13.05.2024 Відбудова України Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Розслідування Харків

Як оточення Терехова розкрадає медицину, школи, комунальні служби і відбудову Харкова

Харків – прифронтове місто, що з перших днів повномасштабного вторгнення перебуває на прицілі у ворога. Тим не менш, вказане не заважає місцевій владі вчиняти дерибан бюджету, земель та майна. В той час, як на ЗСУ місто витрачає менше 2 % бюджету, або 272 млн грн в якості видатків на оборону. Неправильно розставлені пріоритети чи слабкість місцевої влади? Пропонуємо розібратись.

Корупційне коло Харківщин

Терехов Ігор Олександрович – міський голова, пріоритетом у політиці якого є самопіар.

За два роки війни оточення Терехова за лобізму останнього встигло заробити на нерухомість та бізнес закордоном. Наприклад, близька до мера екс-депутат Харківоблради Анна Кузнецова, склавши мандат, придбала будинок в Іспанії із задекларованою вартістю у 6 млн грн. Хоча реальна ціна такого маєтку є значно вищою.

Крім того, протягом 2022-2023 років Кузнецова стала власницею корпоративних прав ряду юридичних осіб зареєстрованих у Польщі. Загальна сума задекларованих інвестицій в які дорівнює майже 1 млн грн. Фактично, придбання таких прав свідчить не про новий бізнес Кузнецової. А про заздалегідь заготовлені прокладки для виведення бюджетних коштів у подальшому. Очевидно, що Терехов є обізнаним щодо таких дій коханої. Особливо у призмі того, що деякі структури мережі Он Клінік зареєстровано на Кузнецову. Тому бюджет Харкова тепер витікатиме через польські компанії-прокладки жінки.

І поки подруга Терехова Кузнецова кропітливо виводить бюджетні мільйони на закордонні рахунки. Сам любовний аферист надає персональні консультації Неллі Цибульник в заміському будинку. Остання нині очолює Адміністрацію Холодногірського району Харкова на яку була призначена із особливою пошаною від мера.

Про родинні звʼязки Цибульничок та їх роль у становленні імператора-ловеласа Терехова ми розповідали в окремому відео. Нагадаємо, Тетяна Цибульник – голови Новобаварської РДА прославилась кримінальною та рейдерською репутацією. А її донька Неллі пішла інакшим шляхом, обравши особисті зустрічі із мером, замість сильної управлінської позиції. Так і утворилась Бабрада жінок Терехова, де кожна отримує бажане. Страшно лише уявити зустріч усіх 4 учасників компашки.Добкин и Терехов: Журналисты собрались всю информацию о Добкине и Терехове | Цензор.НЕТ

Довіреною особою Терехова є Менів Олексій. Адвокат, власник адвокатського бюро та бенефіціар ряду юридичних осіб. Основним напрямком діяльності Меніва є вирішення земельних та питань, повʼязаних із медициною. Відтак, за фіксовану плату адвокат може і цільове призначення ділянки змінити на потрібне, і передати таку із комунальної у приватну власність. Щодо медичної сфери, то тут Менів знайшов «золоту жилу». Заробляє переважно на закупівлях препаратів й обладнання для закладів охорони здоровʼя.

Першим дзвінком, який свідчив про повʼязаність Меніва із Тереховим була реєстрація першого у ролі довіреної особи кандадата на посаду мера. Тепер же, адвокат напряму вирішує із Ігорем Олександровичем грошові питання, власноруч заносячи останньому відкат.

Другим приятелем та наближеною особою Терехова є Василь Скопенко. Керівник КП «Харківські теплові мережі», який за роки управління встиг привласнити більш ніж 150 млн грн.

Зокрема, нещодавно детективи НАБУ викрили схему щодо зникнення 160 млн грн, виділених на відновлення міста. Згідно інформації слідства, група бізнесменів, заступник гендиректора ХТМ Сергій Волик та кілька фірм-прокладок намагались вкрасти кошти. За схемою, посадовець ХТМ сприяв укладенню з підконтрольними йому компаніями договорів на постачання трубної продукції. Надалі «переможець» через низку фірм-прокладок закуповував продукцію у виробника та перепродавав КП за удвічі завищеною ціною. Внаслідок чого підприємству та міському бюджету було завдано збитків на суму 160 млн грн.

Що також цікаво, прізвище Скопенка, як очільника ХТМ та і самого Терехова, не згадується у матеріалах НАБУ,. Хоча акти прийому-передачі, перерахувань коштів підписує саме керівник підприємства. То чи не є це черговою виставою для українців?

Говорячи про харківську еліту не слід забувати й про іншу зірку – Сергія Кузьміна. Він є заступником міського голови та керуючим земельними, будівельними та житлово-комунальними справами. І хоча у вільний від основної роботи час, Кузьмін літає до Європи, вказане аж ніяк не впливає на контроль справ у рідному місті. Тепер на нараді співробітників Кузьмін оголосив про переїзд до столиці. Проте, зауважив, що старі схеми по обілечуванню МАФів та вирішення земельних питань все ще працюватимуть. Адже на місцях залишаються його підлеглі, наприклад директор КП «Сучасне місто» Шевченко.

Комунікує Терехов і з «людьми серйознішими». Мова йде про Давида Арахамію – очільника фракції «Слуга народу». Колись Dj Braun, а тепер впливовий політик, взяв на себе роль посередника та укривача. Тому саме завдяки Арахамії у центральній владі усі питання легко вирішуються, а корупція – укривається.

Про Ігоря Абрамовича також не варто забувати. І хоча той вже тривалий час перебуває на узбережжі Франції, позбавлений депутатського мандату. Вплив все ще має. Особливо, на внутрішні процеси Харкова. Абсолютно усі тендери, виділи бюджету під чітким контролем Абрамовича. А особливо, ті, що стосуються відбудови та будівництва фортифікаційних споруд

Відбудова харківських шкіл. «Тітан» та «ББ Україна»

Згідно відкритих даних, за останні чотири місяці управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міськради перерахувало підрядникам за відбудову шкіл у Харкові 113 мільйонів гривень.

У серпні 2023 року Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради оголосило тендер. Предмет такого: «Капітальний ремонт з усунення аварій у Комунальному закладі «Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 140». Очікувана вартість робіт – майже 19 млн грн.

У торгах взяли участь «ББ Україна» та «Конструкторське Бюро Гарант», запропоновані суми яких майже не відрізнялись. Перемогу здобуло «ББ Україна», яке підписало угоду із Управлінням Департаменту ЖКГ на суму 18 млн 200 тис грн.

«ББ Україна» було зареєстровано на початку 2019 року. Основний вид діяльності : будівництво житлових і нежитлових будівель. Статутний капітал – 400 тис грн. Власниками товариства є Калугін Юрій та Українець Андрій. Лише протягом 2023 року «ББ Україна» підписало із Департаментами Харківської міської ради договорів на суму більш ніж 140 млн грн. При цьому, існують обґрунтовані дані зазначати про те, що компанія здійснює привласнення бюджетних коштів за рахунок підприємств з ознаками ризиковості.

Наприклад, за адресою реєстрації «ББ УКРАЇНА» – місто Черкаси, вулиця Святотроїцька 55 знаходиться недобудова. А отже, можна зробити висновок, що фінансової можливості вести господарську діяльність товариство не має, так само як і засобів, техніки та робочої сили.

Окрему увагу варто приділити й будівельній компанії «ТБК ТІТАН», що використовується як конвертаційний центр для виводу бюджетних коштів. Тітан має реальні ознаки фіктивності, що виражається у відсутності реальних цілей в господарських операціях та широченному переліку задекларованих видів робіт. Крім того, відсутня інформація про наявність будь-якого нерухомого майна – офісів, цехів, складів. А за юридичною адресою ТІТАН – м. Харків, Салтівське Шосе 73а не знайти фактичного приміщення. Тож, як пояснити відсутність в юридичної особи виробничих майданчиків, торговельно-складських приміщень та інших активів, необхідних для реалізації заявленої господарської діяльності?

Тим не менш, вказане не заважає харківській владі укладати мільйонні договори із компанією. Для довідки, ТІТАН вже було надано можливість відремонтувати 4 школи, 3 ліцеї та гімназію №172 на суму понад 50 млн грн, більша частина яких вже в кишені компанії. До вказаного переліку додається й відбудова житлового комплексу «Родник-1» на Північній Салтівці, на що із бюджету виділено 1.5 млн грн.

Самопіар мера Терехова за бюджетний кош

Харківська міська рада витрачає мільйони на власний піар в ЗМІ під час війни. 20 лютого на Prozorrо було оголошено тендер, із предметом: «публікація матеріалів, що стосуються діяльності міської ради на телебаченні». За цей вид послуг посадовці готові витратити майже 7 млн грн міського бюджету. Перемогу у закупівлі здобуло ТОВ «Інтерком-Інвест». Єдине підприємство, яке брало участь в аукціоні.

Компанія неодноразово брала участь у тендерах Харківської міської ради та Управління поліції охорони у Харківській області. Загальна сума коштів, отриманих Інтерком-Інвест від публічних закупівель протягом 2022-2024 років становить понад 7 млн грн.

Щодо деталей закупівлі, то планувалось придбати 450 годин телеефіру, протягом яких передачі повинні йти до кінця 2024 року. Крім того, майже 3 млн гривень планується витратити на розміщення та просування інформаційних матеріалів із офіційного веб-сайту Харківської міськради в онлайн-медіа. Відтак, за 150 перепостів текстів про діяльність міської ради заплатять 650 000 грн, що означає, що вартість одного матеріалу складатиме 4333 грн. Загалом планується розмістити 550 матеріалів, коли у середньому кожен коштуватиме 4498 гривень.

 Більше подробиць дізнавайтесь у розслідуванні.

 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини