Полумисний Сергій Валерійович
Сергій Полумисний – відомий в аграрній сфері харківський бізнесмен, а також директор групи компаній «НОВААГРО». Народився 1 липня 1976 року в м.Харків.
Карʼєра
Протягом 1993-1999 рр. навчався в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», кваліфікація «Економіст – менеджер», у 2003 р. — закінчив «Національний університет внутрішніх справ», кваліфікація – юрист.
Нині Полумисний є генеральним директором однієї із провідних компаній аграрної галузі Харківського регіону – NovaAgro.
Крім того, Сергій Полумисний виступає в якості директора у наступних компаніях: ТОВ “ОРІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР”, ОК “БУХТА”, ОК “ЖБК “МРИЯ”, ТОВ “НОВААГРО УКРАЇНА”, АПК “НАДІЯ” У ФОРМІ ТОВ, ТОВ “БАЗІС”. А також є бенефіціаром у: ТОВ “ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР”, ТОВ “АПК”БІОТОП”, ТОВ “АПК”АГРОСВІТ”, ТОВ “ЮСТА-2”, ТОВ “ГРАКІВСЬКІ КОМБІКОРМА”, ТОВ “ТК “НОВАТОРГ”, ТОВ “БАЛАКЛІЙСЬКЕ ПТАХІВНИЦТВО”, ТОВ “ПК НОВА”, ТОВ “АК АГРОНОВА”.
Шлях до крісла генерального директора NovaAgro
Сергій Полумисний – рейдер-бізнесмен, який став яскравим уособленням людського цинізму, підстави партнерів та співпраці із терористами. І хоча розпочинав свій шлях із служби у правоохоронних органах, покладаючи надію на забезпечення правопорядку, спокуса самостійно управляти справами взяла уверх.
Відтак, початківець-бізнесмен Полумисний займався доставкою акцизних товарів до російської столиці. Проте, у чоловіка відразу виникли проблеми із законом, вирішити які йому допоміг набираючий вагу харківський бізнесмен Олександр Бучич. Саме Бучич попросив «простити молоду людину», взяв його на поруки та прийняв в свій агробізнес менеджером. Полумисний виправдав сподівання поручителя. Тому через якийсь час Бучич вирішив зробити його своїм партнером.
З 2015 року колишній міліціонер став генеральним директором групи компаній Novaagro, але ця новина вже не принесла радості Бучичу. За сучасними стандартами власник NOVАAGRO приховує нитки на острові Кіпр. Компанія Novoagro Limited зареєстрована в Нікосії на ім’я Сергія Полумисного. Виробниче ядро бізнесу носить назву холдингова компанія “Агросвіт”.
У Харківській області компанія має низку елеваторів, заводи із виробництва комбікормів та круп, обширне складське господарство, а також великий парк вантажівок. Статутний капітал холдингової компанії становить 160 мільйонів гривень. Декілька років тому незалежна аудиторська перевірка оцінювала вартість “Агросвіта” в 30 мільйонів євро. Заводи працювали день і ніч, переробляючи щорічно 250 тис. тонн зернових.

Перспективи на майбутнє здавалися просто чудовими. “Агросвіт” став найбільшим агропромисловим підприємством в Харківській області, а тепер займає провідне місце в Україні. Історія приходу Полумисного «на верх» бізнесу полягала у наступному: обидва (і Бучич, і Полумисний) зареєстрували на Кіпрі дві офшорні компанії. Опісля, партнери спільними зусиллями заснували ще один офшор – AgroSvit Limited. Спочатку в справі Полумисний мав всього 30%, але потім його частки поступово зростали. Через кілька років він вже мав 49%, а до 2015 року взагалі розділив все порівну з Бучичем. У той час, співпраця із Полумисним була вигідною для бізнесмена-поручителя, адже перший мав непогані знайомства у правоохоронних органах, які отримав «дистанційно» за часів навчання у школі міліції.
Сам Полумисний успішно провів кілька комбінацій з відібрання чужого майна, що має виразно кримінальний характер. У 2009 році після кількох розмов з ним раптово помер власник ПП “Маркос” Володимир Сорока, чий бізнес опинився в руках Полумисного. Схожа ситуація трапилася двома роками раніше з головою господарства “Лозовенька” Володимиром Сазоновим. Тільки причиною смерті виявився не стрімкий розвиток хвороби, а самогубство. Майно самогубця чудовим чином перейшло до агробізнесмена.
Для атаки на свого колишнього благодійника і партнера Полумисний обрав вдалу мить. Бучич трошки відійшов від справ, одужуючи від хвороби. Зв’язки серед чиновників і силових структур дуже допомогли Полумисному в операції з “Агросвітом”. Призначений ним головний “ліквідатор” Володимир Полукарб виявився однокурсником голови управління юстиції Харківської області, який відчайдушно гальмував прийняття справедливого рішення по корпоративному конфлікту. Ще одним елементом силової “криші” рейдера виявився генерал-майор міліції Ігор Репешко, який став символом корупції правоохоронних органів для харків’ян.
У квітні 2015 року, у таємниці від Бучича, було проведено збори акціонерів ТОВ АПА “Агросвіт”, на яких було прийнято рішення ліквідувати успішну компанію. Полумисний виправдовував себе тим, що сам Бучич вирішив знищити своє дитя, спеціально взявши неповний кредит. Полумисний запропонував розділити бізнес, але єдиний виробничий організм не міг витримати подібного кроку. Бучич не хотів ні купувати, ні продавати свої частки. Це версія Полумисного.
Керуючись рішенням про ліквідацію компанії, Полумисний призначив відповідальним за проведення всіх необхідних процедур свого давнього знайомого Володимира Паркулаба і одразу почав активно виводити гроші з “Агросвіта” на рахунки контрольованих ним фірм: ТОВ “Новаагро Україна”, ТОВ “Торговий лом «Едельвейс», ТОВ “Торговий дім «Агросвіт», ПАТ «Садовод». Виведені кошти він тут же використовував для покупки елеваторів у Харківській та Луганській областях.
Здивований зрадою свого партнера, Бучич здійснив кілька лихоманних спроб повернути все назад і скасувати незаконне рішення. Справа в тому, що його частка в “Агросвіті” знаходиться в руках кіпрського офшору A.C. Agro Capital Limited. Без згоди Бучича інші акціонери не мають права приймати такі важливі рішення. Бучич, зібравшись окремо від Полумисного, провів свої збори акціонерів. Він скасував перше рішення і призначив на посаду генерального директора “Агросвіта” Олену Лупинську. У відповідь він отримав організовану атаку на харківський офіс групи найнятих “тітушок”.
Бучич змушений був звернутися до Господарського суду, але ось тут-то і сталася несподіванка. Полумисний, з явною перевагою, переміг його в судовій залі. Спочатку суддя Коломакського району Харківської області Андрій Яковенко дивним чином не захотів глибоко вникати в деталі позову. Потім естафету перейняла суддя Київського району Харкова Світлана Шматченко. У фіналі, явно підкуплений суддя верховної інстанції Сергій Прохоров прийняв рішення, яке позбавило Олександра Бучича 70% корпоративних прав. Своїм рішенням Прохоров завдав співвласникові шкоду на суму 111 мільйонів гривень.
Тепер на папері Полумисний став власником усього великого та прибуткового агропідприємства. Бучичу не залишалося нічого, крім як боротися за правду до кінця. У кінцевому підсумку він виграв суди. Його право власності на половину “Агросвіту” було відновлено. У Полумисного залишився ще один контрудар у його арсеналі. За допомогою експерта Державного інституту судових економіко-правових та технічних експертних досліджень Анастасії Петрик все повернулося до первинного стану. Полумисний явно добре вивчив уроки, які вчили йому в школі міліції.
Поки обидві сторони активно ведуть боротьбу в судових засіданнях, Полумисний розгорнув пропагандистську кампанію в пресі, обвинувачуючи Бучича в усіх смертних гріхах. З його слів, все виглядало так, ніби засновник компанії “Агросвіт”, остаточно “зійшовши з розуму”, спеціально домагався банкрутства свого дитинця. У відповідь на це Полумисний представив угоду про придбання компанії “Харківтеплоенерго” за 145 мільйонів гривень.

Бізнес-імперія Полумисного
Нині Сергію Полумисному належить ряд компаній:
- ОК «БУХТА», основний вид діяльності –Комплексне обслуговування об’єктів.
- ТОВ «НОВААГРО УКРАЇНА», основний вид діяльності –Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
- ТОВ «ТК „НОВАТОРГ“», основний вид діяльності – Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості.
- ТОВ «ПК „НОВА“», основний вид діяльності – Розведення свійської птиці.
- ТОВ «АК „АГРОНОВА“», основний вид діяльності –Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Звʼязки із Шенцевим та причетність до вивезення агропродукції на територію рф.

Шенцев – відомий нардеп від ОПЗЖ, який вже давно «увійшов у історію» своїми схемами, махінаціями, а також звʼязками із криміналітетом та … Януковичем. Тепер же під «пильним оком» коаліції Шенцев-Полумисний опинились ДП «Світанок», ДП “ДГ “ЧУВИРІНО” ІТ НААН”, ДП «НОВОПОКРОВСЬКИЙ КХП». А також, практично усі елеватори Харківщини, у тому числі розташовані на деокупованій частині регіону, які продовжують працювати в обидва боки: рашистський та грабіжницький.
Заволодіти ДП «Світанок» Шенцеву й Полумисному допомогли посадові особи Фонду державного майна України, які і посприяли незаконному використанню земель та здійснення господарської діяльності за фіктивними договорами, ну і родзинка – створення фіктивної кредиторської заборгованості з метою подальшої оцінки вартості вказаного ДП за значно нижчою ціною від ринкової вартості, з метою подальшої приватизації майна та земель, належних самому ДП.
Цікавим є й те, що аналізуючи відкриті джерела даних, «випливли» деякі неточності, що в черговий раз підтвердили тезу про хитромудрі плани Шенцева Полумисного «підімʼяти» справи ДП «Світанок» під себе. Відтак, у 2021 році чистий дохід від реалізації продукції становив понад 21.5 тис. грн., натомість вже у 2022 – сума різко знизилась до 2 тис. Співпадіння чи підтвердження злочинного умислу ?
ДП “ДГ “ЧУВИРІНО” ІТ НААН” – також жертва групи Шенцев-Полумисний. Заволодіти цим підприємством цього разу допомогли посадовці Національна академія аграрних наук України, а також місцеві судді та арбітражні керуючі.
Звернути увагу варто й на те, що ДП «ДГ «Чувиріно» ІТ НААН» та ряд інших юридичних та фізичних осіб, здійснили збір сільськогосподарської продукції – врожаю пшениці з полів, які знаходяться у власності інших сільськогосподарських товариств на тимчасово окупованій території Харківської області. А після, з метою її подальшої реалізації на території рф, реалізували транспортування викраденої сільськогосподарської продовольчої продукції автомобільними вантажними транспортними засобами, які належать ТОВ «Маршал Транс», через тимчасово окуповані території Харківської області до м. Бєлгород.
До цього всього, ДП “ДГ “ЧУВИРІНО” ІТ НААН”, знаходиться й під санкціями РНБО, ЄС та ряду країн, таких, як: США, Канада, Великобританія, Японія, Австралія, що в черговий раз підтверджує незаконну діяльність та співпрацю з окупантами на чолі із Шенцевим.
Ну і останнім під прицілом Шенцева-Полумисного опинилось ДП «Новопокровський КХП». Тепер державний борг ДП «Новопокровський КХП» тепер становить понад 1.5 млн грн!

Щодо вивезення зерна до рф, то вказане також є виявом співпраці коаліції рейдерів Шенцев-Полумисний. На деокупованих територіях розміщуються елеватори Граківський, Великобурлуцький, Шевченківський, Козачолопанський, належні Novaagro. Згідно журналістських розслідувань, із Великобурлуцького елеватору ТОВ «АПК «Nova Agro», починаючи із серпня 2022 року, було вивезено до Росії 5 569 тонн насіння соняшника. Транспортування здійснювалось до м. Воронеж, м. Валуйки, м. Лиски Воронезької області тощо.
На захопленій “Куп’янській залізниці” чекали вагони від “российских железных дорог”, а новий врожай збирали навіть на землях, що залишилися без хазяїна.
Спершу, врожай потрапив до елеваторів (перевалочних баз) ТОВ «Колос» з м. Воронеж, ТОВ «Бичевинський елеватор» з м. Лиски Воронезької області, ТОВ «Созвєздіє» з м. Воронеж та ТОВ «Агро-Корм» з м. Валуйки Білгородської області. При цьому, кожне із таких було зареєстровано спеціально для викрадення української продукції. Про це свідчать відкриті реєстри.
Для прикладу, підприємство “Колос” з Воронежа, яке використовували не тільки як перевалочну базу для українського зерна, а ще й ввели керувати адміністрацією з управління майна, було створено 12 липня 2022 року, якраз перед перевезенням продукції. Основний вид діяльності вказаний як оптова торгівля зерном.
В той час, як ТОВ “Созвєздіє” створили за два дні до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, тобто 22 лютого цього року. Серед видів діяльності цієї фірми зазначено і вирощування зернових, зернобобових культур та насіння олійних культур.
Більше про постать Полумисного та причетність NovaAgro до вивезення українського зерна на територію рф у розслідуванні.