09.05.2024 Kharkiv Tenders

Kharkiv is under intense shelling by the GAB, and local authorities are stealing the budget under the cover of law enforcement

Харків під ударом.

Поки Харків щоденно обстрілюють КАБами, місцева влада продовжує активний дерибан бюджету

Навіщо укріплювати місто, посилювати фортифікації та допомагати воїнам ЗСУ, ТРО та інших формувань, якщо можна розподілити кошти між своїми, легалізувати їх шляхом придбання нерухомості, часток в бізнесі закордоном та опісля – спокійно виїхати за межі країни.

Що цікаво, опісля таких дій АНТИкорупційні органи зроблять вигляд, що абсолютно нічого не трапилось, даючи чиновникам поштовх для продовження вже традиційних схем. Ну або ж показово затримають, відправлять СІЗО та встановлять мізерну заставу, після якої корупціонери знову зникнуть із радарів.

Дорожня розмітка за майже 29 млн грн у прифронтовому Харкові

Комунальне підрядне спеціалізоване підприємство по ремонту і будівництву автошляхів міста Харкова «Шляхрембуд» проводить публічну закупівлю на придбання фарб для дорожньої розмітки за понад 28 млн грн. Очікувана вартість тендеру 28 369 577,20 грн.

Планується придбати наступне для дорожньої розмітки: 

  • 13 000 кг червоної фарби;
  • 25 000 кг чорної фарби;
  • 500 кг синьої фарби;
  • 200 000 кг білої фарби;
  • 2 000 кг жовтої фарби;
  • 2 080 кг двокомпонентної епоксидної білої фарби.

Загальний обсяг постачання товарів становить 242 580 кг фарби, що необхідно упакувати у щільно закриті тари (відра або фляги), вага яких не перевищує 30 кг. Щодо епоксидної фарби, таку має бути збережено у банках вагою не більше 25 кг та з додатковим наповнювачем у пропорції змішування 25:1.

Свої серед учасників?

На момент аналізу, власну кандидатуру на виконання робіт висунула лише ТОВ “Будівельна компанія “Смартбуд Девелоп”, запропонувавши 28 003 770 грн. 

ТОВ “Будівельна компанія “Смартбуд Девелоп» зареєстровано наприкінці грудня 2022 року зі статутним капіталом у 500 гривень. Засновником є Сергій Секо, а кінцевим бенефіціаром – Ігор Ісаєв з Полтавщини.

Насторожує неабияка різноманітність видів діяльності Смартбуд. Зокрема, у ТОВ нараховується 72 види економічної діяльності, зокрема виробництво електроенергії, інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів, будівництво залізниці, метро, мостів і тунелів, а також діяльність з дизайну та ветеринарна діяльність.

Смартбуд є активним учасником тендерів, оголошених полтавською владою. Що цікаво, у всіх випадках місцеве Управління ЖКГ Полтавської міськрадиобирає ТОВ переможцем у безконкурсний спосіб.

З неформальних пояснень керівників міста Полтава відомо, що компанія «Смартбуд Девелоп» була створена з єдиною метою — для обходу обмеження АМКУ, який вніс компанії «Будівельна компанія «Віват груп» та «Агро Спец Буд» у чорний список та заборонив брати участь у тендерах. Останні дві компанії роками отримували підряди від Полтави на роботи, які були пов’язані із зупинками та дитячими майданчиками. Тепер же їх місце посіла Смартбуд, яка протягом 2023-2024 вже отримала 26 лотів на майже 23 млн грн.

У листопаді 2023 року УЖКГ замовило у «Смартбуд Девелоп» масштабний проект — капітальний ремонт 20 зупинок за 10,5 млн грн. Хоча раніше, отримавши перемогу у закупівлях від влади Полтави на 3,8 та 6,7 млн грн, ТОВ так і не виконало запланованих робіт із приводу чого розпочались судові тяганини.  

Висновки

Участь багатогранного «Смартбуд Девелоп» у тендері оголошеному харківською владою свідчить про плани останніх підпорядкувати під власні кишені чергову порцію бюджету.

І ми зовсім не здивуємось, якщо аукціон знову відбудеться за участі лише 1 учасника, який, очевидно, не поставить товар та зникне, як і 29 млн грн, наданих «Шляхрембудом».

Did you witness a crime?

Let us know about it. We will help protect the violated rights!

Share the post:

Last news