09.06.2024 ІПСО Розслідування

Як незалежні журналісти працюють на владу та силовиків. ІПСО чи реклама за три копійки?

Возможно, это изображение 2 человека и текст «ТПСО чи РЕКЛАМА ЗА тРи колийКкИ ВиД КлАНУ ОПЗЖ? ЦЕНЗОРНЕ НЕТ як "НЕЗАЛЕЖНИ ЖУРНАЛИСТИ" ПРАЦЮЮТЬ НА влАДУ ΤΑ сиЛОВИкив. DD อ NON 豊 N N W STOP»

Незалежні журналісти не такі вже й незалежні. Як працюють замовні війни та скільки коштуватиме медійно «потопити» неугодних?

Псевдонезалежність Цензор.НЕТ

Юрій Бутусов – головний редактор «Цензор.нет» та особа, яка за роки діяльності навчилась підлаштовуватись під панівну політичну силу. До переліку прихильності Бутусова свого часу входили : Олександр Турчинов, Арсен Аваков, а також в цілому – ВО «Батьківщина».

Як йдеться в одному із матеріалів: У 2019 році представники преси звинувачували Бутусова у закликах військових до непокори головнокомандувачу, а також вбивстві російських офіцерів та представників «ДНР» під час їх інспекції українських позицій під Шумами. Юрія називали одним з представників та ідеологів «партії війни».

Сам головний редактор «Цензор.нет» заявив, що його висловлювання було направлено на захист України від країни-агресора.»

Ба більше, Бутусов мав конфлікт і з чинним Президентом Зеленським, опісля якого журналіст заявляв про намір звернутись до суду за наклеп. Адже тоді, Президент зазначив, що Бутусов по-перше, працював на олігарха Коломойського, по-друге, образився за ненадання посади в Міноборони. Та, як бачимо, редактор Цензор так і не звернувся до суду, а слова залишились словами.

У мережі пишуть і про причетність Бутусова до кримінального світу. Достовірність інформації не підтверджена, як і більшість даних, що містяться у статтях Цензора.

Отже, із прихильністю Бутусова змінювався вектор як його особистих публікацій, так і матеріалів Цензор.НЕТ.  Зараз же, згадане видання зосередилось на розміщенні виключно замовних статтей.

Наприклад, 26 жовтня 2023 року вийшла перша публікація, присвячена ГО «НОН-СТОП», в рамках якої, очільника ГО Яковця звинуватили в ухилянстві. При цьому, використавши красномовні мовні прийоми по типу: «військові обурені!», аби підсилити публічний осуд. Крім того, було опубліковано особисті данні родини Яковця.

У листопаді вийшла друга стаття. Наша пісня гарна й нова… При чому, автором «витвору» став військовий журналіст Сергій Дрозд, який провів «незалежне» розслідування, звʼязавшись із «НОН-СТОП» та попросивши опублікувати вигаданий матеріал. І знову ми отримали порцію звинувачень щодо продажності, хоча кошти нам ніхто не сплачував. Тож, у чому тоді виявлялась «продажність»?

Третя стаття опублікована вже під авторством Кирила Сазонова. Що цікаво, остання стаття Сазонова на Цензорі датована 20.12.2021. Настільки накипіло, що вирішив повернутись до видання із мега викриттям? Чи просто співпадіння?

Крім того, на веб-ресурсі Цензор зʼявилась примітка: «Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі “Блоги” несуть автори текстів.». Про всяк випадок вберегли себе від відповідальності

Вибачте, що живі

ГО «Вибачте, що живі» – «громадська організація яка заснована добровольцями с окупованих територій яким набридло свавілля влади» (оригінальний текст, взятий із офіційної сторінки у фейсбук ГО). Вказане обʼєднання також висловилось на тему діяльності НОН-СТОП. Опублікували допис, звинуватили у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період та продемонстрували витяг із ЄРДР про здійснення кримінального провадження щодо цього.

Що цікаво, «Вибачте, що живі» не зʼявлялись у публічному просторі із грудня 2023 року.

Крім того, відкритті дані демонструють, що ГО «Вибачте, що живі» була заснована 18.01.2017 року Турчином Данило Володимировичем. Серед власників – Гойко І.В. та Ульянов С.В.

Турчин Д.В., окрім очільництва ГО , також є власником ТОВ «ОЛК», що спеціалізується на компʼютерному програмуванні. Дата заснування – 10.07.2014, статутний капітал – 8 249 065 грн. І найцікавіше: адреса реєстрації – 92801, Україна, Біловодський р-н, Луганська обл., селище міського типу Біловодськ, вулиця Береговий Тупик, будинок, 10. Останнє, розташоване на кордоні із рф та знаходиться під окупацією вже понад 2 роки. То чому ж юридичну особу і досі не перереєстровано на території незалежної України?

Цікаво й те, що спершу ТОВ «ОЛК» було зареєстровано у Києві, проте, пізніше, у 2018 змінено на Біловодськ.

Звʼязки із ЛНР та ДНР

За кілька днів до публікації мега матеріалу, заступник мера Харкова – Сергій Кузьмін в особистих розмовах погрожував новим розслідуванням, що «викриє справжню правду про ГО». При цьому, всі попередні публікації мали здатись квіточками в порівнянні із новим. Але, як бачимо, бюджет Кузьмін виділив замалий. Поскупився, тому і викриття не вдалось. Однакові наративи та інформація. А ще невідомі видання, які мають мінімальне охоплення. Тому, наступного разу, обирайте, будь ласка, більш відомі веб-ресурси.

Нагадаємо дещо із особистої біографії заступника Терехова. Зі слів самого Кузьміна, його батько «колишній чекіст», який на початку вторгнення втік до росії, а потім переїхав до Німеччини з особистих причин. В Україну ж старший Кузьмін повертатись поки не збирається.

Заступник Терехова зазначав і про родинні звʼязки дружини, яка походить із окупованого Луганська. Як зазначав Сергій, родичі проживають в ЛНР та ДНР, де займають вагомі посади. То ось звідки корні ростуть?

Та факт залишається фактом, мега розслідування за замовленям Кузьміна та його «повелителей» Абрамовича, Столара й екс-правоохоронця Вязьмікіна не вдалось. Бюджет замалий, статті – водянисті.

Радимо звертатись до професіоналів, які більш цікаво викладуть матеріал та більш глибоко дослідять інформацію.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини