08.11.2024
Відмивання коштів
Окупантський бізнес
Як активи російського бізнесу обійшли державу й потрапили до депутата Сергія Шапрана
Сергій Шапран — бізнесмен і депутат Броварської міськради, якого знають за його зухвалий стиль і зв’язки у верхівці влади. Нещодавно чоловік придбав мільярдні активи українського промислового холдингу, які мали б відійти державі.
Історія Шапрана
Сергій Шапран, відомий також за попереднім прізвищем Коробка, почав свій шлях у 23 роки, заснувавши першу фірму. У 27 він вже заволодів Броварським алюмінієвим заводом. У свої 36 став депутатом Броварської міськради від партії «За майбутнє», яку пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським. У його послужному списку – зв’язки з відомими бізнесменами, яхта на Дніпрі та гучні справи про недекларування майна на 9 млн грн. А тепер ще й активи на мільярд гривень…
У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення, під санкції РНБО потрапив російський бізнесмен Ігор Наумець, власник промислового холдингу «Юнігран», що володіє піщаними кар’єрами, заводами та сотнями гектарів землі. За законом, активи такого рівня мали бути конфісковані в інтересах України, але доля розпорядилася інакше. Шапран, в обхід законних процедур, став власником майна: заводів, виробничих комплексів, сотні одиниць дорогої спецтехніки та вагонів, сотні гектарів української землі.
Усе це виглядає як шахова партія з кількома високопоставленими гравцями для легкого оминання санкцій проросійськими олігархами.
ЗМІ пишуть і про повʼязаність Шапрана із головою Одеської ОВА Олегом Кіпером. Проте, вказане все ще потребує перевірки.
«Алюмінієвий магнат» – Шапран
З 2012 року Шапран є засновником «інвестиційного холдинга «ALUMETA Group», яка не зареєстрована відповідно до норм українського законодавства. Її можна знайти в офшорній зоні – на Кіпрі. Саме там заснована «ALUMETA LTD», яка є власником Броварського алюмінієвого заводу. Кінцевим бенефіціарним власником офшорної компанії, відповідно до даних із реєстру, є безпосередньо Сергій Валентинович Шапран.
Факти, що говорять про корупційну спрямованість діяльності Шапрана самі за себе:
- “ALUMETA Group” постачає продукцію, зокрема і до Білорусі – країни, яка допомогла російському вторгненню в Україну.
- З 1,6 млрд грн доходу за останні два роки «чистий прибуток» заводу склав лише 10 млн грн. Водночас компанія стабільно виграє державні тендери на поставку алюмінію. Як, наприклад, контракт у травні на 4,2 млн грн із Київським електровагоноремонтним заводом.
- Протягом 8 років Шапран отримав 34 кредити на 878 млн грн від одного банку – «АСВІО Банк», що належить братам Супруненкам, колишнім «регіоналам» із численними корупційними звинуваченнями. Такі позики можуть бути способом штучного збільшення боргу, щоб уникати сплати податків.
- Схеми ухилення від податків. Борги заводу на даний момент перевищують 440 млн грн, з яких 138 млн грн – банківські зобов’язання. Це може свідчити про виведення коштів в офшори або навмисне завищення витрат.
Скандальні фінансові маніпуляції Шапрана та співпраця з банком із репутацією корупційних скандалів – яскравий приклад того, як деякі бізнесмени обходять закони, виводять мільйони з України і фінансують економіку країни-агресора.
Захоплення активів підсанкційного Наумця вже привернуло увагу не лише українських, а й міжнародних антикорупційних організацій.
Закликаємо правоохоронні органи перевірити всі операції «Броварського алюмінієвого заводу» та кіпрської ALUMETA LTD, зокрема вивчити деталі тендерів та угод із «АСВІО Банк». Антикорупційна боротьба не терпить компромісів! Для цього нами було подано заяву та скарги до правоохоронних органів, реакцією будемо ділитись.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування