02.12.2024
Свавілля суддів
Як судді покривають заробіток на ветеранах та військових ЗСУ
Мінветеранів та схеми ухилення від мобілізації за винагороду
За допомогою змін у законодавстві та зловживань службовим становищем міністерка у справах ветеранів Наталя Калмикова створила механізм отримання “броні” для чоловіків призовного віку через підконтрольні громадські організації та благодійні фонди.
Як працює схема?
Зміни до закону:
За ініціативою Калмикової до законодавства внесли зміни, які розширили можливості для бронювання. Далі від імені Міністерства оборони підписувалися меморандуми про співпрацю з організаціями, що нібито викладають тактичну медицину. Це визнавало їхню діяльність “критично важливою” для оборони країни.
Комісія Міністерства оборони, яку, за даними джерел, контролювала сама Калмикова, надавала таким організаціям статус об’єктів “критичної інфраструктури”. Молоді та здорові чоловіки отримували бронь під виглядом інструкторів із тактичної медицини, хоча фактично такими не були.
Організації, які отримували доступ до схеми, ставали лояльними до Калмикової та її соратниці-ексчиновниці Департаменту охорони здоровʼя Міноборони Сухорукової, яка відома своїми непопулярними реформами у військовій медицині.
І все це у період гострого дефіциту інструкторів на полігонах, які здатні навчати солдатів надавати медичну допомогу в бойових умовах, такий механізм “бронювання”.
Із дослідження стало відомо, що послугами Калмикової за алгоритмом скористались працівники ТОВ «ПРОТОКА СОФТ», ТОВ «ФОРСЕРВІС ЮА СЕЙЛЗ» та інші. Саме тому нами було надіслано матеріали до правоохоронних органів та слідчих суддів. Проте, слідчий суддя Шевченківського райсуду Ковтуненко В.О. (ухвала № 761/43707/24)відмовився зобовʼязати ГУНП в Київській області розслідувати справу.
Дрони на вагу золота: або як Міноборони та “Агенція оборонних закупівель” заробляють на військових
Слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальну справу№62024100110000061 проти низки компаній, які постачалибезпілотні літальні апарати для Збройних сил України. У фокусі розслідування — ТОВ “Бойові Птахи України”, ТОВ “Модуль 5″, ТОВ”Флеш Тех” та ТОВ “ВНА Трейд”.
Їх звинувачують у відсутності ліцензій на міжнародну торгівлю дронами, ухиленні від податків, завищенні цін та виведенні коштів за кордон.
Наприклад, створена у 2023 році ТОВ “Флеш Тех” отримала багатомільйонні тендериодразу після реєстрації. Компанія постачає дрони моделі F10T-5.8 таF10T-1.3, проте існують питання щодо якості таких.
ТОВ “ВНА Трейд” вже уклало два контракти на постачання дронів “Грім”: 40 тисяч одиниць за 900 млн грн та 40 авіаційних комплексів за48,6 млн грн. Аудит вже встановив переплату на 215 млн грн, проте, справа так і не набула розвитку.
І наостанок, ТОВ “Бойові Птахи України” – відомий постачальник дронів”Валькірія”. Співпрацює з великими корпораціями та фондами, зокрема Roshen і Фондом Сергія Притули. Проте, її діяльність все ж викликає питання, особливо, в частині завищення витрат на дрони.
Вважаємо, що питання забезпечення ЗСУ має вирішуватись першочергово, тому нами було подано заяву до низки правоохоронних органів, а після – суддів, аби зобовʼязати перших розпочати розслідування. Попри бездіяльність силовиків, все ж була надія. Проте, суддя Шевченківського райсуду Бугіль В.В. підтвердив власну байдужість та відмовився зобовʼязати СУ ГУНП в м. Києві розпочати розслідування (справа № 761/40952/24).
Дорога до кордону з рф
Поки Харківщина перебуває під постійними обстрілами, Служба відновлення та розвитку інфраструктури Харківської області витратила 370 мільйонів гривень на будівництво дороги до кордону з росією.
У жовтні 2023 року оголосили тендер на реконструкцію мосту на автомобільній дорозі Т-21-04 Харків – Вовчанськ – КПП «Чугунівка». Як зазначено на Prozorro, тендер провели без відкритого аукціону, обґрунтувавши це нагальною потребою через «об’єктивні обставини».
Сума договору становила 369 350 000 гривень (з ПДВ), а виконавцем було без конкурсу обрано ТОВ «НАН». Останнє вже фігурує у кількох кримінальних провадженнях. Наприклад, компанія підозрюється в участі як ланка у схемах постачання ТОВ «Корпорація КРТ», пов’язаної з ексдепутатами від «БПП» Богданом і Ярославом Дубневичами.
Крім того, в рамках справи №32020100000000042 (2020 рік) “НАН” висунуто підозру у відмиванні коштів під час будівництва в місті Бориспіль.
З огляду на вказані підстави ми звертались до суддів Шевченківського райсуду, аби ті зобовʼязали Державне Бюро Розслідувань розпочати кримінальне провадження. Проте, ухвалою у справі № 761/21556/24 Ковтуненко В.О. знову відмовив у задоволені вимог, тим самим, продовжив лінійку укривань та відмивань бюджету з боку “НАН”.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Січня 2025Розслідування
-
9 Січня 2025Відмивання коштів
-
7 Січня 2025Комунальні афери Харків
-
4 Січня 2025Відмивання коштів
-
2 Січня 2025Відмивання коштів
-
31 Грудня 2024Розслідування Свавілля суддів
-
27 Грудня 2024Відмивання коштів
-
25 Грудня 2024Екологія Окупантський бізнес Свавілля суддів Цифрові злочини
-
23 Грудня 2024Відмивання коштів
-
19 Грудня 2024Публічні закупівлі (тендери)