01.06.2024 Відмивання коштів Корупція

Заступник керівника Офісу Президента під слідством. Деолігархізація України зазнала провалу

Андрій Смирнов – в минулому заступник Андрія Єрмака (керівник Офісу Президента України), тепер же – головний підозрюваний у справі про незаконне збагачення на 15.7 млн грн.

Чоловік мав досить широке минуле в державних та місцевих органах влади, а також Службі безпеки України, тому не дивно, як йому вдавалось реалізувати фінансові махінації.

Махінації Смирнова

За даними слідства, з 2020 до 2022 рік посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі лише понад 1,3 млн грн.

Зокрема, у нього з’явилися два автомобілі Mercedes-Benz та Volkswagen, два мотоцикли Honda й BMW, три паркомісця в Києві, квартира у Львові та земельна ділянка на Закарпатті.

Посадовець намагався приховати це майно, оформивши переважну його частину на рідного брата, але зберіг за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе. Дії Смирнова кваліфікували як незаконне збагачення. Це стаття 368-5 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Пізніше, ВАКС було призначено запобіжний захід для Смирнова у вигляді застави розміром у 10 млн грн. Суд постановив, що кошти мають внести не пізніше ніж через п’ять днів з дня обрання запобіжного заходу. Та сплата суми не змусила себе чекати, тож вже на наступний день стало відомо, що за екс-заступника Єрмака внесено заставу у повному розмірі.

І знову дивина: збагатився на 15.7 млн грн, а заставу призначено на 10 млн грн.

Під плащем захисту Смирнова

Андрій Смирнов за часи перебування на посаді в Офісі Президента встиг просунути інтереси Дніпровського олігархічного клану, складовою частиною якого він є. Мова йде про бізнес-партнерів – Коломойського, Фірташа, Фукса та братів Астіонів. 

Звʼязок Смирнова із Астіонами

За даними Єдиного державного реєстру, прізвище Астіон фігурує у декларації екс-заступника керівника Офісу Президента Андрія Смирнова.  Зокрема, у відомостях за 2020 рік держпосадовець вказав суму 9,8 млн. грн кредиту, отриманого у 2019 році у Ольги Астіон. Остання є учасницею ТОВ «Фінансова компанія «Фінгруп Фактор» та матірʼю братів Василя та Євгена Астіонів.

Видання пишуть і про давні бізнес-звʼязки Смирнова та дніпровських бізнесменів. Тому, саме за можливого сприяння екс-посадовця ОП, при розгляді справи Василя Астіона (стосувалась незаконного збагачення та рейдерства), суддя Шевченківського районного суду зменшив альтернативне покарання – заставу у 61 раз (із 61 до 1 млн грн).

Курячий бізнес Астіонів

Ясенсвіт

Астіони, будучи представниками Дніпровського олігархічного клану та наступниками олігархів «90-тих» Коломойського, Фірташа й Фукса, продовжують користуватись методами «вершил». А саме: рейдерити підприємства, доводити такі до банкрутства шляхом фальсифікацій та численних маніпуляцій.

Наприклад, використовуючи підконтрольні та пов’язані між собою компанії ТОВ “ІНТЕР ВЕЙ КАПІТАЛ”, ТОВ «ФІНГРУП ФАКТОР» та ТОВ “Фінансова компанія “Толкфін”, брати Василь та Євген Астіони намагаються довести до банкрутства компанії ТОВ «Овостар » та ТОВ «Ясенсвіт».

Головною метою діяльності братів є привласнення майнового комплексу, земельні ділянки підприємств. А ось реалізується таке шляхом подачі позовів задля визнання договорів, котрі були укладені між переліченими товариствами та компаніями Астіонів.

У вказаних маніпуляціях також задіяний Андрій Смирнов, який має вплив на суддівський корпус столиці. Тому за лобізму екс-чиновника, шляхом різних маніпуляцій із законом було змінено підсудність справ з Київської області на Київ

Правоохоронні органи також перебувають у злочинній змові із представниками Дніпровського клану, тому вчиняють тиск на керівництво ТОВ «Овостар» та ТОВ «Ясенсвіт», вдаючись до шантажу, погроз кримінального переслідування. Фабрикують кримінальні провадження проти компаній, використовують сфальсифіковані докази та фальшиві свідчення.

Кругова корупційна змова за участі кожної із ланок правосуддя…

Із вказаного приводу нами було надіслано матеріали до правоохоронних органів, тож тепер, розслідуванням фактів рейдерства ТОВ “ІНТЕР ВЕЙ КАПІТАЛ”, ТОВ «ФІНГРУП ФАКТОР» та ТОВ “Фінансова компанія “Толкфін” з боку Астіонів займатимуться:

  • Бюро економічної безпеки – зобовʼязано ухвалою Шевченківського районного суду від 29.04.2024 у справі № 761/14653/24
  • Київська міська прокуратура – зобовʼязано ухвалою Печерського районного суду від 20.04.2024 у справі № 757/21133/24-к
  • ТУ ДБР в м. Полтава – зобовʼязано ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 10.04.2024 у справі №554/4812/24

Гаврилівські курчата та ТОВ «Комплекс Агромарс»

Тотожна ситуація спіткала і ТОВ «Компанія Агромарс» (колись один з найбільших виробників курятини). При чому, останній вже визнавався банкрутом, але тоді рішення суду було скасовано. Пізніше ж, у 2021 році, Господарський суд Києва відкрив нове провадження в справі №910/15043/21 про банкрутство ТОВ “Комплекс Агромарс”. Але, станом на 16 березня 2023 року, ще навіть не було сформовано реєстр вимог кредиторів. Яскравий приклад затягування процесу…

Господарський суд міста Києва ще в жовтні 2021 року відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Комплекс Агромарс». До цього кредитора було подано 48 заяв щодо боргових зобов’язань на загальну суму майже 2 млрд грн. Арбітражна керуюча, зазначала, що неодноразово, як розпорядник майна, намагалася провести інвентаризацію наявних активів компанії з метою подальшого аналізу спроможності «Комплексу Агромарс» вести господарську діяльність. Проте з боку власника підприємства їй чинили опір.

Ще один “дивний” акцент на тему війни полягає в тому, що боржником неодноразово в судах говориться про те, що “усі документи втрачені через російську окупацію села Гаврилівка, де у “Агромарса” розташовувалось виробництво”. Але ж окупація завершилась ще в травні минулого року, і можна було б відновити хоч якісь документи — виписки з банків, листування з контрагентами тощо — чого однак принципово не робиться. Вже не кажучи про те, що документи усіх 4 підприємств не мали зберігатись разом, та ще й на виробництві, а не за своїми юридичними адресами.

Іншим кричущим моментом у справі є те, що в судових процесах з’явилась певна група “зацікавлених” кредиторів (мають зв’язки з материнською компанією “Агромарсу” та її бенефіціарами), які вчиняють усі дії виключно на користь боржника. Користуючись цим, боржник, навіть, дозволяє собі зухвало “жартувати” з клопотанням про закриття провадження у справі про банкрутство, оскільки “має змогу повністю розрахуватись по своїм борговим зобов’язанням”. Але як можна говорити про задоволення кредиторських вимог, якщо вони ще навіть не затверджені судом. Висновок – боржник “хоче” погасити борг лише “своєму” кредитору, ігноруючи інтереси усіх інших.

Ініціатором процедури банкрутства Агромарса було ТОВ “Інтер Вей Капітал”. Суд першої інстанції визнав кредиторські вимоги цієї компанії до Агромарса на 213,9 млн грн, у т.ч. 158,4 млн грн — як забезпечені заставою/іпотекою майна боржника (ТОВ “Інтер ВейКапітал” викупило вказані права вимоги в ПУМБ).  Агромарс заперечувало проти відкриття справи про банкрутство, посилаючись на можливість виконати зобов`язання за кредитними договорами без застосування процедури банкрутства, а також вказуючи на існування спору про право вимоги ініціюючого кредитора.

За даними держреєстру, кінцеві бенефіціари ТОВ “Комплекс Агромарс” – Євген і Марина Сігали, а кінцеві бенефіціари ТОВ “Інтер Вей Капітал” – Василь та Євген Астіони. Таким чином, можна дійти висновку, що ТОВ “Інтер Вей Капітал”, маючи зв’язки в податковій, шляхом тиску на суддів, спільно з рядом інших юридичних осіб, мають на меті збанкрутувати ТОВ “Комплекс Агромарс” та в подальшому привласнити його майно, приміщення, промислові потужності , в тому числі і ФІЛІЇ «ГАВРИЛІВСЬКИЙ ПТАХІВНИЧИЙ КОМПЛЕКС» ТОВ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС».

Крім того, Астіони розпочали інформаційну війну – шляхом фінансування ЗМІ було створено негативний образ ТОВ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС», що зменшило продаж продукції та в подальшому призвело до відсторонення від посади та припинення повноважень органів управління компанії.

Із вказаного приводу нами було надіслано матеріали до правоохоронних органів, тож тепер, розслідуванням маніпуляцій із доведенням до банкрутства «Агромарсу» займатимуться:

  • Вишгородська окружна прокуратура – відомості внесено до ЄРДР № 12024111150000647 за ч. 1 ст. 364 КК,
  • Дніпровська окружна прокуратура міста Києва – внесено до ЄРДР № 42024102040000048 за ч. 1 ст. 364 КК,
  • Солом’янська окружна прокуратура міста Києва – внесено до ЄРДР 42024102090000066 за ч. 4 ст. 191 КК України.

Продовження – далі.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини