29.04.2024 Розслідування Харків

Павло Фукс: як побудована його нелегальна бізнес імперія INVESTOHILLS

Павло Фукс

Підсанкційний олігарх Павло Фукс родом із Харкова та має репутацію «кидали» та шахрая, що дуже влучно та чітко характеризує його постать. Бізнесмен-забудовник, який отримав російське громадянство, роками грабував Харків та продовжує керувати тамтешніми розкраданнями, а з початку повномасштабного вторгнення зник із радарів, подорожуючи маршрутом Монако-Лондон. Хто ж такий Павло Фукс? Чому його так не люблять не тільки в Україні, але і у рф?

 

Початок шляху

Свій шлях Фукс розпочинав із Харкова, де провів дитинство та юність. Інформація про цей час є чорною плямою у медіаполі. Більшість ЗМІ пише про Фукса часів 90-тих та бізнесу у Москві. Проте, дещо із юності олігарха все ж відомо. Наприклад, про дружбу із тодішнім хуліганом «Гепою», який опісля з десяток років став міським головою та улюбленцем харківʼян.

В 90-тих роках Павло Фукс втік до Москви. Саме втік. Відʼїзд був раптовий, а причини такого і досі залишаються у загадці. Однією із можливих версій раптової зміни діяльності є «кидок на гроші» впливової харківської організації. Опісля чого, молодий Павло все ж вимушено поїхав у подорож.

 

Фукс у Москві

У Москві Фукс знайшов себе. Спочатку торгував спиртом та горілкою через компанію «Союз інвест», а після постачав вуголь, нафтопродукти та брав участь в угодах між «Газпром», «Белтрансгаз» та іншими впливовими структурами. Проте, апогей багатства та справжній ключ до мільйонних статків знайшовся в будівництві. «Техінвест», співвласником якого був Фукс стала забудовником кількох із веж-небосхилів «Москва-Сіті». Дві з яких та додатково – жк, попри обіцянки, компанії олігарха так і не добудували.

У Москві Фукс максимально наблизився до тамтешній елітних кіл. Став частиною озу та безпосередньо вів комунікацію із «путінськими людьми». Там він познайомився із Дональдом Трампом – путіністом, якому запропонував інвестувати кошти в чергову башню «Москва-сіті» – «Trump Tower».

Але казка тривала не довго та закінчилась міжнародним розшуком. Й поверненням на Батьківщину, де його також не сильно і чекали.

 

Фукс в Україні

В Україні Фукс зблизився із тодішніми правлячими політичними колами. Наприклад, із екс-премʼєр міністром Володимиром Гройсманом, а після – очільником Міністерства внутрішніх справ Аресоном Аваковим. Останній, допомагав вирішувати фуксівські питання та прикривати, у разі виникнення проблем. Співпрацював (та і досі) продовжує із Віталієм Хомутинником – рейдером й мафіозі «Партії регіонів».

 

Наймасштабніша афера

На плечах Фукса – афера століття, завдяки якій бізнесмен та його спільники  заволоділи активами на суму більш ніж 100 млрд гривень. 100 млрд гривень, які група бізнесмена отримувала протягом 2018-2022 років. Тоді, Павлом разом із спільниками, в тому числі олігархами родом із рф, серед яких і росіянин Волков, було започатковано масштабну фінансову махінацію із залученням стратегічних підприємств України. Група підшуковувала галузеві енергетичні, машинобудівні, металургійні підприємства України, які мали кредити в збанкрутілих банках. Опісля, компаніями Фукса у фінансових установах за безцінь викупались кредитні зобовʼязання, що надавало «зелений колір» для прямого впливу в господарську діяльність українських компаній. Далі ж, активи заводів, інфраструктурних обʼєктів просто заморожували, блокували діяльність чи традиційно – доводили до банкрутства.

При чому, Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування угод та реальних «замовників» завдяки складним фінансовим махінаціям. Для цього використовувались понад 100 афілійованих комерційних структур.

У ході афери, фуксівська група отримувала наддоходи та ухилялась від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких угод сума збитків, завданих державі, сягає майже 100 мільйонів гривень. Однієї із сотні угод. Тож, пропонуємо в деталях проаналізувати сутність махінації та як Фуксу стільки років поспіль вдавалось грабувати країну на мільярди.

До комерційної групи Фукса входили не лише повʼязані юридичні особи, але і компанії-нерезиденти та покупці, які фактично мали на меті відчуження активів без належного відображення одержаних доходів у податковій звітності. Всі вони обʼєднались у «INVESTOHILLS», головним інвестором якого знову виявився Павло Якович.

Більше про сутність та наслідки афери дивіться у розслідуванні.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини