початку повномасштабного вторгення не лише не припинили вести комунікацію із рф, а й навпаки – сплатили ерефії податків на 20 мільйонів рублів. Які, цілком ймовірно, були витрачені на виробництво снарядів для знищення цивільнього населення та інфраструктури Харківщини.
Про кого мова?
У лютому 2024 року Голосіївський районний суд міста Києва опублікував вирок, згідно з яким підприємця було визнано винним у тому, що він вів бізнес у росії під час повномасштабного вторгнення та заплатив державі-агресорці понад 20 мільйонів рублів податків (це близько шести мільйонів гривень).
За це бізнесмен сплатив Україні 170 тисяч гривень штрафу та отримав обмеження у вигляді заборони працювати у державних органах. Таке покарання суд обґрунтував волонтерською діяльністю чоловіка. Відтак, обвинувачений перерахував на ЗСУ мільйон гривень волонтерського внеску. Проте, чи справедливим є вирок? Враховуючи, що до бюджету рф чоловік сплатив суму у 20 разів вищу?
Тим самим обвинуваченим є Олександр Романенко. Згідно відкритих даних, чоловік є власником ТОВ «Фрунзе Солар» (займається виробництвом електроенергії, торгівлею та ремонтом автотранспортних засобів), ВАТ «Харківський завод електротранспорту» та додатково – бенефіціаром у ТОВ «Проммашпостач Сервіс».
Як працювала схема?
Окрім українських, Романенко має відношення і до російських підприємств. Зокрема, він є засновником ТОВ «Завод імені Фрунзе», що зареєстровано у Бєлгороді і займається торгівлею автомобільними деталями, виробами з перфорованого металу, меблями та лісоматеріалами.
Товариство не припинило власну діяльність опісля 24 лютого, а навпаки – підписало низку договорів із російськими компаніями, в тому числі, і тих, що розташовані у окупованому Криму.
У лютому 2023 року українська ПАТ «Завод Фрунзе» уклало додаткову угоду з російською компанією «Завод Фрунзе» і навіть погодило з Нацбанком проведення платежу з РФ до України. Отже, як бачимо, про таку співпрацю знали і центральні органи влади, проте знову ігнорували вказане.
Звʼязки із депутатом Харківської міськради
Співвласником «Завод Фрунзе», поряд із Романенко виступає Олександр Василенко – депутат із оточення Терехова. Останній має контрольний пакет акцій, що надає йому можливість одноосібно приймати практично всі рішення. Партнерами чоловіки є і в управлінні ТОВ «Фрунзе Солар».
В Україні торговельну марку «Фрунзе» зареєструвало АТ Василенка. Російська компанія використовує таку ж емблему. Крім того, опис діяльності української компанії збігається з описом діяльності російської компанії.
На особистій сторінці Василенка у Facebook у розділі «місце роботи» є посилання на сторінку «Заводу Фрунзе» — російського. А сам Василенко колись був співзасновником однієї з компаній в Росії, яка входила в «групу компаній Фрунзе». Він володів нею разом із Романенком.
Що цікаво, Романенко та Василенко однаково здійснюють управління «Фрунзе», а отже, однаково комунікують із рф. То чому тоді лише перший отримав обвинувачення?
Детально про Василенка
Сам Олександр Василенко на запит журналістів повідомив, що до 2022 року його ПАТ «Завод Фрунзе» постачав продукцію у Росії, а обставини після 2022 року викладені у матеріалах справи. На запитання про його причетність до російського бізнесу, співпрацю між ПАТ «Завод Фрунзе» та російською компанією, а також про перельоти до Росії, депутат не відповів.
Варто зауважити й на тому, що сам Василенко також вже був фігурантом одного із проваджень. Зокрема, депутата підозрювали у захопленні земельної ділянки площею майже 9 тисяч квадратних метрів.
“Ділок, який є діючим депутатом Харківської міської ради та входить до постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин, обмежив доступ громадян на самозахоплену територію та почав використовувати її для власних підприємницьких цілей. При цьому обов’язкових платежів до бюджету міста за користування земельною ділянкою не сплачував”, — повідомляло тоді Управління СБУ.
За словами Василенка, вся земельна ділянка заводу не належить і не використовується, завод придбав будівлю на ділянці у “напівзруйнованому стані”.
Своїми діями харківський депутат завдав збитків держав на понад 155 тисяч гривень. Але що сталось із слідством після оголошення підозри – питання риторичне.
Чого ще очікувати від харківських депутатів? Та чому Василенко і досі входить до складу Харківської міської ради, попри пряме спонсорування тероризму? Невже меру Терехову абсолютно байдуже на депутатський склад?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування