Синєгубов Олег Васильович

Олег Синегубов о повторном наступлении оккупантов на Харьков. Читайте на UKR.NET

Нині Синєгубов є головою Харківської обласної військової адміністрації і, за сумісництвом, одним із очільників злочинних схем по масовим розкраданням гуманітарної допомоги від країн-партнерів та спустошенню регіонального бюджету під виглядом відновлення постраждалої від російської агресії Харківщини.

Карʼєра

Синєгубов тривалий час ніс службу в органах внутрішніх справ у місті Харків, а згодом побудував непогану кар’єру у Харківському національному університеті внутрішніх справ. За словами студентів ХНУВС, тодішній декан Олег Васильович неодноразово був помічений у корупційній діяльності.

У 2012 році розпочав кар’єру як громадський помічник одіозної і нині покійної Ірини Бережної – народного депутата від Партії регіонів. В 2014 році вона відзначилася підтримкою екс-президента Януковича, називаючи події Революції гідності державним переворотом. Заперечувала анексію Криму, участь російської армії у війні на Донбасі, протестувала проти зміни радянських назв населених пунктів та вулиць на українські та нейтральні та не схвалювала отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Свою роботу на одіозну екс-регіоналку Синегубов зараз не коментує.

У 2015 році саме Олег Синегубов був адвокатом, який захищав харківські аптеки, які, ймовірно, реалізовують наркотичні препарати. Тоді на торгові точки почали напади представники праворадикальних організацій, яким розповідали ситуації місцеві жителі, адже їм набридло спостерігати за наркоманами біля своїх будинків

Синєгубова називали верховним бенефіціаром під час здійснення корупційних схем при нелегальному розчищенні місцевих річок та незаконному видобутку піску.

2019 року під час виборів до Верховної Ради був довіреною особою кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» по виборчому округу № 180 девелопера Олексія Красова. Останній був помічником ОПЗЖшника Романа Ярового, що став ключовим інвестором у виборах, та відповідно просунув своїх людей на потрібні чиновницькі крісла. Таким чином Олег Синєгубов у листопаді 2019 року став був призначений головою Полтавської ОДА, а вже в грудні 2021 року “отримав підвищення” та зайняв посаду очільника Харківської ОДА. За інформацією із різних джерел, посади в Полтавській та Харківській ОДА Синєгубов отримав завдяки лобізму Романа Ярового (екс-помічник нардепа від ОПЗЖ Фельдмана).

Олега Синегубова також звинувачують у корупційних зв’язках із багатьма великими полтавськими бізнесменами, зокрема з Олегом Куліничем та Костянтином Касаєм.

Бізнес

Нині, Синєгубов офіційно виступає в ролі засновника наступних компаній:

1) ТОВ “НАСІННЯ СЛОБОЖАНЩИНИ” – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. (керівник: ймовірно, батько очільника Харківської ОВА – Василь Синєгубов).
2) ТОВ “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ СОБОЛЄВ ТА ПАРТНЕРИ” – діяльність у сфері права.
3) ТОВ “СІБОНЕЙ СЕРВІС” – консультування з питань комерційної діяльності й керування.
4) АО “РАСКОСОВ ЛОЙЕС ГРУП” – діяльність у сфері права.
5) ТОВ “ВІКАТА” – купівля та продаж власного нерухомого майна.

Статки

На посаді очільника ХОВА пан Олег заробив майже 930 тисяч гривень, його дружина, що працює в ХНМУ отримала 308 тисяч гривень, а також соціальні виплати у розмірі 10 тисяч гривень.

З грошових активів Синєгубов має 135 тис. доларів та 330 тис. грн., його дружина – 255 тис. доларів та 645 тис. грн.

До речі, відповідно до декларації минулого року. Олег Синєгубов продав квартири в Києві й Харкові (720 000 і 912 000 тис грн відповідно), а також один із автомобілів – Lexus LS 460 L 2010 року випуску за 840 тис. грн, а дружина Синєгубова володіє автомобілем Porsche Cayenne 2010 року випуску, хоча в декларації 2022 року про неї ні слова.

