02.07.2024 Розслідування

Українці повинні сплатити по 3 тис доларів державі? Що відбувається із енергетикою України?

Україна потребує близько 300 млн євро на відновлення енергетики після обстрілів РФ — Війна в Україні

Кожна квартира має закупити обладнання на $3-4 тис – зазначив  Святослав Павлюк. Вказане чоловік пояснив наступним: “Те що ви недоплачували за електроенергію всі минулі роки. Вважайте що ви складали гроші в банку і тепер їх треба залпом заплатити за нову систему енергопостачання. Я знаю, що їх (грошей) немає, але ви їх проїли”.

Чи є вказані слова директора Асоціації «Енергоефективні міста України» медійним сигналом до чергового подорожчання вартості електроенергії для українців? Адже здається вже усталеною тенденція, коли здійманню цін передує обширна медіакампанія від влади з метою перевірки реакції населення на такі зміни.Кожна квартира має купити обладнання на $3-4 тисячі: я знаю, що їх немає, але ви

Так само, все частіше в мережі зустрічаються публікації про зростання тарифів, що мають медіа сліди одного із найбагатших олігархів України та світу Рената Ахметова. Останній не шкодує коштів на рекламу й самопіар, дописи із присмаком яких майже щотижні розміщуються у найбільших ЗМІ країни. Нагадаємо, що Ахметов є власником енергетичної компанії ДТЕК, а отже усі зміни абсолютно точно впливають на гаманець самого бізнесмена.

І поки енергетика України перебуває на складному етапі відновлення, дехто, схоже, віднайшов ту саму жилу заробітку.

Наприклад, АТ «Харківобленерго», яке вже фігурувало у розслідуванні НАБУ щодо можливого заволодіння коштами в особливо великих розмірах під час здійснення закупівель за завищеними цінам, продовжує наживатись на війні. Наприклад, у минулому році товариством було придбано 20 видів кабелів і проводів ціною на третину вищою від ринкової. При цьому, всього було витрачено 88 млн грн, тому можете власноруч обрахувати прибуток.

Якби весь товар у цьому тендері замовляли за ринковими цінами, то могли б витратити на 13 млн грн, або 15% менше від ціни угоди з переможцем!

Тоді «Південкабель» отримав замовлення «Харківобленерго» без конкуренції, оскільки на торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них треба було подати три виконані в повному обсязі аналогічні договори та мати річний дохід (виручку) за попередній звітний період не менше 30% від очікуваної вартості.

Пізніше АТ «Харківобленерго» було опубліковано новий тендер, що цього разу стосувався аварійно-відновлювальних робіт. Переможцем в ході торгів (яких не було) стало ТОВ «ПСК Енергобуд», яке і отримало 19 млн грн.

Варто зазначити, що «Енергобуд» не вперше співпрацював із АТ «Харківобленерго». За увесь час сторонами було підписано угод на загальну суму – понад 151 млн грн. До речі, за часів Януковича компанія-переможець активно вигравала тендери у енергетиків. Співпадіння?

Із вказаного приводу за нашими матеріалами правоохоронними органами було розпочато кримінальні провадження, зокрема : ТУ ДБР у м. Полтава – № 62024170020002692 за ч. 1 ст. 367 КК України, Печерською окружною прокуратурою м. Києва – № 42024102060000074 за ч. 2 ст. 364 КК. Та чи дорівнює це реальній протидії наживі на енергетиці України у воєнний час?

Крім того, не забуваємо і про VS Energy, що має російсько-українські корні (єдиний серед росіян власників-українець Михайло Спектор) та і досі володіє частками у таких обленерго: 99,99% акцій “Херсонобленерго”, 98,7% “Чернівціобленерго”, 21,25% “Кіровоградобленерго”, 9,91% “Рівнеобленерго” (ще 83,3% належить через Silk Road Trading і Washington Holdings), 19,98% “Житомиробленерго”.

В черговий раз виникає питання: як на 3 рік війни наближені до країни-агресора й особисто путіна особи все ще мають вплив на критичну інфраструктуру України?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини