29.04.2024 Ecology

Chernobyl and the northern part of Kyiv region are in danger

Вчора світ згадував про 38-річницю з моменту аварії на Чорнобильській АЕС. Внаслідок трагедії, що сталась 26 квітня 1986 року, загинуло близько 4000 осіб. Ще сотні тисяч померли протягом наступних кількох років від променевої хвороби та онко. Крім того, понад 5 млн га земель було виведено з сільськогосподарського користування.

У 2022 році зона відчуження знову потрапила у небезпеку. Російська армія, зайшовши з білоруських сіл, перебувала в межах зони 5 тижнів, завдавши не лише майновних, але і екологічних збитків.

Вказаний досвід аж ніяк не вплинув на ситуацію, що нині має місце у Чорнобильській зоні. 

Сутність справи.

Державне агентство України з управління зоною відчуження – держ орган, що здійснює управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення та забезпечення бар’єрної функції зони відчуження. Виконувачем обов’язків керівника Агентства є Андрій Тимчук. 

Той самий Тимчук, що донедавна володів нерухомістю у Криму, точніше, готелем «Асторія». У звʼязку із чим як Айна (екс-очільниця Харківської ОДА та дружина чиновника), так і сам Андрій Тимчук стали фігурантами кримінального провадження. Опісля, останній, коментуючи передачу  хабаря українським силовикам за закриття справи про фінансування тероризму через ведення бізнесу в Криму заявив: «Я мав збитки. Треба було закривати справу. Загалом я потратив до «полтінніка» (50 тисяч доларів США)». 

То як особа по типу Тимчука, що має явно проросійські погляди та прихильність може керувати стратегічно розташованою зоною відчуження?

Проте, і це не є вершиною апогею. 

Змова СБУшників та Тимчука. 

І поки одні спецслужбовці виконують бойові завдання на фронті та боряться із внутрішніми зрадниками, інші – власноруч доєднуються до рядів колаборантів та злочинних угрупувань. 

Відтак, нами було встановлено, що один із службовців Департаменту захисту національної державності Служби Безпеки України, зловживаючи службовими повноваженнями та підпорядкувавши Тимчука під власне керівництво створив умови, при яких було призначено підконтрольну особу на керівну посаду ДСП «Центральне Підприємство з Поводження з Радіоактивними Відходами». 

Вказане створило ідеальний плацдарм для систематичних розкрадань коштів, особлив виділених на противорадіаційні та протипожежні заходи, списання грошових коштів на підконтрольні підприємства з ціллю легалізації неправомірно отриманих грошей та вчинення інших протиправних дій. В тому числі, повʼязаних із незаконним привласненням ввіреного ДСП «ПІВНІЧНА ПУЩА» майна, вирубками лісів у зоні відчуження. 

До того ж, має міце і проведення різноманітних махінацій із заробітними платами працівників ДСП «ПІВНІЧНА ПУЩА» та виплатам для контрагентів з якими співпрацює, махінації з паливом тощо.

Нагадуємо: все це за участі правоохоронця СБУ, службовців ДАЗВ, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та інших «контролерів».

То чи можна говорити про абсолютну безпеку Чорнобильської зони відчуження тепер?

Нами було направлено відповідний запит до СБУ, Міндовкіля, ДАЗВ  та перелічених ДП з метою отримання якнайбільше інформації. Тому, продовження – скоро.

Did you witness a crime?

Let us know about it. We will help protect the violated rights!

Share the post:

Last news