15.07.2024
Відмивання коштів
Банківські махінації на 100 млрд грн. Як російські олігархи впливають на фінанси та бізнес України
Якщо ви думаєте, що банки – це 100% гарантія збереження активів та цінностей – ви абсолютно помиляєтесь.
Наприклад, зараз можемо говорити про реальне повернення на арену «зомбі-банків» або ж «зомбі-схем». Що означають ці дивні слова та як вони можуть впливати на вас, пояснюєм далі.
Після тривалої паузи Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проявив неабияку активність щодо взяття під свій контроль активів банків, яких його чиновники називають “зомбі”. Насправді, серед цих банків досить багато фінансових установ, які були незаконно виведені з ринку у 2014-2015 роках під час так званого “банкопаду”. Останній, фактично уосолював процес відчуження активів приватного бізнесу на користь вузької групи осіб, дотичних до влади.
Тоді ж і почався новий етап рейдерства серед бізнес-структур та акціонерів, коли, наближені до влади особи могли привласнити набуті активи за лічені дні.
Так ось, «зомбі-банками» є ті самі акціонери, що не злякались тиску та продовжили боротись за власність у судових інстанціях.
Зараз черговою «жертвою» Фонду є ПАТ “КСГ БАНК”. 15 травня 2024 року в Єдиному реєстрі було відновлено інформацію про ПАТ “КСГ БАНК” як про юридичну особу у стані ліквідації. А вже через три тижні у тому ж реєстрі з’явився запис про здійснення ліквідації ПАТ “КСГ БАНК” уповноваженою особою Фонду.
Ліквідація банку відкриває шлях до продажу усіх активів банку. Тому не вдосталь віриться у казки Фонду про те, що такі дії спрямовані для захисту вкладників.
Яка доля вкладників у разі ліквідації банку? Фактично, продаж активів банку та ще й максимум за 5% від їх реальної вартості нічого не дасть ані економіці, ані вкладникам. У такій ситуації виграшне положення мають лише боржники, кредити яких автоматично анулюються.
Цікавим є й кейс ВіЕйБі Банку. За матеріалами правоохоронців, напередодні банкрутства банк звернувся за допомогою в НБУ і отримав 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту під заставу нерухомості (сукупна вартість якої становила 72.62 млн грн).
За 40 днів банк було визнано неплатоспроможним, а 1,2 млрд грн зникли у бездну.
Або інший кейс – директорка Фонда Світлана Рекрут, за даними ЗМІ, минулого року майже 100 днів перебувала за кордоном у відрядженнях та нібито використовувала для власних потреб автомобіль Мегабанку, який перебував під контролем Фонду у стані ліквідації. Непогано, правда?
Махінації Фонду та російського олігарха на 100 млрд грн. Турботливо до активів українських компаній ставився і Павло Фукс – російський олігарх із відповідним громадянством. Відтак, Фукс встиг заволодіти незаконно активами українських підприємств на понад 100 млрд грн.
Як працювала схема? Холдинг бізнесмена підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити в збанкрутілих банках.
Далі підозрювані за безцінь викуповували в банківських установ “кредитні зобов’язання” цих об’єктів, що дозволяло втручатися в їхню господарську діяльність. Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність або доводили до банкрутства.
Однією із «жертв» Фукса стало майно ТОВ «ЯБЛУНЕВИЙ ДАР», більш відомого як виробник фруктових соків під торговою маркою Galicia. Тоді, Фуксом та посадовцями Фонду було створено антиконкурентне середовище під час відкритих торгів Фонду з продажу пулу активів ПАТ «ДЕЛЬТА БАНК» (до складу права вимоги за кредитними договорами якого входило майно виробника).
За результатами відкритих торгів, між ПАТ «ДЕЛЬТА БАНК» та ТОВ «ФК «ІНВЕСТОХІЛЛС ВЕСТА» Фукса було укладено договір про відступлення прав вимоги, відповідно до якого останній за понад 328 млн грн придбало право вимоги за кредитними договорами ТОВ «ЯБЛУНЕВИЙ ДАР» та ТОВ «ТАНК-ТРАНС».
Тотожні маніпуляції Фукс й Фонд реалізував і з іншими банками. При чому, настільки успішно, що кінцеві збитки правоохоронці нині оцінюють у 100 млрд грн.
Детально про реалізацію схеми та де зараз Фукс ми розповідали у відео.
Аби звернути увагу на механізм схеми Фукса та службовців Фонду гарантування вкладів фізичних осіб нами було направлено матеріали до правоохоронних органів за результатами чого:
- ГУ Державного бюро розслідувань було внесено відомості до ЄРДР 62024000000000565 за ч.3 ст. 212 КК України
- ДБР в місті Києві – 62024100110000076 за ч. 3 ст. 212 ККУ
- СВ Печерського РУП ГУНП в м. Києві – 12024100060001442 ч. 2 ст. 190 КК України
Тож, закликаємо повідомляти про відомі вам приклади маніпуляцій, що здійснюються із майном та активами банківськими установами й Фондом, в тому числі і реалізовані ВіЕйБі Банком.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування