13.08.2024
Відмивання коштів
Корупція
Розслідування
Як РНБО та Зеленський намагались перемогти «Короля контрабанди» Альперина
«Король контрабанди» та особа за пошук якої Президент України Володимир Зеленський обіцяв цінну винагороду, продовжує нарощувати вплив на суддівський корпус. Мова йде про Вадима Альперина – чоловіка, якому тривалий час вдавалось обходити правосуддя та, навіть, після затримання – через бездіяльність правоохоронців та суддів ухильнутись від відповідальності та, навіть, забрати назад сплачену заставу.
Хто такий Альперін?
Вадим Альперін – одесит, якого часто називають «хрещеним батьком контрабанди». Чоловік є бенефіціаром одеського тютюнового угрупування та особою, яка вміє домовлятись, навіть із найбільш престижними та непідкупними антикорупційними органами України.
«Спіймай мене якщо зможеш»
За версією слідства, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі у бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.
У листопаді 2017 року було накладено арешт на 450 мільйонів, що належали двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролював Альперін. Пізніше з’явилася інформація, що Альперін пропонував детективам НАБУ хабар у 800 тисяч доларів за зняття цього арешту.
Наприкінці листопада 2017 року Печерський райсуд Києва заарештував Альперіна на 60 діб із заставою в 21 мільйон гривень. У грудні того ж року бізнесмен вніс заставу та вийшов з-під варти.
Пізніше, у січні 2018 року прокуратура АР Крим спільно з СБУ викрила контрабандну схему Альперіна, яка могла завдати близько 700 мільйонів гривень збитків держбюджету.
Але всі ці викриття ні до чого не призвели. Альперіну вдалось втікти навіть під час спецоперації детективів НАБУ. Тоді Президент пообіцяв цінний подарунок для того, хто «спіймає» контрабандиста.
Пізніше Альперіна було позбавлено громадянства та накладено санкції РНБО.
Коли Альперіна врешті було затримано, ВАКС просто закрив справу, посилаючись на аргумент захисту про «правки Лозового». Схоже, найнезалежніший суд вирішив продатись. Інакше як пояснити такі дії ВАКС відносно особи, що тривалий час переховувалась від слідства та стосовно злочинів якої правоохоронці встигли зібрати тонну матеріалів?
Але не все так погано. У 2024 році Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення про закриття справи Альперіна. Тепер справу одеського бізнесмена розглянуть повторно у суді першої інстанції.
Контрабандист Альперін та мінімізація ПДВ
В тютюнову імперію Альперіна входить перелік повʼязаних із виробником сигарет «Оріон Тобакко» компаній: ТОВ «Агропраймінвест», ТОВ «Давос Групп», ТОВ «Найз Інвест», ТОВ «Самерстон Табакко», ТОВ «Південна тютюнова компанія» та інші.
Кожна із перелічених юридичних осіб створена з єдиною метою – стати черговою прокладкою у схемах ухилення від сплати податків та легалізації грошових коштів. Наприклад, аби уникнути та мінімізувати сплату ПДВ, фірми формують додаткові витрати на цю суму. Провадиться це за допомогою незаконних способів, фіктивно – чисто на папері, «прогнавши» кошти через підставні суб’єкти та отримавши «зекономлені» кошти у готівковій формі.
Крім того, реалізується торгівля контрафактними тютюновими виробами у нелегальних торгових точка, тому і не оформлюються податкові накладні. Тобто, “на папері” витрачених на сплату ПДВ грошей підприємство начебто не повернуло. Хоча насправді з надлишком відшкодувало їх у ціні проданого товару.
Додатковим незаконним прибутком Альперіна є продаж “невикористаного” податкового кредиту іншому бізнесу, який має значні податкові зобов’язання перед державою через створення ланцюжка фіктивних операцій. Відповідно до таких одна компанія отримує “живі” гроші. Інша через “дисконт”, сплачуючи “продавцеві” менше, аніж заощадить завдяки незаконній податковій пільзі. І також одержує від партнера частину готівки в обмін на безготівковий платіж.
Таким чином, Альперін, продаючи, через власних юридичних осіб, тютюнові вироби за готівку у нелегальних точках, в подальшому фактично здійснює «торгівлю» документами про сплату ПДВ.
До речі, в ході виявлення вказаної махінації знову випливає звʼязок та вплив Альперіна на суддівський корпус.
Зокрема, у вже згаданого «Оріон Тобакко» ще у 2022 році правоохоронці БЕБ проводили обшуки. Тоді було вилучено обладнання по виробництву сигарет, та близько мільйона пачок «Золота марка Оригінал», «Золота марка Екстра», «Zapal jazz», «Zapal blues, «RED WINS 6», «RED WINS 8» з підробленими акцизними марками.
Тоді ж прокурори подали клопотання про передачу вилучених тютюнових ліній в управління АРМА. В січні 2024, суддя Шевченківського суду Віталій Циткіч задовольняє клопотання ТОВ «Давос Груп», якому фактично належить обладнання на якому працювало ТОВ « Оріон Тобакко», та скасовує арешт обладнання та його передачу в АРМА. А отже, вилучене повертається Альперіну.
В травні 2024, коли почалися масові обшуки на всіх фабриках, повернуте обладнання повторно вилучається БЕБ, податкова проводить перевірку та встановлює факт збитків державі на 127 млн. грн., а саме ТОВ «Оріон Тобакко» позбавляють ліцензії на виробництво сигарет.
Питання арешту знову розглядається цим же суддею Шевченківського суду: останній спеціально затягує розгляд, в кінцевому проміжку якого приймає рішення про довгоочікуваний арешт.
Тепер же, вирішується питання щодо передачі арештованого обладнання для реалізації АРМА. Але знову судді умисно затягують процес. Схоже, нічого з таких розглядів не буде. Майно знову повернеться до Альперіна, а судді стануть на бік контрабандиста та відвертого схематозника.
Нами було направлено матеріали до правоохоронних та контролюючих органів. Та чи допоможе це прискорити справу Альперіна, враховуючи його очевидну домовленість із суддями різноманітних органів правосуддя, в тому числі і ВАКС?
Повідомляйте про відомі вам факти контрабанди, ухилення від сплати податків, продажності судової та правоохоронної систем України. Для комунікації пишіть у чат бот або на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків