16.11.2024
Розслідування
Харків
Єгорова-Луценко: ресторани у Франції, мільйони на криптогаманцях та прикриття з боку НАЗК
Голова Харківської облради від “Слуг народу” Єгорова-Луценко скористалась війною для особистого збагачення вона:
- легалізувала кошти із залученням сумнозвісного криптошахрая Прилепи,
- підробила договір про продаж ресторану у Ніцці,
- уникла сплати податків у Франції та Україні,
- внесла недостовірні дані до декларації і
- неодноразово організовувала незаконний перетин кордону, зокрема для допомоги ключовому свідку Ключко втекти за підтримки губернатора Синєгубова.
Але про все по порядку.
ЗМІ вже давно пишуть про те, що під час війни Єгорова-Луценко придбала низку активів, включно з компаніями в Польщі та рестораном у Ніцці.
Наприклад, в державному судовому реєстрі юридичних осіб Польщі «Krajowy Rejestr Sądowy» за чоловіком Луценком Віталієм зареєстрована юридична особа у вигляді ТОВ L FOREST GROUP з реєстраційним номером 0000414319 та розміром статутного капіталу – 5000 злотих. Польська компанія була заснована у місті Гданськ ще у 2012 році, проте ані голова Харківської обласної ради, ані її чоловік жодного разу не вказували наявність у власності 100% корпоративних прав цього підприємства.
На початку війни чоловік Єгорової-Луценко незаконно перетнув кордон у статусі волонтера від Зачепилівської районної громадської організації «Футбольний клуб «Колос».
Ось тільки ані ХОВА, яка засвідчувала та вносила відомості до «Шлях», ані прикордонників не насторожив той факт, що ГО, фактично, не функціонує та є лише способом переправнення ухилянтів закордон. Про останнє свідчить список псевдо благодійників, які вже встигли виїхати, але так і не повернулись.
У Франції, під час свого незаконного виїзду в якості волонтера, чоловік Голови Харківської обласної ради – Єгорової-Луценко Тетяни Петрівни – Луценко Віталій здійснив купівлю акцій та був призначений Президентом компанії MIDI AU SOLEIL, що володіє рестораном на набережній м. Канни (Франція). До слова, Луценко є резидентом Франції та співвласником і бенефіціаром ще однієї компанії LE FOLIE’S, що володіє нічним клубом-рестораном у м. Ніцца (Франція) під назвою No Name.
І знову відомості не містяться у декларації Єгорової-Луценко.
Для управління закордонним бізнесом очільниця Харківської облради під виглядом службових відряджень регулярно виїжджала до Європи разом із чоловіком або «відправляла його» разом із водієм Ключком. Дозвіл на такі не волонтерські виїзди видавав особисто губернатор Синєгубов, який цілком ймовірно знав про справжні мотиви справи.
Поїздки Луценків завжди організовувалися під виглядом «волонтерської діяльності» на автомобілі Skoda Superb, орендованому облрадою у ОКБ «Держпром» за ставкою 120 грн на добу і 12 грн за кілометр. Усі витрати на проживання, харчування і, навіть, зарплата водія покривалися з бюджету.
Передача бізнесу у треті руки
Коли спалахнув скандал навколо ресторану в Ніцці, Єгорова відправила чоловіка до Франції, щоб передати корпоративні права на компанію відомому шахраю Богдану Прилепі.
До слова, Прилепа підозрюється у привласненні коштів, зібраних на дрони для ЗСУ, у державній зраді та в організації криптовалютної афери на суму близько мільярда гривень.
У французькому договорі від 24.05.2022 для приховування реальної суми угоди було зазначено символічну ціну «250 євро», хоча, за отриманими даними, лише один з платежів, здійснений Прилепою криптовалютою 12.04.2022, становив 422 тисячі USDT!
Загальні суми на крипторахунках Єгорової оцінюються в 11 та 64 мільйони доларів. І це також в тіні декларації.
Вивезення свідків?
У лютому 2023 року, щоб приховати ключового свідка від слідства, Єгорова організувала виїзд свого водія Ключка за кордон на їхньому Mercedes АХ 7914 МЕ під керуванням її чоловіка, звідки він так і не повернувся. Про вказане свідчать не лише відомості прикордонників, але і фотофіксація з камер дорожнього руху.
Покривання з боку правоохоронців
Відомо, що ДБР, СБУ і НАБУ володіли інформацією про ці порушення, однак, здається, топ-злочинці серед “Слуг Народу” залишаються під захистом.
Інший чиновник, голова НАЗК Павлущик для вигляду (адже справа набула неабиякого резонансу) склав фіктивний акт про порушення на суму 3 млн гривень, тоді як реальна шкода сягає мільйонів доларів. Більше того, він “не зауважив” ознак корупції у використанні водія за кордоном та численних незаконних поїздках за державний кошт. Досі не було направлено жодного міжнародного запиту чи доручення. Чи варто збільшувати фінансування антикорупційних органів, якщо вони отримують дохід не лише з зарплат?
За нашими матеріалами щодо організації незаконного перетину закордон через ФК «Колос» Харківською обласною прокуратурою було внесено відомості до ЄРДР за № 42024220000000228 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч . 3 ст . 332 КК України. Але чи зможуть місцеві правоохоронці протистояти «еліті» у владі із прикриттям від центральних антикорупціонерів?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування