21.03.2025
Свавілля суддів
Дайджест свавілля суддів Чернігова та Києва.

Бюджет прифронтової Чернігівщини розходиться кишенями місцевих чиновників, які готувались до захоплення росіянами регіону. Скандальний ЖК “H2O” на Осокорках відкрив продажі, попри суперечності з документацією та активістами. А Мінветеранів продовжує нехтувати потребами ветеранів й витрачає мільйони на піар та маркетинг. Аналізуємо відмови слідчих суддів на корупційні злочини.
Боротьба за бюджет прифронтової Чернігівщини

В умовах війни та відновлення постраждалих територій на Чернігівщині, за благими словами про допомогу та відбудову регіону, ховаються глибокі корупційні схеми, за якими стоять посадовці Чернігівської ОВА – Вʼячеслав Чаус та його заступник Дмитро Синенко. Саме через них проходять більшість масштабних проєктів відновлення в області, що дозволяє мати реальний вплив на розподіл бюджетних коштів, а також на діяльність, пов’язану з «відкатами», маніпуляціями та незаконними угодами.
Одним із прикладів корупційної діяльності Синенка та Чауса є тендери на будівельні матеріали для відновлення житла постраждалих. Декілька компаній (ТОВ «ЧЕРНІГІВТОРГ», ТОВ «СКЛОПЛЮС», ТОВ «ПРЕСТИЖ-ТЕХОЙЛ»), які працюють з ОВА, постійно завищують ціни на матеріали, тоді як реальна вартість цих товарів значно нижча.
При цьому, сам Синенко – не лише чиновник, а й людина з неоднозначними сімейними зв’язками, що мають свою політичну та ідеологічну складову. Його батько, Григорій Синенко, є керівником релігійних організацій, що входять до структури Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ Московського патріархату.
За отриманими даними, російські куратори навіть розглядали Синенка як потенційного кандидата на посаду голови окупаційної адміністрації Чернігівської області у разі встановлення російського контролю в регіоні.
Нами було виявлено і факти незаконного збагачення Синенко в умовах воєнного стану та реальні приклади розкрадань на відбудові та фортифікації регіону. Вказане було викладено у матеріалах, надісланих до правоохоронних та судових органів.
За наслідком розгляду яких суддя Новозаводського райсуду міста Чернігова Діденко А.О. відмовила у зобовʼязанні ГУНП в Чернігівській області розпочати досудове розслідування (справа № 751/1895/25).
“H2O” на Осокорках: елітне житло чи велика шахрайська схема?

Житловий комплекс “H2O” обіцяє своїм потенційним інвесторам унікальну територію з двома озерами, чисте повітря та ексклюзивний доступ до “Еко-парку Осокорки”.
Забудовник, компанія “Stolitsa Group”, позиціонує ЖК “H2O” як преміум-клас, з винятковими характеристиками: найдовшою береговою лінією в столиці та величезними можливостями для відпочинку на природі. Проте на фоні цієї розкішної картинки, приховані серйозні юридичні та фінансові проблеми, які можуть поставити під загрозу не тільки забудову, а й гроші потенційних інвесторів.
Перший і найбільш тривожний момент, який одразу привертає увагу, – це те, що земля під ЖК “H2O” перебуває в оренді у компанії “Контактбудсервіс”, яка на сьогодні перебуває на межі банкрутства і має величезні борги перед містом Києвом. Це означає, що будь-які майнові операції на цих землях можуть бути оскаржені, а самі інвестори можуть зіткнутися з проблемами, пов’язаними із юридичною невизначеністю.
Ще один серйозний удар по законності забудови – це рішення Верховного Суду України, ухвалене влітку 2024 року. Згідно з рішенням суду, один з договорів оренди землі “Контактбудсервіс” вже розірвано. Щодо другої ділянки справа ще перебуває в суді, а інші три ділянки, які використовуються забудовником, можуть зіткнутися з аналогічними проблемами.
Аби не допустити чергової будівельної афери у столиці нами було надіслано матеріали до правоохоронних та судових органів. Відтак, суддя Дарницького районного суду міста Києва Сирбул О. Ф.відмовив зобовʼязати Дарницьку окружну прокуратуру міста Києва внести відомості до ЄРДР (справа № 753/4103/25).
Захист ветеранів чи наповнення власних кишень?

«Немає ніякої підтримки з боку держави. Мотивація пропадає, коли після тяжких поранень немає жодної підтримки. Оформив пенсію ще в жовтні, а мені кажуть – чекайте пів року. А за що жити? Зараз допомагають побратими, мама все останнє віддає…» – ділиться важкопоранений ветеран.
При цьому, позиція Мінветеранів під керівництвом Наталії Калмикової простежується у стандартних відписках та відсутності ефективної підтримки пропозицій ветеранів. Замість вирішення нагальних проблем – лише імітація активності та витрати бюджету на піар, маркетинг та створення відеокліпів.
І поки члени сімей загиблих відмічають недостатньо чітку роботу працівників міністерства та відсутність реагування на їх пропозиції щодо питань оформлення відповідної документації, Калмикова та підпорядковане їй міністерство замовляють виробництва відеокліпів соціального спрямування на загальну суму 1 000 000,00 грн у ФОП Мельник Ігор Любомирович.
Попри відсутність підтримки ветеранів, судді стоять на свому. Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Литвинова І.В. відмовлено у зобовʼязанні Київської обласної прокуратури розпочати розслідування (справа № 757/7623/25-к).
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Квітня 2025Корупція Розслідування Цифрові злочини
-
9 Квітня 2025Відмивання коштів Окупантський бізнес
-
7 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини
-
30 Березня 2025Цифрові злочини
-
27 Березня 2025Окупантський бізнес
-
26 Березня 2025Агробізнес