30.10.2024
Публічні закупівлі (тендери)
Розслідування
Харків
Як гуманітарна допомога для Харкова перетворилася на бізнес? Медичні схеми Овчарової та маніпуляції на «Шлях» Синєгубова
Жанна Овчарова — одна з найвпливовіших осіб у медичних колах, яка завдяки зв’язкам та численним скандалам змогла побудувати доволі вигідну кар’єру.
Колишня радниця голови Харківської ОДА Олега Синєгубова тепер перейшла до Сєвєродонецької військової адміністрації, намагаючись зміцнити свої позиції, незважаючи на те, що Сєвєродонецьк наразі знаходиться під окупацією.
Вона відома не лише участю в численних закупівлях, але й скандальними зв’язками в медичній сфері, зокрема з МСЕК.
На посаді заступниці директора Департаменту охорони здоров’я та радниці голови Харківської ОВА з питань медицини Жанна Овчарова вплуталася в низку корупційних схем. Що цікаво, її діяльність, вочевидь, не обмежувалася адміністративними обов’язками – разом з посадовцями Харківського обласного центру МСЕК, Овчарова налагодила процес “встановлення інвалідності” чоловікам призовного віку за неправомірну вигоду.
Схеми з інвалідністю
Овчарова нібито діяла як посередниця у схемі видачі медичних довідок про інвалідність для ухилення від мобілізації. За це посадовці отримували немалі суми, частину яких Жанна Овчарова передавала керівнику Харківської ОВА Олегу Синєгубову, котрий, ймовірно, також залучений до схеми.
Голова МСЕК у Харкові, який, за даними розслідуваня, був залучений до корупційних схем із допомогою Овчарової та її колег, потрапив під слідство після того, як у нього виявили сотні тисяч доларів, зокрема й кошти у російських рублях.
Незважаючи на це, Департамент охорони здоров’я не поспішає його звільняти, оскільки МСЕК приносить значний прибуток для “медичних ділків”, дозволяючи вирішувати питання з ухиленням від мобілізації та отриманням медичних довідок.
Сімейний бізнес на бюджеті?
Дочка Овчарової, Лілія Кутузян, є власницею ТОВ “Медична техніка+”, яка з 2019 року постачає медобладнання та обслуговує медичні заклади. Можливо, що частину коштів, отриманих від “медичних схем”, використовували для подальшого збагачення через контракти цього підприємства.
Проаналізуємо тендерні закупівлі
КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня» було замовлено послуги поточного ремонту та технічного обслуговування апаратів ШВЛ та наркозних станцій на загальну суму 49 900 грн. Єдиним учасником та переможцем стало ТОВ «Медична техніка+».
Загалом, ТОВ «Медична техінка+» брало участь у 47 тендерних закупівлях на загальну суму 1, 82 млн. гривень, в яких й стало переможцем. Замовниками по згаданим тендерам є КНП «Обласний центр онкології», КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня», КНП Харківської обласної ради “Обласна дитяча інфекційна лікарня», КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня».
Крім того, до схеми залучили фірму ТОВ «ТБ «Молочний хутор», зареєстровану на родичів Овчарової. Під прикриттям закупівлі молочної продукції для лікарень кошти, за версією слідства, виводились через завищення цін.
Цікаво, що у 2023 році Овчарова несподівано залишила свою посаду «за сімейними обставинами». За 1,5 роки своєї роботи вона створила потужну корупційну мережу, що охоплює привласнення державних коштів, встановлення фіктивних інвалідностей та відмивання коштів через медичні контракти.
Схеми з гуманітаркою
ГО «Надія і справедливість», тісно пов’язана з Овчаровою стала інструментом для привласнення гуманітарної допомоги та сприяння незаконному перетину кордону. Замість того, щоб підтримувати харків’ян, допомога, яка мала надходити від іноземних партнерів, потрапляла до приватних рук, а потім перепродувалася.
ГО використовувалася і для прикриття виїзду військовозобов’язаних чоловіків. Овчарова та її партнери оформляли їх як водіїв гуманітарних вантажів, щодозволяло легально перетинати кордон під час війни.
Згідно з чинною постановою КМУ, очільник Харківської ОВА ОлегСинєгубов уповноважений надавати дозволи для таких виїздів. Фактично, самечерез його підпис представники злочинного угруповання вносили потрібнихлюдей до системи «Шлях».
Безкарність та хаос у медичній сфері
Бездіяльність та роздуми про “реформи” покривають численні схеми, де корупція стала “нормою”. Овчарова, як і багато інших посадовців, продовжує збагачуватися під час війни, залишаючи пацієнтів без належної допомоги. Вражає, що навіть гучні корупційні викриття не змушують відповідні органи діяти.
Відомо, що МОЗ є однією з найприбутковіших структур держави після Міноборони, оскільки займається закупівлею гуманітарних медикаментів і контролем за значними бюджетними потоками.
За таких умов питання корупції та непрозорого використання коштів стає особливо критичним, адже багато хто з керівників, як-от Овчарова, використовують посади для власного збагачення, а не для підтримки населення, яке найбільше страждає від війни.
Якщо вам відомі подібні порушення або зловживання з боку комунальних підприємств, повідомляйте на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування