29.04.2024 Tenders

Kyiv does not have the funds to build shelters, and Vyshnevo will spend 169 million UAH for shelters

На Київщині планують побудувати найбільш вартісне укриття для школи із усіх, що мають місце в Україні вартістю 169 млн грн. Наприклад, відоме тотожне укриття в Харкові обійшлося бюджету у 58 млн грн. Це найбільш витратна закупівля протирадіаційного укриття в Україні.

Подробиці закупівлі. КП «Головне управління комунального господарства» Вишневої міськради 26 березня 2024 року оголосило тендер на будівництво протирадіаційного укриття на території ліцею «Лідер» у селі Крюківщина.

Планується викопати котлован під шкільним стадіоном, побудувати бетонне укриття та засипати його землею. 

Проектування укриття було замовлене через торги в січні у ТОВ «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» за 3,54 млн грн. 

За проектом, ця споруда цивільного захисту буде підземною і включатиме приміщення для відвідувачів навчального закладу та зали для персоналу, а також різні складські, інженерні та технічні приміщення, які забезпечуватимуть життєдіяльність споруди. Укриття розраховане на 1 043 відвідувачів навчального закладу.

Експертний звіт щодо проектної документації на будівництво було підготовлене ТОВ “Проексп”.

Про виконавця робіт. Фірма «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» здійснює подібні проекти будівництва протирадіаційних укриттів для закладів освіти для інших замовників. Більшість цих проектів, як зазначено у кошторисах на проектні роботи, передбачають оновлення стадіонів, бігових доріжок, волейбольних полів і т. д. 

Директором “Всеукраїнського центру державно-приватного партнерства” в Києві є Ілля Сіткар та Валентина Никитюк. Раніше центр був заснований Іваном Бочаровим і Віктором Лещинським. При чому, Лещинський володіє і фірмою “Проексп”, яка складала експертний звіт про поточне укриття. З 2016 року “Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства” оголосив тендери на загальну суму 164,73 мільйона гривень, найбільше з яких було спрямовано на Департамент будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації, а також на Кіровоградську та Волинську служби автомобільних доріг для їхнього перетворення у Служби відновлення.

В чому небезпека? В основу закупівлі заздалегідь закладено завищені ціни на послуги та товари. При цьому, розкрадання стають очевидними і після аналізу кошторису зведення тотожних протирадіаційних укриттів в інших містах, де загальна вартість не перевищує 56 млн грн.

Це вже не перша корупційна схема мера Вишневого. Раніше, під його керівництвом, замовляли реконструкцію місцевого кінотеатру “Промінь”, під нове приміщення для міськради, але через завищені ціни на будматеріали спалахнув скандал. Угоду розірвали.

Мер Вишневого Ілля Діков вирішив нажитись на безпеці школярів?

Did you witness a crime?

Let us know about it. We will help protect the violated rights!

Share the post:

Last news