Жумаділов Арсен Куатович
Жумаділов Арсен Куатович – український державний діяч, колишній керівник ДП “Державний оператор тилу” та управлінець, який здобув визнання завдяки своїй роботі в сфері державних закупівель та реформування фармацевтичного сектору.
Обіймаючи керівні посади, він докладав зусиль для підвищення прозорості та ефективності державних механізмів, що дозволило оптимізувати витрати й мінімізувати корупційні ризики. Водночас його діяльність неодноразово ставала об’єктом політичного тиску та конфліктів через спроби змінити усталені схеми в державному секторі.
Попри заяви про боротьбу з корупцією, Жумаділову закидали неоднозначні рішення та можливу причетність до непрозорих тендерних процедур, що викликало підозри у зловживанні службовим становищем. Його прихильники вважають його принциповим реформатором, проте критики наголошують, що його діяльність не була позбавлена суперечливих моментів, які ставлять під сумнів справжню незалежність та прозорість його управлінських рішень.
Початок кар’єри Жумаділова
З 2014 року указом Президента України – Петра Порошенка, було запроваджено посаду Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу. Відповідно в Адміністрації Президента України було додатково створено відділ забезпечення діяльності Уповноваженого, який очолив Арсен Жумаділов. Окрім того, з лютого по березень 2014 року, працював у корпоративному секторів в Україні та за кордоном.
У серпні 2015 року, Жумаділов очолив Біляївську районну державну адміністрації, за час перебування на посаді район зайняв перше місце в Одеській області за рівнем зростання фінансових показників, розробив і впровадив низку програм, спрямованих на соціально-економічний розвиток.
У серпні 2016 року, став переможцем конкурсу на посаду заступника Голови Одеської ОДА, однак не встиг розпочати діяльність через відставку голови ОДА – Саакашвілі.
З грудня 2019 року очолив Національну агенцію «Медичні закупівлі України». В 2023 році – призначений на посаду голови ДП «Державний оператор тилу», однак 05.03.2025 року – був звільнений з посади та 06.03.2025 року – призначений директором Агенції оборонних закупівель.
Бізнес-імперія Жумаділова
Наразі, Жумаділову підконтрольні ряд юридичних осіб. Зокрема, на його імʼя зареєстровані фірми, які активно беруть участь в тендерних закупівлях оголошених українською владою, зокрема мова йде:
- “Фар-Сістем Трейд”, що вже отримала з бюджету 280,35 млн.
- “Техремпорт” – 80,22 млн.
- ПП «Агро Будмонтаж» – 46,46 млн.
- ТОВ “Архстройтехнадзор” – 105,50 млн.
- “Профіторг-К” – 12,86 млн.
Голова ДП «ДОТ» чи адміністратор групи російського перевізника
Арсен Жумаділов та його рідний брат – Мурат є адміністраторами групи Чонгар-Чаплинка-Каланчак у Фесйбуці, на якій з 2015 року публікують стан роботи КПП до Криму та рекламуються послуги пасажирських перевезень з/до Криму та супутніх логістичних послуг. Брат Жумаділова виступав в якості представника вказаної групи на телебаченні. Брати також пов’язані з діяльністю компанії-перевізника «Атлант сервис», яка спеціалізується на пасажирських перевезеннях між Україною, РФ, СНД, Польщею, Кримом, Грузією, Латвією.
Крім того, колишня дружина, батьки та рідний брат Жумаділова проживають на окупованих територіях. Мурат Жумаділов ще й активно займається бізнесом на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.
51 млрд грн – прострочена заборгованість по збройних контрактах в Міноборони
Міноборони наперед заплатило 51 млрд грн за зброю, яку так і не отримало. Це майже вдвічі більше, ніж було за Резнікова (27 млрд грн у 2023 році). У відповідь міністерство заявляє, що ситуація під контролем, але пояснень щодо таких сум поки немає.
Ця історія виглядає ще більш гострою на тлі нещодавніх тендерів Міноборони, які також викликають питання:
- Арктичний дизель від «Укрнафти»
Сума контракту: 2,38 млрд грн
Деталі: 64 млн літрів арктичного дизельного пального за ціною 37 грн/л (без ПДВ). Тендер був неконкурентним — інші постачальники навіть не подали заявок. - Бронежилети «Корсар» від «Темп-3000»
Сума контракту: 1,24 млрд грн
Деталі: 55 тисяч бронежилетів за 22 499 грн/шт. Ціна знизилася на 3–6 тис. грн порівняно з минулими закупівлями, але «Темп-3000» знову залишився єдиним учасником через вимоги до ліцензування. - «Темп-3000»: монополія та питання
Компанія отримала держконтрактів на 7,53 млрд грн з 2016 року, незважаючи на скандали та кримінальні розслідування.
Як ДП «Державний оператор тилу» під керівництвом Жумадилова залишав українських захисників без одягу
ДОТ під керівництвом Жумаділова закупив літню форму для військових на суму 1,9 млрд грн. Однак ціни на комплект форми виявилися значно завищеними, а конкуренція серед учасників тендерів — фіктивною. Середня вартість комплекту форми в ДОТ становила 1757 грн, у той час як у інших замовників ціна була значно нижчою — 1482 грн.
В більшості лотів учасники не проводили реальних торгів, а просто поділили підряди зі знижкою 1%. Деякі компанії, такі як ТОВ «Топ Гвардіан Форм», брали участь у тендерах, навіть не подавши необхідних документів.Частина підприємств, що отримали підряди, раніше фігурували в кримінальних провадженнях і мали зв’язки з росією, наприклад, ТОВ «Текстиль-Контакт».
Щодо статків родини Жумаділових
Як відомо з декларації, опублікованої на веб-порталі НАЗК, родина Жумаділових має у власності: житловий будинок 110 м2, квартира 48 м2, квартира 110 м2 (вартість на дату набуття права власності – 1828729 грн). Окрім того, родина має у власності два автомобіля: автомобіль легковий MG 3Cross 2014 року випуску (вартість на момент набуття права власності – 180 000 грн) та автомобіль легковий VOLVO XC60 2010 року випуску.
Пов'язана інформація
-
12 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Розслідування
-
25 Січня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Розслідування
-
9 Грудня 2024Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери)
-
24 Жовтня 2024Відмивання коштів Корупція Публічні закупівлі (тендери) Розслідування