16.02.2025
Відмивання коштів
Корупція
Цифрові злочини
Як голова Розвідки та міністр цифровізації Федоров захищають фінансові злочини ?
Криптовалюти стали не тільки інструментом інвестування та фінансових операцій для мільйонів користувачів по всьому світу, а й новим полем для відмивання мільярдів з боку політиків, олігархів та бізнес-структур. Проте, чи завжди криптовалюта є безпечним способом інвестицій та чи завжди розпіарені криптобіржі по типу WhiteBIT можуть гарантувати збереження активів?
Як WhiteBIT стала платформою для міжнародних злочинів та основним фігурантом у справі про крадіжку 900 тис доларів?
22 лютого 2024 року у оператора обміну віртуальних активів Four Dragons було викрадено 841 000 USDT. При чому, зловмисники не просто викрали ці кошти, а зуміли перерозподілити їх через численні криптовалютні гаманці та обмінники, що ускладнювало відстеження руху активів.
Тоді у дію пішов механізм «дроблення» або «layering», що дозволяє зловмисникам розподіляти великі суми через низку проміжних гаманців, підвищуючи анонімність операцій і ускладнюючи відстеження незаконних сум. Тому, після того, як вкрадені 841 000 USDT потрапили на певний гаманець, їх сума була поділена на менші частини і переправлена через інші рахунки, спеціально створені для цих цілей. Все це відбувалося між кількома криптовалютними біржами, серед яких в тому числі була WhiteBIT.
Що цікаво, WhiteBIT, що позиціонує себе як платформа, здатна забезпечити максимальну безпеку та дотримання європейського законодавства, не лише не блокувала підозрілі транзакції, а й дозволила безперешкодно здійснювати обмін вкрадених активів, попри отримання кількох попереджень.
Більше того, через WhiteBIT пройшли 19 операцій обміну вкрадених коштів на Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH), що дає підстави вважати, що компанія брала участь у процесі відмивання грошей.
WhiteBIT продовжувала працювати і з іншими сумнівними платформами, наприклад криптообмінником001K.exchange, та, навіть, мала мовчазну згоду на масове дроблення коштів через власну мережу гаманців.
То чи справді криптобіржа, що оберігає власну репутацію від скандалів є настільки добросовісною та прозорою? І де ж тоді дотримання законодавства про протидію відмивання коштів та фінансування тероризму, що передбачає обовʼязкову ідентифікацію– KYC?
Фактично, WhiteBIT дозволяє користувачам відкривати акаунти без складних процедур перевірки особистості, оперувати великими сумами та виводити такі без жодних уточнень.
Реакція WhiteBIT на звинувачення та та міжнародна ізоляція
Після того, як правоохоронними органами Респуліки Киргизстан було розпочато розслідування щодо вкрадених коштів Four Dragons, представники WhiteBIT зробили публічну заяву, запевнивши, що всі кошти на платформі були заморожені, а підозрілі адреси гаманців – заблоковані. Криптобіржа також зняла з себе відповідальність зазначивши, що не несуть відповідальності за операції, що відбуваються на сторонніх платформах.
Не менш цікавою стала інформація, що надійшла від аудиторів Hacken.io. За словами одного з представниківкомпанії, реальні резерви WhiteBIT були значно меншими, ніж офіційно заявлені. Крім того, аудит не підтвердив заявлені обороти у розмірі 500 млн доларів щодня, а публікації на офіційному сайті WhiteBIT та слова засновника Носова про мільярдні обсяги торгових операцій виглядали як маніпуляція, спрямована на привернення інвесторів.
Після публікації результатів аудиту, кілька великих криптовалютних платформ, таких як CoinGecko та Gate.io, зняли WhiteBIT зі своїх трекерів, що свідчить про серйозні проблеми всередині криптобіржі. Це також підтверджує те, що партнери компаній більше не хочуть мати справу з потенційно шахрайським бізнесом.
Крім того, після скандалу із виводом коштів через WhiteBIT одна із чиновниць Республіки Киргизстан – Нуржан Шайлдабекова залишила посаду «за власним бажанням», хоча аналітики повʼязують такий відхід від справ із її причетністю до захисту інтересів криптобіржі за фінансову винагороду.
До того ж, згідно опублікованої документації, Інтерпол вже оголосив одного із засновників WhiteBIT – Носова у міжнародний розшук. То чи все насправді так добре всередині криптобіржі?
Цікаво, що щодо вказаного скаже Носов? Чи просто мовчки продовжуватиме спостерігати за розвитком подій, знаючи, що вищі ланки влади по типу ГУР Буданова та Мінцифри Федорова все одно захистять його від відповідальності в Україні?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
24 Березня 2025Відбудова України Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
23 Березня 2025Київ Публічні закупівлі (тендери)
-
17 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
13 Березня 2025Велике Будівництво Харків
-
7 Березня 2025Публічні закупівлі (тендери)
-
5 Березня 2025Цифрові злочини
-
3 Березня 2025Розслідування Харків