06.07.2024 Відмивання коштів

Як під час війни розвивається контрабанда на пунктах пропуску із країнами ЄС. Король контрабанди Гранц із білоруським походженням та звʼязками у рф

Владелец "Креатива": Я готов продать свою долю хоть завтра | Экономическая правда

Навіть під час війни в Україні через мережі безмитної торгівлі відбувається найпотужніший потік контрабанди, одна з яких включає несанкціоноване використання особистих даних усіх, хто перетинає кордон України.

Наприклад, за час вторгнення єдиним лідером щодо продажу цигарок Duty Free  став бізнесмен із білоруським походженням Артур Гранц. Він є бенефіціаром ТОВ “Дʼюті Фрі Трейдінг” у пункті пропуску Порубно-Сірет (на кордоні з Румунією). Відтак, лише за 2022 рік було “продано” 4 252 700 пачок сигарет (по 25 пачок на покупця).

Як працює схема? Прикордонники передають особисті дані осіб, що перетинали кордон людям бізнесмена-білоруса Гранца. Останні купують відомості про людей, та в подальшому оформлюють на них покупки в своїй мережі duty free.

Це робиться для того, щоб формально списати тютюнові вироби. А самі сигарети без акцизу аферисти під керівництвом Гранца продають контрабандистам і відправляють до країн Європейського Союзу. Ця схема вже давно детально описана в засобах масової інформації, але правоохоронці чомусь наполегливо мовчать. Саме тут виникає найголовніше питання –  чому?

Можливо, тому, що Артур Гранц просто не зміг би досягти таких висот в Україні без участі найвищих посадових осіб правоохоронних органів? З огляду на реалії життя, насторожують зв’язки бізнесмена із Білоруссю та Росією, де великий бізнес взагалі неможливо уявити без тісного зв’язку з органами безпеки.

Хто такий Артур Гранц?

Артур Гранц є королем dute free, оскільки володів численними магазинами безмитної торгівлі в «Борисполі», «Жулянах» та інших аеропортах України. Зокрема, лише за листопад-грудень 2020 року магазини безмитної торгівлі (дьюті-фрі) в міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) «продали» пасажирам, формально, за документами, 530 584 блоки сигарет. По 23 блоки на кожну людину.

Насправді люди навіть не знали, що вони “купили ящики сигарет”. Натомість, вказані тютюнові вироби, без акцизних марок, розвозились до нелегальних торгових точок, на території України, де відповідно і були реалізовані за готівку.

Із початком повномасштабного вторгнення та, відповідно, закриттям повітряного простору бізнес Гранца не зупинився. Навпаки ж – дьюті-фрі на кордонах із країнами Європейського Союзу продовжили реалізовувати вже традиційні схеми. Саме так бізнесмен через СП У ФОРМІ ТОВ «Д’ЮТІ ФРІ ТРЕЙДІНГ», що розташований на пункті пропуску “Порубне – Сірет”, незаконно оформив по 30 літрів міцного алкоголю на кожну особу, яка перетинала даний пропускний пункт. При цьому, акцизний податок за вказану продукцію сплачено не було, адже формально алкоголь вивозився за кордон.

Тотожні схеми мають місце і у магазинах безмитної торгівлі Гранца в автомобільних пунктах Дякове-Халмеу та Ужгород-Вишне Німецьку.

Як зазначалось в одному із видань: “Схоже, українки та їхні діти (тому що чоловіки не виїжджають) відмовлялися їсти та пити, щоб потрапити в цей чудо-магазин і купити 2,5 блоки сигарет. Інші магазини Гранца також не відступили, в результаті чого за рік було продано понад 10 мільйонів пачок, але ми залишимо деталі на потім. Хлопці чудово працюють, чи не так? На це і монополісти”.

Гранц є власником і більш ніж 35 магазинів безмитної торгівлі (дьюті-фрі) у Республіці Білорусь та має партнерство з «Управлением делами президента Республики Беларусь». На підставі чого, можна припустити, що бізнесмен є партнером Лукашенко.

Цікавим є й інший аспект. Як зазначалось раніше, Гранц має білоруське походження, а отже і відповідний паспорт громадянина. При цьому, його сини – Давид і Арман, проживають у Підмосков’ї та мають у власності кілька торговельних компаній, таких як ТОВ “Авангард” і ТОВ “Міка Холдинг”. Також поруч з ними проживає і займається бізнесом у сфері торгівлі їх брат – Марен Гранц, який є власником ТОВ “Маг-Інтер”.

Бізнес-імперія Гранца

До групи Гранца входять наступні компанії, що утворили справжню імперію по ухиленню від сплати податків та легалізації злочинно здобутих коштів?

 • ТОВ «АВТОПОРТ-ЧОП»;
 • АСОЦІАЦІЯ МАГАЗИНІВ БЕЗМИТНОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ;
 • ТОВ «КИЇВРІАНТА»;
 • СП У ФОРМІ ТОВ «Д’ЮТІ ФРІ ТРЕЙДІНГ»;
 • СП «МЕЛЛО Д’ЮТІ ФРІ» У ФОРМІ ТОВ;
 • ТОВ «ШОКОЛАДНИЦЯ – УКРАЇНА»;
 • ТОВ «БФ ГРУП»;
 • ТОВ «БФ ЕНД ГХ ТРЕВЕЛ РІТЕЙЛ ЛТД»;
 • ТОВ «АЕРО РЕСТОРАНТС»;
 • ТОВ «НОВА СІТІ»;
 • ТОВ «МАЙДЮТІФРІ»;
 • ТОВ «УЯВИ!».

У кожній із перелічених фірм Гранц – єдиний кінцевий бенефіціарний власник. При чому, володіє ними бізнесмен через офшорні компанії, в тому числі Т. Р. П. ТРЕВЕЛ РІТЕЙЛ ПАРТНЕРС ЛІМІТЕД (КІПР), які мають місце реєстрації на Кіпрі, з метою ухилення від сплати податків, виводу та легалізації грошових коштів, отриманих від реалізації злочинних схем.

До речі, через ТОВ «УЯВИ!» Гранц у 2020 році став власником видавництва «Forbes» в Україні. Тому тепер, має повну владу над журналом: приховує, перекручує факти, викладає матеріали таким чином, щоб «відбілити» себе та створити враження у читачів, що Гранц Артур – чесний підприємець.

А ще Гранц полюбляє замовляти статті у інших «незалежних» ЗМІ. Вказане пояснюється прагненням білоруса потопити конкурентів та постати для громадськості в образі «білого й пухнастого».

Маємо ще багато подробиць стосовно діяльності бізнесмена Артура Гранца. Продовження у наступній частині.

А поки, юридичним відділом ГО «НОН-СТОП» було підготовлено та направлено до компетентних органів матеріали стосовно незаконної діяльності Артура Гранца та підконтрольних йому структур з вимогами провести перевірку незаконного оформлення продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв на осіб, що перетинали кордон у відповідних пунктах пропуску. А також ініціювати заходи контролю контрабанди та посадових осіб, що лобіюють злочинні дії.

Триматимемо руку на пульсі.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини