26.03.2025
Розслідування
Втеча Комарницького: що відомо про обставини перетину бізнесменом кордону?
Втеча Дениса Комарницького за кордон, організована із залученням співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, стала несподіваним і водночас логічним підтвердженням того, як тісно переплітаються інтереси криміналітету та правоохоронних структур.
Нагадаємо, що ані прикордонники, ані силовики і досі не мають відомостей про перетин кордону Комарницьким. Чоловіку вдалось втекти прямо в пік обшуків, проведених НАБУ в рамках спецоперації «Чисте місто», головною ціллю яких і було затримання бізнесмена.
Як стало відомо, операція з нелегального переправлення Комарницького до Румунії була узгоджена з місцевими контрабандистами, які за певну винагороду забезпечили йому безпечний перетин кордону. Але все пішло не за планом. Румунська поліція затримала Комарницького, вилучивши його мобільний телефон, з якого вдалося отримати цінні дані, що були передані до НАБУ. У результаті, ситуація набула несподіваних оборотів, і на даний момент антикорупціонери проводять слідчі дії щодо осіб, залучених у цю операцію.
Цікаво, а чи вийдуть НАБУ на слід головного укривача, який причетний не лише до нелегального перетину кордону, але що і роками замовчував діяльність корупційного угрупування всередині Києва під керівництвом тріо Кличка, Палатного та Комарницького? Мова йде про начальника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Андрія Рубеля. Правоохоронець особисто «годувався» з бюджету Києва, поки підконтрольна Комарницькому група всередині КМДА підлаштовувала голосування та рішення на користь бізнесмена, віддаючи тому землі та тендери.
Підтримка таких осіб, як Рубель, дозволяє злочинним схемам Кличка, Палатного та Комарницького процвітати навіть всупереч численним спробам втручання з боку Київської прокуратури, НАБУ, ДБР та інших.
З іншого боку, бачимо, що Закарпаття стало епіцентром не лише для незаконного перетину кордону, контрабандних схем, але й для організованої злочинності, що активно співпрацює з державними структурами.
Одним із ключових фігурантів цього процесу є заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, який через свого ставленика, чинного очільника Закарпатської ОВА Мирослава Білецкого, контролює тіньовий бізнес в регіоні. Їх діяльність зосереджена на контрабанді товарів та переправляння чоловіків закордон через Ужанський національний природний парк, що є стратегічно важливим пунктом на українсько-румунському кордоні.
Водночас, ще одним «батьком» тіньових схем на Закарпатті є Микола Тищенко – бізнес-партнер та соратник Комарницького. Слугу народу неодноразово звинувачували у масовій вирубці дерев та продажу деревини підконтрольним структурам в обхід бюджету, організації контрабанди та тому подібному. Наразі Тищенко перебуває під домашнім арештом, але чи зупинило це функціонування його схем?
Протягом останніх років цей бізнес процвітає завдяки бездіяльності влади, яка або не здатна ефективно реагувати, або спеціально закриває очі на численні правопорушення. Адже реалізують схеми не аби-хто, а посадовці найвищого рангу.
Ми готові надати всю необхідну інформацію для виявлення масштабів контрабанди, яка проходить через Закарпаття, та надати матеріали щодо незаконного «кришування» київських схем з боку Рубеля.
Ми вимагаємо прозорості, покарання всіх причетних до цього корупційного хаосу та припинення будь-яких схожих схем, що загрожують безпеці України та її громадян.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Квітня 2025Корупція Розслідування Цифрові злочини
-
9 Квітня 2025Відмивання коштів Окупантський бізнес
-
7 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини
-
30 Березня 2025Цифрові злочини
-
27 Березня 2025Окупантський бізнес
-
26 Березня 2025Агробізнес