Варто зазначити, що це тільки офіційна інформація, яка не враховує більш темний заробіток голови ХОВА.

Розкрадання гуманітарної допомоги

Жителі Харківщини, які щодня страждають від ракетних обстрілів та окупації, не мають необхідних продуктів харчування, речей, засобів особистої гігієни мали б отримати допомогу від міжнародних партнерів, та дива не сталося.

Близько 60 вантажівок безслідно зникло із сховища ХОВА, а потім раптом з’явилися на прилавках супермаркетів – Росту, Класу та АТБ. Злочинну схему провернули заступники Синєгубова – Віта Ковальська та Михайло Харнам. Опісля, у фігурантів відбулися обшуки від НАБУ. Синєгубов заявив, що у разі виявлення будь-яких порушень законодавства, будуть негайно ухвалені відповідні кадрові рішення та вжиті інші необхідні заходи.

Підозри високопосадовцям вручено не було. У кращих українських традиціях справу зам’яли, а Віта Ковальська придбала собі новенький Maybach, вартість якого коливається від 180 000 до 250 000 євро, Михайло Харнам став власником новенької Audi, яку потім, за інформацією джерел, подарував коханці.

Більше про грабіж гуманітарної допомоги ХОВА у відео.

Ухилення від мобілізації

Олег Синєгубов фактично очолює систему “Шлях”, що дозволяє чоловікам-водіям або волонтерам легально перетинати кордон в умовах воєнного стану. Насамперед систему створили, щоб усунути корупцію під час видачі дозволів та спростити перетин кордонів. Як гадаєте, задумане вдалося?

“Шлях” працює лише у зовсім протилежному напрямку. Кожен із дозволів “проходить” повз очільника, який в свою чергу засвідчує документи.

Лише до квітня 2023 року у Харківській області видали 4656 дозволів, наразі оновлених статистичних даних немає. Більшість чоловіків призивного віку не повернулися зі своєї волонтерської місії. Тож, скільки коштував “білет в один кінець”?

У 2024 році правоохоронцями було викрито змову чиновників Харківської ОВА. Зокрема, групою посадовців ХОВА, міськради було залучено ряд волонтерів конкретного благодійного фонду, від імені якого здійснювалось нелегальне переправлення чоловіків за кордон. Відомості вносились до системи «Шлях», а перепустки засвідчувались особисто очільником Харківської ОВА.

Тільки чомусь пан Синєгубов не фігурує у звітах правоохоронців. За версією слідства, група допомогла отримати «Шлях» 19 чоловікам, які потім не повернулися до країни. Вартість такої послуги оцінюється силовиками у близько 60 000 грн із особи. Проте, фактично, мова йде про 3-5 тисяч доларів за особу та далеко не 19 чоловіків.

Цього разу підозру було вручено не лише відпущениці Белявцевій, але і заступниці Ковальській, голові Київського району ХОВА Неллі Казанжиєвій, депутату Харківської райради Данило Кислому та заступнику директора благодійного фонду «Безпечне небо» Марку Сердюку. Проте, знову відсутня згадка про Михайла Харнама, що із початку вторгнення особисто став директором з десятка громадських організацій та благодійних фондів. Діяльність яких є абсолютно намальованою. Ну і звісно, про Синєгубова НАБУ, САП та ДБР знову забули.

Нами було направлено запити до ХОВА, Мінінфраструктури та інших контролюючих органів з метою отримання інформації щодо осіб, організацій, яким протягом 2023-2024 років надавались перепустки «Шлях». Зокрема, відомості стосовно мети, обсяг вантажу та маршруту таких подорожей. Згідно отриманої від ХОВА інформації, з січня по квітень 2024, було сформовано понад 3 тис заявок. При цьому, офіційно виїхати вдалось 270 чоловікам. Крім того, ХОВА було надано перелік підприємств, які звітували про обсяги вантажів та транспортних засобів. Та наскільки реальними є більшість із перерахованих фондів, організацій? Що цікаво, більше жодних відомостей ХОВА не надає. Наприклад, яка кількість із таких волонтерів повернулась до Харкова?

