09.05.2024 Corruption Ecology Utility scams

Environmental disaster in Kharkiv region. Landfills and kickbacks to law enforcement officers

Влітку минулого року ми досліджували факти знищення екології Харківської області місцевою владою та підприємствами, на кшталт КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” ХМР.

Було встановлено, що в управлінні КП “Муніципальна компанія поводження з відходами”, знаходиться ряд сміттєзвалищ, зокрема: 

  • біля аеропорту,
  • біля м. Дергачі,
  • на окружній дорозі біля фабрики «Філіп Моріз» в бік Роганського житлового масиву.

І хоча на офіційному веб-сайті КП йдеться про сумлінний «захист навколишнього середовища від негативного впливу відходів при максимально економному використанні відведених для утилізації і розміщення площ», фактично, займають такі сміттєзвалища територію понад межі виділені для вказаної мети земельні ділянки. Ба більше, ряд комерційних структур, підприємств та громадян несанкціоновано, без відповідних підстав та договорів скидають сміття, що не відповідає класу небезпеки для відповідного сміттєзвалища, в тому числі скидання промислових відходів, що мають захоронюватися на інших відповідних сміттєзвалищах.

Таким чином, за сприянням КП, регіон поступово доходив до екологічної катастрофи. В той самий час, на наші звернення, заяви правоохоронці та контролюючі органи та їх посадові особи, зокрема:

  • керівництво Харківської міської ради, в тому числі, перший заступник Харківського міського голови з питань забезпечення життєдіяльності міста (вже колишній) Руденко А.І. – відповідальний по розподілу обов’язків за екологічні питання
  • директор КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” – Суярко Ю.М., його дружина Чальцева(Суярко) Н.М. та їх оточення абсолютно ніяк не реагували. 

Очевидно, що такі обставини були «золотою жилою», адже самоутворені сміттєзвалища користувались попитом серед приватних структур, що за окрему плату скидували власне сміття, нехттючи екологічним законодавством. 

Тоді, ми звернулись до центральних органів влади. Печерським районним судом м. Києва у справі №757/23912/23-к було зобовʼязано Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру внести відомості до ЄРДР за фактом забруднення земельної ділянки з кадастровим номером 6310136900:09:001:0061, яка розташовано на території Слобідського району м. Харкова.

Опісля тривалого часу, на екологічні злочини звернула увагу й Слобідська окружна прокуратура (звісно, не із власної ініціативи). 

«В ході проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до відомостей з Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, земельна ділянка з кадастровим номером 6310136900:09:001:0061, розташована за адресою: Харківська область, м. Харків, Слобідський район, вул. Ромашкіна, 1, цільове призначення земельної ділянки «Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту», вид використання: «для реконструкції та експлуатації та обслуговування комплексу об`єктів аеропорту (аеродромна частина Міжнародного аеропорту Харків)», категорія земель: «землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

У ході проведення огляду місця події встановлено, що на частині зазначеної земельної ділянки, маються ознаки існування несанкціонованого сміття звалища, що і призвело до її засмічення. З метою встановлення площі засмічення сертифікованим інспектором землевпорядником ТОВ «ГОСПЕКТОР» було здійснено відповідні заміри.»

Прокурор в судове засідання по вказаній справі 02.10.2023 року не зʼявився із зрозумілих причин. Місцевим правоохоронцям абсолютно не вигідне зупинення діяльності сміттєзвалищ по типу таких. Адже кожне із них приносить щомісячний додатковий прибуток за прикривання.

А як щодо Держекоінспекції та інших контролерів? Чому вони не ініціюють перевірки та ведуть Харківщину до екологічного колапсу?

🔔Закликаємо повідомляти про екологічні злочини, що мають місце у вашому регіоні, в тому числі несанкціоноване облаштування сміттєзвалищ, використання земельних ділянок не за призначенням тощо. Пишіть нам у чат-бот або на електронну пошту для звернень іnfo.nonstopukraine@gmail.com .

Did you witness a crime?

Let us know about it. We will help protect the violated rights!

Share the post:

Last news