Розкрадання коштів на відновленні Харківщини

За досить приблизними розрахунками на Харківщині росіяни частково або повністю зруйнували близько 30 тисяч об’єктів інфраструктури.

Відповідно більшість з них необхідно відновлювати. Для цих цілей з бюджету та коштів міжнародних фондів виділяються мільярди гривень, що опиняються у руках очільника ХОВА Синєгубова.

В подальшому профільні департаменти, до прикладу Департамент капітального будівництва ХОВА, підписують договори з підконтрольними підприємствами, що фактично належать ОПЗЖшнику Абрамовичу та голові фракції “Слуга народу” Давиду Арахамії. До системи входять ПАТ “Трест Житлобуд-1”, ТДВ “Житлобуд-2”, ТОВ “Проектний Альянс”, Палмаз-груп, Афіна-груп ЛТД, Голден і К та інші

Далі компанії укладають фіктивні договори ще з іншими, у кінцевому результаті бюджетні кошти виводяться до карманів членів ОЗУ, а відповідно і до пана Синєгубова.

Нами подано десятки заяв до правоохоронних та компетентних органів, де фігурує очільник ХОВА Синєгубов. Відкрито десятки кримінальних проваджень, але всі ці матеріали плідно лежать на полицях того чи іншого органу досудового розслідування.

Тому вбачаємо, що Олег Синєгубов, маючи за спиною величезний досвід у правоохоронній структурі, перебуває у злочинній змові, надаючи відкати за підтримання “гідної” репутації та уникнення від відповідальності, грабучи кошти з бюджету до останньої гривні.

Більше про розкрадання коштів на відбудові у розслідуванні.

Звʼязки Синєгубова із Аваковим.

Синєгубов є досить близьким і до оточення Авакова. Вказане пояснюється звʼязком очільника ХОВА із Владиславом Плаксіним. Колишній керівник ДУ «Харків-Арена», а нині – позаштатний радник «самого» Синєгубова, який вирішує усі забаганки останнього. В тому числі, і повʼязані із придушенням розголосу та шуму довкола боса.  Сам Плаксін на ділі виявився повним невдахою, адже отримавши від людей Авакова владу над Харків-Ареною після Курченка, він остаточно пустив її на дно. Наразі чоловік здійснює закупівлю реклами і джинси у телеграм-каналах для Синєгубова. За вказівки останнього Плаксін може і замовити напад на активістів, і кеш отримати для боса.

Проте, дивно, що такій особі як Владислав все ще довіряють вирішення та урегулювання якихось питань. При чому, не через ефективні особисті якості, а у звʼязку із підлабузництвом та догоджанням останнього «замовникам». Влад – типовий шахрай-кидало, що знайшов вдале оточення для спілкування та товаришування. Не радимо мати справи із чоловіком.

Знищення лісів та видобування піску

Не забуваємо і про звʼязки Синєгубова із нардепом від «Слуга народу» Якименко. На початку повномасштабного, ці двоє разом із Красовим створювали образ запеклих благодійників. Жодна коробка не залишалась без фото із чоловіками. Тепер же ера волонтерства закінчилась, а отже можна продовжувати несанкціоновано видобувати пісок. Відтак, підконтрольне Якименко «Харківнерудпром» вже тривалий час займається масовим видобутком піску неподалік села Вільхівка. У свою чергу, Синєгубов заплющує очі на це та навпаки – ініціює підписання угод із структурами нардепа для подальшого розкрадання бюджету.

Завдяки Синєгубову продовжує мати вплив на регіон і Дмитро Шенцев. Одіозний екс-нардеп від ОПЗЖ, який і досі вважається найбільшим землевласником Харківщини. Шенцев продовжує мати вплив на вирубку та продаж лісів Харківщини, а також вдало маніпулювати державними підприємствами, доводячи такі до банкрутства.

Фактично, Синєгубов оточив себе колишніми ОПЗЖ-елітами, використовуючи їх ресурс у власних цілях. Замість того, щоб реально боротись із впливом проросійського політикумуму на прифронтовий регіон.

Більше про схеми Синєгубова у наших соціальних мережах: https://t.me/gononstopukraine

Пов'язана інформація